Muzyczna Środa: #28 Mayoroots

Premiera 1 luty 2023 o 20:00

Zapraszamy na audycję z cyklu „Muzyczna Środa” realizowaną przez RTV Sławenia w kooperacji z projektem Polska Muzyka alternatywna. Gościem specjalnym w środowym już #28 odcinku będzie kielecka kapela Mayoroots.

Zespół Mayoroots pochodzi z Kielc. Powstał z inicjatywy Kamila „MARLEJAH” Sewerzyńskiego oraz Filipa Ciurusia pod koniec 2020 roku. Grają przede wszystkim REGGAE z domieszką RAGGA oraz RAPU ale nie boją się wsadzić innych gatunków do jednego kotła i zrobić z nich muzyczny miszmasz. Na wiosnę przyszłego roku zapowiadają swój debiutancki album.

Chociaż nie grają razem długo, na swoim koncie mają już: główną nagrodę GRANDPRIX w XIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Scyzoryki 2022 w Kielcach, główną nagrodę GRANDPRIX w II edycji Festiwalu Muzycznym im. Alexa Popka w Kluczborku oraz nagrodę Indywidualną dla Perkusisty Zespołu FILIPA CIURUSIA, wyróżnienie w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka – 16 edycji Reggae Na Piaskach 2022 w Ostrowie Wielkopolskim oraz zostali zaproszeni na koncert otwierający festiwal w przyszłym roku.

Skład zespołu :

  • Filip Ciuruś – perkusja
  • Kamil Sewerzyński – wokal, teksty, gitara
  • Marcin Chwałek – bas
  • Łukasz Fiałkowski – instr.perkusyjne
  • Jan Dąbrowski – trąbka
  • Andrzej Górecki – puzon
  • Arek Bednarski – gitara

Mayoroots

Zespół Mayoroots pochodzi z Kielc. Powstał z inicjatywy Kamila „MARLEJAH” Sewerzyńskiego oraz Filipa Ciurusia pod koniec 2020 roku. Grają przede wszystkim REGGAE z domieszką RAGGA oraz RAPU ale nie boją się wsadzić innych gatunków do jednego kotła i zrobić…

Oceń ten wpis:

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Audycję prowadzi Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii.

RTV Sławenia

Matt Smok

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s