Grupa Robocza

Promocja Artysty

Mamy wielką przyjemność promować na naszej stronie zespół Grupa Robocza. W kilku zdaniach opowiemy Wam o kapeli, przedstawimy ciekawostki, twórczość i oczywiście ich nową płytę, którą 24.02.2021 zespół udostępnił na platformach streamingowych.

Trzon zespołu Grupa Robocza powstał w 2011 roku w Warszawie. W 2014 dołączył do zespołu Marcin, wnosząc wiele świeżości do ich twórczości. Grają z pasji, z miłości do muzyki, dokładnie tak jak my, tworzymy tą stronę. Dziękujemy Marcinowi Zabielskiemu i kapeli za współpracę przy tworzeniu promocji.

Na zapowiedź utwór „Przemijanie” abyście mogli zobaczyć, czego możecie oczekiwać i jakiej muzyki posłuchać.

Grają ogólnie pojętego rocka z lekkim zabarwieniem progresywnym. Śpiewają po polsku i po angielsku. Z pewnością każdemu ich twórczość przypadnie do gustu.

Skład zespołu to:

  • Radek Baranowski – gitara basowa,
  • Paweł Chmieliński – instrumenty klawiszowe,
  • Piotr Wojdat – gitara prowadząca,
  • Marcin Zabielski – wokal
  • Maciej Malenda – perkusja.

Poznajcie chłopaków z video ze specjalnie nagranym portfolio.

Uwierzycie, ale na początku swojej kariery grali numery w stylu Ani Dąbrowskiej. Z czasem jednak poszli bardziej w rocka i w zależności od danego utworu poruszają się w obszarach od spokojnego pop-rocka, aż do lekkich brzmień progresywnych. W ich utworach można usłyszeć fascynację bluesem, a czasami – tradycyjnym rock’n’rollem. Jakieś 5 lat temu wydali swoją debiutancką płytę „Far Away From Death Metal”.

Jeśli mielibyście ochotę na posłuchanie tych starszych dokonań, to razem z zespołem zapraszamy.

Zaprezentowaliśmy Wam debiutancką płytę „Far Away From Death Metal” ale nie wiem czy wiecie, że płyta została zgłoszona Do Fryderyków w kategorii Debiut i odkrycie roku. Niestety z powodów nikomu nie znanych organizator niespodziewanie odwołał kategorie w której brali udział a szkoda, bo są świetni i nie mieli konkurencji. Obejrzyjcie teledysk do utworu „Zwierzęta Nocy”, który zapowiadał premierę najnowszej płyty „Far Away From Death Metal”.

Chłopaki poinformowali, że tym albumem zamykają pewien rozdział w swojej historii i z głowami pełnymi pomysłów i z nadzieją na lepsze jutro zaczynają planować kolejny album, który przy dobrych wiatrach pojawi się w 2022r. Życzę kapeli z całego serca aby ich marzenie się spełniło, trzymam kciuki i zapraszam do słuchania.

Album pojawił się 24.02.2021r na platformach streamingowych Spotify, TIDAL, Deezer i kilku innych.

GRAMY! Grupa Robocza 

Polecam również wywiad z zespołem Grupa Robocza przeprowadzony niecały rok temu przez Dianę Dyba z blogu „Zrób to po swojemu”. Przy okazji pozdrawiamy Dianę, fajny blog. Chłopaki zdradzają swoje pasje, opowiadają o kapeli, jest dużo zdjęć. Naprawdę wyszedł z tego całkiem ciekawy wywiad, zresztą przeczytajcie sami.

Udostępniamy Wam kilka zdjęć kapeli Grupa Robocza, abyście na zakończenie promocji mogli poznać ich jeszcze bliżej. Na zdjęciach aktualny skład zespołu: Radek Baranowski – gitara basowa, Paweł Chmieliński – instrumenty klawiszowe, Piotr Wojdat – gitara prowadząca, Marcin Zabielski – wokal i Maciej Malenda – perkusja. Można ich także zobaczyć na naszym Instagramie.

Dziękujemy kapeli za materiał, informacje i współpracę. Życzymy sukcesów i jak tylko szybko się da, występów na scenie.


Promocję przygotowano we współpracy z Marcinem Zabielskim, wokalistą zespołu. Publikacja zawierała 7 postów promujących zespół. Promocję prowadzono w okresie 28.02-14.03.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz post promujący na Instagramie. Utwory „Lust” i „Zwierzęta Nocy” kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych kilka tygodni na Facebooku i YouTube – notowanie #4 do #9.


Linki do opublikowanego materiału na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s