Reszta Pokolenia EP „…hołota”

Promocja Albumu

Zespół Reszta Pokolenia udostępnił na swoim kanale YouTube, oficjalny odsłuch swojej ostatniej EP-ki zatytułowanej „…hołota” na której znalazło się 5 energetycznych utworów. Obecnie zespół w nowym składzie szykuje się na koncertowo – muzyczną eskapadę, która rozpocznie się w grudniu 2021 roku. Obserwujcie social media zespołu aby nie przegapić koncertów pełnych energii i solidnej dawki punk rocka.

Okładkę narysował perkusista zespołu Rafał ” Szkielo” Strzemieczny.

Kilka dni temu, 13 listopada tego roku na kanał YouTube zespołu Reszta Pokolenia trafiła EP-ka pt. „…hołota”. Na minialbumie znajduje się pięć energetycznych, rytmicznych oraz melodyjnych punk rockowych utworów. Jednym z nich jest „Wolność” do którego klip ekipa zaprezentowała w ubiegłym roku. Utwór odnosi się do obecnej sytuacji społeczno-politycznej i strajku kobiet w obliczu pandemii i wyroku Trybunału Konstytucyjnego jaki miał miejsce w ubiegłym roku.

Na minialbumie znajdują się również dwa starsze numery kapeli „Wirtualny świat’’ i „Otwarte klatki” oraz nowsze kawałki „Wykopmy rasizm ze stadionów” i „Za późno”. W tych utworach nie ma polityki jak w utworze „Wolność”, tytuły same zdradzają treść utworów, które odnoszą się do obrazu świata jaki sami postrzegają. Utwory charakteryzują się wyrazistym wokalem i mocnym uderzeniem gitarowym. Posłuchajcie dwóch kawałków w wersji Live. Materiał zarejestrowano podczas próby 03.02.2020 w składzie:

Sławomir „Kuro” Kurek- gitara, voc.,
Mateusz” Marat” Szwarc- bass, chórki,
Rafał ” Szkielo” Strzemieczny- perkusja

Minialbum kapeli Reszta Pokolenia pt. „…hołota”. 

Muzyka na Ep-ce została zarejestrowana w Garaż Studio w Babach Dolnych/Gostynin.
Realizacja nagrania, mix i mastering: Mateusz Szulborski
Szkic graficzny frontu okładki: Rafał Strzemieczny
Montaż video: Artur Artie Woźniak

Track List:

  1. Wolność
  2. Wirtualny świat
  3. Za późno
  4. Wykopmy rasizm ze stadionów
  5. Otwarte klatki

Jeśli muza jaką tworzą wpadła Wam w ucho posłuchajcie całej EPki „…hołota”.

Zespół Reszta Pokolenia to kwartet, który z grania początkowo ostrego, szybkiego punka ewoluował w bardziej rytmiczne oraz melodyjne punk rockowe klimaty. Grają od 2011 roku, mają za sobą wiele koncertów, występów na festiwalach w Polsce ale i za granicą m.in. Rock’n’Roll Music Festival, Fonografika Young Stage, Rockowe Ogródki, Rockowisko, Ost-Rock Underground Fest, Przystanek Woodstock, Jarocin, M.E.B.P, Summer Fall Festival, Schlossgrabenfest, Hey Ho! Ramona, Vege Punk Fest, WAKE STAGE Festival, Rock nad Sanem, wiele zdobytych nagród – Festiwal „Lipa” 2014, Festiwal Riff Master 2014, VI Moto Czad 2015, Katorga 2016, Jaszczur Music Festival 2017, Katar 2018, ZMRock 2018 oraz RockOkop 2021. Wydali dwa albumy „Prawda” w 2012 roku i Reszta Pokolenia w 2016 roku. Minialbum „…hołota” to zapowiedź kolejnego albumu, jednak zespół nie zdradza jeszcze szczegółów. Warto więc obserwować ich social media aby być na bieżąco.

Aktualny skład zespołu:

  • Sławomir „Kuro” Kurek – gitara / wokal
  • Mateusz „Marat” Szwarc – gitara basowa / chórki
  • Maciej „Sosen” Sosnowski – gitara
  • Artur „Artie” Woźniak – perkusja

Życzymy kapeli wielu koncertów i nagród z festiwali oraz pomysłów na dalszą twórczość, gdyż chyba każdy oczekuje na ich kolejne świetne utwory. Jednocześnie zapraszamy Was w grudniu na naszą stronę na Facebooku, będzie promocja zespołu, dużo więcej informacji o kapeli i więcej świetnej muzy. Do zobaczyska!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s