Mexyk Album „6.stadium ewolucji”

Promocja Albumu

„6.stadium ewolucji” to nowy album zespołu Mexyk, którego przedsmak, w postaci singla i klipu „Słowa” mogliście poznać parę tygodni temu na naszej stronie. Cały materiał jest już dostępny na wszystkich serwisach streamingowych. Premiera albumu miała miejsce 11 listopada tego roku.

Nowy album Mexyku, to duże wydarzenie dla członków zespołu i osiągnięcie pewnego celu. Zresztą oddajemy im głos, bo wyrażą to najlepiej:

Ta płyta to opowieść. W czasach szybkiej informacji, memów, shortów kiedy nastrój zmienia się pociągnięciem kciuka chcemy powrócić do płyt, które trzeba przesłuchać w całości. Trzeba ją wchłonąć jak gąbka, skonsumować jak dobry posiłek. Nie ma tu przypadkowych dźwięków, banalnych rymów i prostych znaczeń. Ta płyta to symbol. Symbol naszych lęków i naszych nadziei. Jest w niej całe nasze zrozumienie i niezrozumienie współczesnego świata, mechanizmów które prowadzą ludzkość przez kolejne stadium ewolucji – człowieka cyfrowego, pokolenie pochylonych głów, swipe’ujących kciuków i fałszywych idoli na ekranach smartfonów. Wprowadzenie – to pierwsza piosenka „zaśpiewana” przez komputer, 1961 rok – moment przełomu. Kolejne utwory to historia o spadaniu w otchłań świadomości przesiąkniętej przez cyfrowość, życie od pełnej do pustej baterii. Okazuje się jednak,  że można jeszcze poszukać siebie w świecie gdzie każdy tak usilnie stara się „odróżnić”.

– tak muzycy podsumowują i opisują „6.stadium ewolucji”.

Płyta powstawała jakiś czas i miała swoje etapy tworzenia o które zapytaliśmy zespół:

Wszystkie nasze pomysły rodzą się na próbach, ze wspólnego grania, z bycia ze sobą po prostu. Nagrywamy wszystkie próby więc mamy ogromną „bazę” takich pomysłów, riffów, improwizacji, wspólnych „zabaw” muzyką. Kiedy zdecydowaliśmy się na nagranie pełnoprawnego albumu chcieliśmy żeby w całości opowiadał o czymś .Nie interesował nas luźny zbiór piosenek, to musiała być pełna zamknięta historia. Wybraliśmy temat, który jest nam bliski i dobraliśmy do niego pomysły .A potem zaczął się etap szlifowania tego wszystkiego, bo od pomysłu do piosenki z reguły jest spora odległość. Do dzisiaj na naszym dysku jest katalog „Album pomysły” i kiedy porównujemy to co tam leży z efektem finalnym, który możecie już słuchać na Spotify czy Tidalu widzimy jak długą drogę przeszedł właściwie każdy z tych utworów

– opowiadają członkowie Mexyku.

Album jest już dostępny na serwisach streamingowych. Posłuchajcie albumu na Spotidy. Dołączamy się do zespołu, który apeluje:

Dajcie nam 50 minut a zrozumiecie dokąd prowadzi 6 stadium ewolucji.

W sobotę, 4 grudnia bieżącego roku o godzinie 20.30 odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Mexyk w łódzkiej Woolturze. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 19.30. O godzinie 20.30 Mexyk gra swój nowy album. Na godzinę 21.30 zaplanowana została przerwa. Od 21.45 Mexyk będzie dla Was grał dalej. Nie może Was tam zabraknąć! 

Łódzki zespół Mexyk powstał w styczniu 2017 roku. Czterech chłopaków tworzy muzykę, będącą mieszanką rapcore’u i hard rocka. Swój styl muzycy żartobliwie, ale też bardzo trafnie określają jako Rage Against The Chili Peppers” – wpływy Rage Against The Machine i wczesnego Red Hot Chili Peppers są wyraźnie słyszalne w ich utworach. Całość dopełnia charyzmatyczny i charakterystyczny wokal, który w swoim przekazie bezpardonowo i celnie rozprawia się z otaczającą nas codzienną rzeczywistością.

Nasz styl muzyczny jest wypadkową różnych inspiracji, a całości dopełnia charyzmatyczny i charakterystyczny wokal, który w swoim przekazie bezpardonowo i celnie rozprawia się z otaczającą nas codzienną rzeczywistością. Można pewnie powiedzieć, że to rapcore, ale nazywajcie to jak chcecie, to po prostu Mexyk!

– piszą na swoim kanale YouTube

O zespole zrobiło się głośno za sprawą jego przeróbki utworu „Wychowanie” w ramach akcji T.Cover – z okazji jubileuszu 35-lecia formacji T.Love polscy artyści, reprezentujący różne style muzyczne prezentowali własne wersje utworów Muńka Staszczyka i jego ekipy.

Zespół zdobył już m.in. I miejsce na XXI Mayday Rock Festival Głogów 2017, II miejsce w Finał V Festiwalu Rockowanie, III miejsce na New York Festival 2017/2018. Znany z akcji T.Cover i nietuzinkowej interpretacji numeru „To Wychowanie”. Pisały już o nim m.in. Antyradio, Eska Rock, Teraz Rock, czy KVLT. Mexykańskie „Wychowanie” przez wiele tygodni utrzymało się na liście Turbo Top w Antyradiu. Supportował m.in. Hunter’a.

Znajdziecie ich na socjal mediach i kanałach stramingowych:

Przeczytaj też o singlu „Słowa” w osobnym artykule.

Mexyk Singiel „Słowa”

Zespół Mexyk właśnie zaczął ofensywę wydawniczą – już teraz można sprawdzić ich najnowszy singiel (i teledysk) pt. „Słowa”, który zapowiada cała płytę grupy. Każdy, kto lubi alternatywne, gitarowe grania, na pewno zauroczy się „Słowami”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s