Bażant album “Serce”

Promocja Albumu

Dziś, 31 stycznia 2022 ukazał się album Bażanta zatytułowany “Serce”. Wydawnictwo to jest czwartą długogrającą płytą w dorobku artysty i drugą, która ukazała się nakładem krakowskiej niezależnej wytwórni Wynik Współpracy.

Dwanaście utworów. Cztery lata. Trzy miasta. I tylko jedno złamane serce. Wszystko to razem składa się na najnowszą płytę Bażanta, na której odkrywa on długo skrywane zakamarki swojej duszy w nadziei, że razem ze słuchaczami dotrą do nich w końcu ciepłe promienie słońca.

Poznajcie miejsce, gdzie rodzą się wszelkie emocje i uczucia. Gdzie majestatyczne organy, kosmiczne syntezatory, przesterowane gitary, tłuste basy i funkowe rytmy wznoszą się razem w poszukiwaniu drogi do Miłości.

Serce” to dwanaście indie rockowych piosenek o tym, jak Bażantowi było źle, potem dobrze, potem znów źle, a potem już sam nie wiedział jak. To muzyczna podróż, zaczynająca się o godzinie 7:09 pewnego listopadowego poranka i wiodąca słuchacza poprzez nieistniejące plaże, opuszczone łóżka, urodzinowe prywatki i sanktuarium w Skrzatuszu, aż do teksańskich barów pełnych odzianych w skóry fanów Depeche Mode. Muzyka na tej płycie jest jak krew – wypływa prosto z serca i do niego trafia.

Tytułowa piosenka z najnowszej płyty Bażanta „Serce” premierę miała 14.11.2021r

Trzecia premiera z nowej płyty Bażanta, „Serce”. Tym razem piosenka tytułowa w formie zwanej z zachodnia „lyric video”. To znaczy, że można, słuchając, śledzić tekst oczyma. Ale można też po prostu posłuchać bez czytania. Mam nadzieję, że Wam się spodoba!

– napisał Bażant na swoim profilu

Tracklista:

 1. 7:09
 2. A my?
 3. Alkonost
 4. Gotyk (twoich ust)
 5. Pokój
 6. Serce
 7. Odlotne ptaki
 8. 60 słońc
 9. Grudzień
 10. Symeon Słupnik
 11. Wcześniej
 12. Uczeni w piśmie

Bażant to pseudonim artystyczny Piotra Sobestiańczuka. Pochodzi z Zamościa, mieszka w Krakowie. W sercu zachowuje wszystkie te sprawy, które go nurtują, i pisze o nich piosenki z pogranicza indie rocka i undergroundowego popu. Na żywo występuje z zespołem jako Bażant i Inne Ptaki. Współtworzy krakowski kolektyw muzyczny Wynik Współpracy z takimi artystami jak It’s July Already czy Namena Lala.

Płyta powstawała stopniowo w ciągu całego ubiegłego roku. Więcej o singlach promujących jak i o samym artyście dowiecie się z naszej Promocji Artysty do której gorąco zapraszamy.

Bażant

Bażant to pseudonim Piotra Macieja Zachariasza Sobestiańczuka, o wiele wygodniejszy do używania niż nazwisko. To muzyk grający indie rocka z Zamościa. Zaczynał jako gitarzysta i wokalista w zespole Spanish Spanish Inquisition, obecnie sam śpiewa i gra na wszystkich instrumentach, jakie wpadną mu w ręce.

Oceń ten wpis:

Jedna odpowiedź na “Bażant album “Serce”

 1. Tę płytę na pewno cechuje jedno – zgodność towaru z opisem. Albo ją pokochacie, albo znienawidzicie! Warto dać szansę.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s