Methopia

Promocja Artysty

Mamy wielką przyjemność zaprosić Was razem z zespołem Methopia na PREMIERĘ NOWEJ PŁYTY zespołu. Pod koniec roku 2020 zespół zarejestrował materiał na debiutancką płytę pt.”Mr.Serious”. Na płycie znalazło się 10 utworów, a materiał ukaże się 13 marca 2021 roku!

Kapela zapowiada, że cała płyta będzie dostępna do odsłuchu na najpopularniejszych portalach streamingowych jak Spotify, Deezer itd. Bądźcie z nami i z zespołem Methopia a nie ominie Was żadna informacja. A tak prezentuje się okładka nowej płyty. Napiszcie, jak Wam się podoba.

Methopia powstała pod koniec 2019 roku we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy mieli okazję zagrać ze sobą nie jeden koncert, aczkolwiek nie w jednym składzie. Mogą być kojarzeni z takich zespołów jak Tuff Enuff, Splot czy !nsult.

Obecny skład zespołu to:

  • Justyna Jędrzejczyk – wokal,
  • David Piechowiak – gitara,
  • Michał Koval – gitara,
  • Grzegorz Potocki – bass,
  • Łukasz Romanowski – perkusja.

Methopia jest zatem zespołem młodym stażem, ale z bagażem doświadczeń, co wskazuje na dojrzałość ich poczynań. Jak już informowaliśmy, ich debiutancka płyta pt.”Mr.Serious” ukaże się za moment, 13 marca 2021 roku. Dziś chcemy Wam zaprezentować singiel promujący album „Dripping Tap”. Musicie go posłuchać, jest naprawdę świetny!

Wpływy muzyczne jak i samo doświadczenie zespołu Methopia, który mamy zaszczyt promować, jest tak różne, że muzykę jaką tworzy zespół najprościej można określić mianem nowoczesnej odmiany metalu albo nowofalowego metalu. Ja wybieram to drugie a Wy?

W maju 2020r Methopia wypuściła swoją pierwszą EP pt.”Rec.Over”, na której znalazły się cztery autorskie kompozycje: „Blame”, „Weakness”, „HWT” i „Pitch”. Utwory wykonywane przez zespół i wokalistkę Justynę Jędrzejczyk, która wcześniej występowała w kapeli Splot, wykorzystują skrajne możliwości skali głosu wokalistki a gitary wraz perkusją czasami melancholijnie a czasem z pazurem uzupełniają się i razem tworzą spójną całość. Cała płyta zostawia bardzo pozytywne wrażenie i dobrze rokuje na ciekawy album, którego premiera już 13 marca 2021 roku! Trzymajcie rękę na pulsie ! Dziś proponujemy Wam utwór „Pitch” właśnie z pierwszej EP-ki pt. „Rec.Over”, który ukazał się w maju 2020r.

Na płycie znajdziecie 10 utworów a album jest dostępny do przesłuchania na portalach streamingowych. Podajemy też linki do profili społecznościowych kapeli i strony WWW.

Podczas promocji zespół wypuścił Album Teaser płyty „Mr.Serious”, jednak po premierze płyty został usunięty. Dlatego w tym artykule zaprezentujemy dwa nowe single z albumu „Mr.Serious”, pierwszy „Vanishing Earth” miał premierę 31 marca, drugi „No Faces” premiera 24 czerwca 2021 r.

Nowy, debiutancki album zespołu Methopia pt.”Mr.Serious” na fizycznym nośniku CD jest dostępny na Bandcamp.com oraz bezpośrednio u kapeli. Wystarczy wejść na profil zespołu Methopia albo na ich stronę www i napisać:

„It’s time to play now…”

Za wszelkie udostępnione przez zespół materiały i informacje bardzo dziękujemy. Dziękujemy również naszym czytelnikom i namawiamy Was gorąco, wspierajcie polskie zespoły sceny niezależnej, kupujcie płyty a jak już będzie to możliwe, wpadajcie na koncerty. Na koniec przedstawiamy Wam zdjęcia zespołu, abyście mogli poznać ich jeszcze lepiej. Napiszcie, czy rozpoznajecie muzyków na zdjęciach?

Zapraszam na recenzję albumu „Mr. Serious”.

Methopia – recenzja płyty: „Mr. Serious”

Utwory na „Mr. Serious” można podzielić na te która nazwałabym koncertowymi (m.in. „Desire”, „No Faces”) nastawione na ostrą jazdą oraz te bardziej klimatyczne jak „Dripping Tap” czy zdecydowanie najlepszy na płycie „Blame” w którym Methopia ukazuje w pełni swoje możliwości kompozycyjne oraz naprawdę spory potencjał dający nadzieję na świetlaną przyszłość.

Oceń ten wpis:


Promocję przygotowano uprzejmości kapeli. Publikacja zawierała 5 postów promujących zespół i nowy album opublikowanych w okresie 9-13.03.2021 r. na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do prawie 3 tysięcy osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych kilka tygodni na Facebooku i YouTube notowanie #6 do #15 a utwór „Pitch” znajdował się w Gorącej 10 na naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30. Obecnie utwory są promowane na naszym kanale YouTube Playlista #WaszaMuza #7.


Oryginalne posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s