Radio Slam Singiel „Fade Away”

Promocja singla

Radio Slam namieszali na scenie rockowej, nie tylko tej polskiej i to bez płyty na koncie. Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowali i dopieszczali materiał pod czujnym i twórczym, producenckim uchem i okiem Marcina Borsa zapowiadając debiutancki album, który ukaże się w przyszłym roku. Pierwszą zapowiedzią jest „Fade Away” – niezwykle świeży a zarazem brudny w brzmieniu.

Radio Slam to rockowe trio, inspirujące się dokonaniami takich wykonawców jak Nirvana, Rage Against the Machine, Queens of the Stone Age, Red Hot Chili Peppers czy Jimi Hendrix. Ich wizytówką jest mocny koktajl muzyki rockowej zaserwowanej z eksplozją energetyczną na scenie. I choć zespół występuje na scenie od 2016 roku i zdążył już wypracować swój własny, niepodrabialny styl, nie wydał jeszcze żadnej płyty. Wydane single „Save th day” w 2017 roku, który wspiął się na pierwsze miejsce listy AntyRadia „Turbo Top”, „Funky Racer” w 2018 roku czy „Good boy” z 2020r, który można było usłyszeć w Trójce jako piosenkę dnia, za każdym razem zapowiadały debiutancką płytę jednak z róznych przyczyn jej wydanie nie było możliwe. Teraz intensywnie pracują wraz z uznanym producentem Marcinem Borsem (m.in. Hey, Nosowska, Muchy, Krzysiek Zalewski) i jak zapowiadają, prace nad płytą są już na ukończeniu i już całkiem niedługo zespół podzieli się nią ze słuchaczami. Życzymy tego kapeli z całego serca, ponieważ brakuje takiej muzy na rynku. Zauważył to także Piotr Stelmach, autor trójkowej audycji radiowej „Offensywa”, który od paru miesięcy regularnie prezentuje w swoich audycjach utwory Radio Slam. Zaprosił także zespół do Offensywy de Luxe na koncert w warszawskiej Proximie, który odbył się 6 marca 2020r. Koncert zespół promował plakatem z grafiką, która teraz jest okładką singla „Fade Away”.

Niespełna dwa tygodnie temu zaprezentowali pierwszy singiel do utworu „Funky Racer”. To nieco ponad 4 minuty melodyjnego rockowego grania. Chłopaki mają talent kompozytorski i zmysł do tworzenia zgrabnych i melodyjnych utworów a niezwykła szczerość to wizytówka zespołu, którą przedstawiają nowym singlem „Fade Away”.

”Trzeba robić wszystko to co uważasz za szczere, to co masz w sercu. Taka jest właśnie nasza muzyka, czyli szczera i płynąca prosto z serca”.

– dodał Stas Lamakin

Singiel „Fade Away” jest pełen autentyczności oraz niezwykłej energii płynącej z niezwykle energetycznnej odmiany muzyki gitarowej połączonej z pulsującym i nieprzeniknionym rytmem perkusji. Pierwszy singiel z nadchodzącego debiutanckiego albumu wyraźnie zainspirowany jest muzyką grunge z początku XXI wieku. Ci, którzy cenią sobie w rocku energię i żywioł, którzy uwielbiają Nirvanę, White Stripes, Royal Blood czy The Black Keys, będą tym singlem zachwyceni. Szlachetny, drapieżny, mocny – te wszystkie cechy pasują do nowego singla „Fade Away”. Muzyka: Stas Lamakin, Radek Zając, Bartek Czapski. Słowa: Radosław Zając, Stas Lamakin.

Liderem zespołu jest Staś Lamakin, który przyjechał do Polski z zespołem The Toobes z Białorusi. Stas posiada polskie pochodzenie i chyba już na stałe planuje pobyt w Polsce. Po rozpadzie The Toobes wokalista Stas Lamakin wspólnie z Radosławem Zającem w 2015 roku założyli formację RADIOSLAM. Na początku grali we dwoje, później dołączył Michał Dołbnik na basie. Aktualnie zespół gra w składzie:

  • Staś Lamakin (vocal i gitara)
  • Radosław Zając (perkusja)
  • Bartek Czapski (bas)

Zespół Radio Slam jest laureatem rockowych festiwali: w Koszalinie (Generacja) 2015, w Skierniewicach (Rock May Festiwal) 2016, w Głogowie (May Day Rock Festiwal) 2016, w Ostrowcu Świętokrzyskim (Wielki Ogień) 2016, w Grodkowie (Muzyczna Jesień), w Opolu (Rock Time) 2017. Wystąpili m.in na Cieszanów Rock Festival 2017, Przegląd Hard Rock Cafe 2017, Przegląd Kapel Rocka UEK 2017 i festiwalu Woodstock. Są znani i lubiani i myślę, że i Wy ich polubicie.

Wszelkie info o nowych działaniach znajdziecie na fanpage’u zespołu. Zespół dużo koncertuje, zapowiada kolejne nowości przed wydaniem albumu. Żeby być na bieżąco doradzamy śledzić informacje o Radio Slam na ich fanpage i kanałach streamingowych:

Dziękujemy Mariuszowi Zającowi, managerowi i perkusiście kapeli  Radio Slam za kontakt, współpracę, podesłane materiały i informacje. Życzymy szybkiego wydania albumu i udanych koncertów promujących album. Czytelnikom zaś, polecamy dźwięki zespołu. Dzięki, że jesteście i czytacie nasze publikacje. Trzymajcie się zdrowo 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s