Dorota Konchevska singiel „Gold Goes Out”

Promocja singla

Mieszkająca i tworząca od 21 lat w Dublinie – teraz już w Polsce – artystka Dorota Konchevska, rozpoczęła karierę jako piosenkarka jazzowa i przekształciła się w różnorodną artystkę i producentkę, zdolną do zapierających dech w piersiach stóp alchemii, która łączy jej eteryczny wokal z muzyką elektroniczną z lewej strony. Mroczna polska producentka muzyki elektronicznej właśnie wydała swój singiel „Gold Goes Out” do którego powstał ciekawy teledysk.

Pomysł na singiel po raz pierwszy ukształtował się, gdy Dorota schroniła się w leśnej chacie na początku pandemii. W obliczu ciągłości współczesnego świata pogrążonego w nieładzie, stwierdziła, że wiele nowych refleksji wymaga wyrazu. Zastanawiała się, jak ogarnąć zmianę w burzliwym krajobrazie wewnętrznym. To wezwanie do odzyskania połączenia z naturą i tym, co jest najbardziej podstawową wibrującą nutą tego wszystkiego, co jest miłością.

Piosenka ma wrażenie klasycznego, refleksyjnego nagrania, do którego można się bawić lub równie łatwo spędzać czas w transcendentalnych jurtach do kąpieli z bąbelkami. Syntezatory, które dołączają „siedzą wygodnie”, jakby wszystko było zawsze w porządku. Bas jest gruby i ciepły. Pytania i odpowiedzi… Nie lada gratka!

Wideoklip nakręcony na rozległych polach jest pięknym wizualnie i jest osobistym dokumentem wyjątkowego momentu w czasie. Kamera zabiera nas w ekscytującą podróż, podczas której spotykamy młodą zbiegłą pannę młodą, poszukującą wolności i prawdy, zanim wyruszymy w wizualne krainy musującego popołudniowego słońca i zmierzchu.

Jej kreacja ujawnia pod spodem silne i czułe serce, pulsujące surowymi emocjami i abstrakcyjnym myśleniem. Doris nie idzie po bezpiecznej stronie komercyjnego przemysłu muzycznego. Dorota mówi: 

„Każdego dnia masz 24 godziny na wybór własnej przygody: od rana do wieczora”

Dorota dzieli tożsamość jazzową i elektroniczną, co przejawia się w jej pisaniu i produkcji. Chociaż jej współpracownicy to w dużej mierze utalentowani jazzmani, tancerze i inne dzikie ptaki z całego świata, tematyka jej muzyki jest niezaprzeczalnie zakorzeniona w jej praktyce duchowej.

Mroczna polska producentka muzyki elektronicznej wyczarowuje emocjonalne introspektywne szkice, komponuje je w leśnej chacie podczas pandemii. Uwielbia tworzyć muzykę na żywo do tańca współczesnego, przyznając, że jest tancerką do bani i dzięki temu może brać udział w tym gatunku.

Poprzednie programy / Prowizje Doroty:

  • London Kings Place Concert Hall – Londyn, GB
  • Radio RTE 1 – program Miriam O’Callaghan – radio krajowe – Irlandia
  • Roma Auditorium Parco Della Musica- Rzym, Włochy
  • Festiwal La Mama Moves – Nowy Jork, USA
  • Performatica, Puebla- Mexico City- Meksyk
  • Festiwal sztuki Re-New Digital – Dania, Kopenhaga
  • Festiwal NIME – Carnegie Melon – Pittsburgh, USA
  • Fringe Festival – Dublin, Irlandia

Dziękujemy Dorocie za kontakt i materiały, dzięki którym mogliśmy zaprezentować singiel. Razem z Dorotą mamy nadzieję, że wpadnie wam w ucho.

Korzystając z okazji na koniec chciałbym zaprezentować jeszcze jedno wykonanie Doroty, świetny głos i wykonanie, jeszcze z czasów jazzowych klimatów. Życzymy Dorocie spełnienia w muzyce elektronicznej i świetnych występów, które wzbogacą naszą rodzimą scenę alternatywną.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s