MoodMan

Promocja Artysty

Razem z Witoldem Rolnikiem, dzięki któremu możemy Wam zaprezentować zespół MoodMan , chcemy Was zaprosić na Promocję Artysty, abyście mogli poznać muzyków i ich twórczość bliżej. MoodMan to pomysł jednego człowieka, który miał marzenie i udało mu się je zrealizować bo był wytrwały i uparty w dążeniu do celu.

Na rozpoczęcie prezentujemy zdjęcia zespołu w aktualnym składzie Witold Rolnik wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, producent oraz Paweł Korbacz aranżer, klawiszowiec, perkusista, grafik, tłumacz odpowiedzialny w MoodMan za wizualną oprawę muzyki zespołu. Gościnnie MoodMan wspomaga: Jan Mazurek skrzypek, perkusista, klawiszowiec, człowiek orkiestra o bogatej historii muzycznej sięgającej lat 70 tych XX wieku.

MoodMan czyli Człowiek Pełen Nastroju zrodził się jako projekt solowy Witolda Rolnika w lutym 2018r w Poznaniu. To pomysł jednego człowieka, który miał marzenie i udało mu się je zrealizować bo był wytrwały i uparty w dążeniu do celu. W spełnieniu marzenia pomoc przyszła od muzycznych przyjaciół w tym od Pawła Korbacza, z którym już wcześniej wspólnie aranżowali materiał na inną płytę. Muzyka choć jest gotowa, wciąż czeka na swą premierę. Witold Rolnik wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i producent o muzyce, którą tworzy mówi:

„Pasję człowiek odkrywa w sobie powoli, do czasu, aż zda sobie sprawę z tego, że stała się całym jego życiem i nic nie może stanąć pomiędzy nią a nim”.

Debiutancki albumu sygnowany nazwą MoodMan i zatytułowany „Man of the New Age” miał premierę 28 lutego 2019 roku. Płyta opowiada o pustości i szybkości naszego życia, w którym nie ma chwili na zatrzymanie i refleksję, życia podporządkowanego atrakcyjnym nowym technologiom. O braku szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka, czy o poszukiwaniu zrozumienia i miłości.

Płytę promował videoklip do utworu „I’m Stuck Here” wyreżyserowany przez MoodMan’a i dostępny w serwisie YouTube od 17 lipca 2018 r.

Witold Rolnik realizujący projekt MoodMan napisał wszystkie teksty utworów oraz całą muzykę do albumu „Man Of the New Age”. W aranżacji i nagraniach wsparli go muzyczni przyjaciele i znajomi m.in. Paweł Korbacz, Jan Mazurek, Paweł Pełczyński, Sergiusz Suporn, Karolina Supron, Hania Sztachańska, Aleksandra Maćkowiak, Katarzyna Nowak, Joanna Stach, Jakub Frydrych, Bartek Kucz, Stanisław Supron. Album zebrał bardzo dobre recenzje m.in w ArtRock.pl, ProgRock.org.pl, na Mały Leksykon Wielkich Zespołów. Ten ostatni polecałem na Facebooku, w tym artykule polecę recenzję z ArtRock.pl na którą zapraszam Was serdecznie.

ArtRock.pl

Bardzo dobra pozycja, mocno polecana.15.03.2019 Mariusz Danielak (Recenzent)

MoodMan — Man Of The New Age

Album „Man of the New Age” projektu MoodMan nie jest pozbawiony pewnych wad, ale nie można mu odmówić dużego uroku, a samemu autorowi talentu kompozytorskiego i skłonności do eklektyzmu. Dzięki temu otrzymaliśmy ciekawy i bogato zaaranżowany materiał. Nie liczcie na fajerwerki, ponieważ Witold postawił większy nacisk na klimat i stopniowe rozwijanie kompozycji, ale dajcie się zauroczyć i posłuchajcie albumu.

28 maja 2021 roku ukazał się singiel „Zaklęcie/The Spell” promujący najnowszą płytę MoodMan zatytułowaną „Przejście/Transition”. Pierwotnie album „Przejście/Transition” miał się ukazać tylko w polskiej wersji językowej, jednak pod wpływem licznych zapytań od zagranicznych fanów, zespół zdecydował się przygotować go w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. Dzięki temu polscy fani poznają prawdziwą moc poezji Macieja w języku ojczystym, a fani z zagranicy będą mieli szansę zrozumienia przesłania tej płyty. W 144 notowaniu listy przebojów Radia Wnet Polish Chart Polska Audycja utwór ‘Zaklęcie’ zadebiutował od razu na 1 miejscu i pozostawał w pierwszej dziesiątce przez 7 notowań. To wiele znaczy o utworze, posłuchajcie, wersja angielska i polska.

28 sierpnia 2021 roku ukazał się drugi album MoodMan zatytułowany „Przejście/Transition”.

Album jest opowieścią o zmianie, która choć uniwersalna, to każdemu przydarza się indywidualnie. Dorastamy, kochamy, mierzymy się ze stratą… każde z tych zdarzeń jest swoistym obrzędem przejścia, zapisem przemiany, w wyniku której stajemy inni, w innym miejscu naszej życiowej drogi…

Więcej o albumie przeczytacie w osobnym artykule, w którym prowadziliśmy Promocję Albumu „Przejście/Transition”. Ja natomiast zachęcam do posłuchania singla, który ukazał się 5 września 2021 roku promującego płytę, tym razem tylko w wersji angielskiej. Utwór ‘Still Art With a Coin’.

Mam nadzieję, że twórczość MoodMan’a przypadła Wam do gustu. Obydwa albumy o których pisaliśmy możecie kupić na stronie artysty, są też dostępne w naszym Sklepie na Facebooku, skąd łatwo traficie na stronę artysty, aby nabyć płytę. Kontakt z fanami prowadzony jest przez zespół za pośrednictwem Facebooka, gdzie można na bieżąco śledzić rozwój zespołu. Podajemy Wam linki na profile i kanały zespołu:

Bardzo dziękujemy Witoldowi i całemu zespołowi za udział i wystąpienie na naszej stronie. Dziękujemy za informacje i materiały, które mogliśmy zaprezentować naszym czytelnikom. Podziękowania należą się również Wam, czytelnikom za to, że razem z nami wspieracie polskie kapele sceny niezależnej. Dlatego dla Was wszystkich, WIELKIE DZIĘKI!


Zespół promowaliśmy na stronie od 28.09 do 16.10. Promocja nastąpiła po promocji obydwu albumów zespołu. Łącznie opublikowano 12 postów, które dotarły do prawie 7 tysięcy osób. Utwory kapeli kandydują wdo naszej Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30 prze co promocja trwa dłużej. Są również promowane na naszej Playliście YouTube #WaszaMuza #11. Promocję przeprowadzono dzięki uprzejmości lidera zespołu Witolda Rolnika,


Playlisty:

Playlista #WaszaMuza #11

Posty promujące na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s