Piotr Lato Album „Dust Bowl Desert Night Fantasies”

PROMOCJA ALBUMU

O promocję płyty napisał do nas Piotr Lato , którego mogliście poznać z poprzednich naszych postów. Właśnie dziś 28 maja 2021 roku debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies” ma premierę na najpopularniejszych portalach streamingowych, takich jak Spotify, Tidal, Apple Music oraz Deezer.

28 maja 2021 pojawi się we wszystkich serwisach streamingowych płyta, na którą czekałem … długo.  Co można powiedzieć w takim momencie ? Jak sensownie skomentować coś, o czym marzyło się, o czym rozmyślało się i do czego dążyło się niemal 20 lat ?

Piotr Lato

„Dust Bowl Desert Night Fantasies” to emanacja miłości do muzyki, która przekona do siebie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Nietuzinkowy wokal, a także niezwykły klimat wydawnictwa świadczą o dużej wrażliwości artystycznej autora i są gwarancją jakości materiału zawartego na płycie. Jak przekonuje, „Dust Bowl Desert Night Fantasies” to album, na który czekał długo, przez niemal 20 lat. Album mocno emanuje melancholią, tęsknotą, przestrzenią. Wyraźne są inspiracje rockiem i autentyczność charakterystyczna dla muzyki grunge i blues. Bywa zarówno ekstremalnie intymnie jak i drapieżnie. Przeważają klimaty akustyczne zabarwione brudnymi, wibrującymi, ciepłymi barwami gitar elektrycznych, instrumentów towarzyszących (Sitar, Harmonijka) oraz wokalnymi osobistościami na featuringu. Autor sugeruje odsłuch wieczorową lub wręcz nocną porą, żeby aury, klimaty się zsynchronizowały.

Forma, w jakiej wydano wersję fizyczną nawiązuje do lat 90-tych, special edition boksów dla kolekcjonerów. Posiada 42 stronicową książeczkę z pięknymi fotografiami rozmaitych rzemieślników tejże dziedziny. Kod QR do zeskanowania, co umożliwia ściągnięcie dodatków – kompletnych tekstów, dodatkowych piosenek, wersji alternatywnych, zdjęć ze studia i innych.

Płyta „Dust bowl desert night fantasies” to album, który zbiera esencję z losowo wybranych lat osobistej, domowej pracy twórczej autora. Esencja to termin, którym Piotr określa moment, w którym piosenka „do niego przyszła”. Przeważnie nocą, porą, którą Piotr ukochał sobie najbardziej.
Piosenek jest 14. Wszystkie powstały w momentach, jak je nazywa, niewymuszonych.
Muzyków, których zaprosił do współpracy i pomocy 35. Między nimi nazwiska nieznane ale również zdobywcy Fryderyka i innych nagród, tacy jak ROBERT CICHY, ANNA SERAFIŃSKA, MACIEJ WASIO, JUREK ZAGÓRSKI, ENDY YDEN, GABRIEL FLESZAR i jego muza, KAROLINA CHARKO. Wszyscy dzielą jedną cechę – talent. Mixujących piosenki jest 14. Albumowi przyświecała idea „Każda piosenka – inny skład”. Inni muzycy, inny mixujący, inny fotograf do odzwierciedlenia idei piosenki na zdjęciu.

LINKI do odsłuchu PŁYTY

Ja osobiście nie mam kompletnie zapędów komercyjnych i popowych, z całym szacunkiem dla tych pojęć, ale widziałem trochę i nie tęsknię do tego aż tak bardzo. To co mnie interesuje to właśnie podejście takich zespołów jak Pearl Jam, jak Bruce Springsteen, którzy z każdym kolejnym albumem udowadniają, że najlepiej nam wychodzi wtedy, gdy coś uwielbiamy ponad wszystko, gdy się czemuś poświęcamy. I ja tylko tak patrzę na muzykę.

Tak na poważnie… Moja rada – posłuchajcie płyty wieczorem, nocą, przy szklaneczce whisky czy wina i mam nadzieję, że będziecie chcieli poczekać na kolejną. Już niekoniecznie 18 lat.
Ściskam. Piotr Lato.

Piotr Lato, bo o nim mowa, to w przeszłości również uczestnik popularnych programów telewizyjnych, takich jak Idol, The Voice of Poland, czy Big Brother. Jego intensywne przygody w mediach zaowocowały nawiązaniem wielu muzycznych znajomości, między innymi ze Zbyszkiem Hołdysem, legendą polskiego rocka, który dał mu swoją gitarę i otoczył opieką w wieku 20 lat. Gitary, jak sam mówi, nigdy nikomu nie odda, choć wielu chciało ją odkupić płacąc spore pieniądze. Dziś, po niemal 20 latach starań, Piotr Lato spełnił swoje muzyczne marzenie – jego debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies” ujrzał światło dzienne.”

Dziękujemy Piotrowi za ogromny materiał jaki nam podesłał, za możliwość jego publikacji i podzielenia się z naszymi czytelnikami. Polecamy płytę Piotra, to coś, co z pewnością nie jednemu z Was się spodoba. Dziękujemy Wam, drodzy czytelnicy, że jesteście, że wspieracie z nami polskich artystów i całą scenę niezalezną.

Jedna odpowiedź na “Piotr Lato Album „Dust Bowl Desert Night Fantasies”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s