Piotr Lato

Promocja Artysty

Gdyby zmixować w blenderze odpowiednie proporcje melancholii, introwersji i czułości z jednej strony z grunge’owym brudem, nocnym, pustynnym nastrojem i drapieżnym wokalem z drugiej wyszedłby nam właśnie on, prostolinijny i szczery songwriter z zamiłowaniem do bluesa, melodii i ocierania się o wokalne extrema. Zafascynowany siłami natury. Pielęgnujący swoją wolność. Piszący proste piosenki na gitarze. W naszej promocji nikt inny tylko Piotr Lato. Jeśli chcecie poznać Piotra bliżej przeczytajcie naszą promocję.

Śpiewanie przepowiedziała mu prababcia, która uczyła go żołnierskich piosenek gdy był małym chłopcem. W wieku 6 lat zagrał ze słuchu motyw ze swojej ulubionej kreskówki, co skłoniło jego rodziców do wysłania go na nauki gry na pianinie. Jego hobby w podstawówce to nie tylko piłka nożna ale przesłuchiwanie w kółko całego katalogu The Beatles.

„Pamiętam Beatlesów, na starym jednokieszeniowym magnetofonie Panasonic puszczałem w kółko kasety Beatlesów, które mój tata w jakiś magiczny sposób zdobył w Londynie przez znajomych. Nie mogłem się powstrzymać”

– mówi Piotr

A Wy mieliście taki zespół, płytę albo kasetę, którą katowaliście na okrągło? Napiszcie w komentarzach i posłuchajcie Piotr Lato & Friends – Back in the USSR but Movin’out (Beatles/Billy Joel).

Piotr Lato, bo o nim mowa, to w przeszłości uczestnik popularnych programów telewizyjnych, takich jak Idol, The Voice of Poland, czy Big Brother. Jego intensywne przygody w mediach zaowocowały nawiązaniem wielu muzycznych znajomości, między innymi ze Zbyszkiem Hołdysem, legendą polskiego rocka, który dał mu swoją gitarę i otoczył opieką w wieku 20 lat. Gitary, jak sam mówi, nigdy nikomu nie odda, choć wielu chciało ją odkupić płacąc spore pieniądze. Dziś opowiada:

„Byłem chłopakiem, który często bywał w jego nieistniejącym już sklepie (szukałem tam nie tylko instrumentów i ogłoszeń na tablicy, ale również kultowego pisma „Ultraszmata” oraz który, jako dziesięciolatek poznał „Autobiografię” i „Pepe wróć” (a którymi to utworami raczyłem się z walkmana i wieży CD taty dość intensywnie). Pierwszą radą, taką którą stosuję po dziś dzień, jest posiadanie gdzieś w pobliżu – i w domu i w aucie – rejestratorów dźwięku i notesów. Pomysły na piosenki przychodzą w najmniej oczekiwanych momentach, uderzają jak piorun i trzeba dostosować się do tej prędkości, włączyć urządzenie nagrywające i obrabiać idee przez kolejny kwadrans. Na pewno mogę powiedzieć, że Zbyszek wie dużo i potrafi to w bardzo fajny sposób przekazać”

Posłuchajcie singla „Sicario”, który zapowiadał pierwszą płytę Piotra o której poniżej.

Po niemal 20 latach starań, Piotr Lato spełnił swoje muzyczne marzenie – jego debiutancki album „Dust Bowl Desert Night Fantasies” ujrzał światło dzienne.
„Dust Bowl Desert Night Fantasies” to emanacja miłości do muzyki, która przekona do siebie nawet najbardziej wymagających słuchaczy. Nietuzinkowy wokal, a także niezwykły klimat wydawnictwa świadczą o dużej wrażliwości artystycznej autora i są gwarancją jakości materiału zawartego na płycie. Jak przekonuje sam zainteresowany, „Dust Bowl Desert Night Fantasies” to album, na który czekał długo.

„Jak skomentować coś o czym marzyło się, do czego dążyło przez niemal 20 lat? Cóż, to nie jest płyta rozrywkowa. To zdecydowanie płyta nocna, hołd złożony nocy i tej pięknej wolnej od nadmiaru cywilizacji przestrzeni”

Muzyczny debiut Piotra Lato wydany został po części w wyniku zakończonej sukcesem akcji crowdfundingowej i bez wątpienia stanowi dowód na to, że marzenia faktycznie się spełniają i że warto wykorzystywać tę metodę.

Płyta „Dust bowl desert night fantasies” to album, który zbiera esencję z losowo wybranych lat osobistej, domowej pracy twórczej autora. Esencja to termin, którym Piotr określa moment, w którym piosenka „do niego przyszła”. Przeważnie nocą, porą, którą Piotr ukochał sobie najbardziej. Piosenek jest 14. Wszystkie powstały w momentach, jak je nazywa, niewymuszonych. Muzyków, których zaprosił do współpracy i pomocy 35. Między nimi nazwiska nieznane ale również zdobywcy Fryderyka i innych nagród, tacy jak ROBERT CICHY, ANNA SERAFIŃSKA, MACIEJ WASIO, JUREK ZAGÓRSKI, ENDY YDEN, GABRIEL FLESZAR i jego muza, KAROLINA CHARKO. Wszyscy dzielą jedną cechę – talent. Mixujących piosenki jest 14. Albumowi przyświecała idea „Każda piosenka – inny skład”

Do muzycznych inspiracji Piotr Lato zaliczyć można gatunki muzyki gitarowej: Blues, Grunge i Rock ale też Folk i Alternatywę. Inspirują go rozmaici wokaliści nurtów popularnych i offowych. Od Gospel i Soul po Electro. Jednak to wokaliści tacy jak Chris Cornell, Eddie Vedder, Robert Plant, Jim Morrison czy Scott Weiland wpłynęli na niego za młodu najmocniej. Zapytany jak zmieniały się jego gusta muzyczne przez te 18 lat odpowiedział:

„Popłynęły od ciężkiej muzyki w kierunku bluesa, folku i alternatywy. Kiedyś bujałem się między metalem, popem lat 70-tych i gitarową muzyką lat 90-tych. Tak. Grunge i jego odnogi będą na zawsze we mnie. Ale poprzez soul i gospel i w ogóle wielu rozmaitych wokalistów, którzy mnie zawsze fascynowali, dotarłem do miejsca, w którym szanuję rootsowy blues i folk, których kiedyś nie lubiłem. Muzyka alternatywna jednak zawsze będzie częścią mojej kolorystyki w muzyce”.

Posłuchajcie ostatniego singla z debiutanckiego albumu Piotra „BOHEMIAN FLOWER”. A cały album prezentowany jest w innym artykule do którego zapraszam – Album „Dust bowl desert night fantasies”.

Oczywistym jest dla mnie, że życie bez muzyki nie byłoby w ogóle możliwe. A moja muzyka, to co ja robię, to podłączanie się pod tę strefę, która za dnia przepada w całym tym zgiełku, cywilizacyjnym szaleństwie, a która dopiero nocą ma szansę się ukazać. Wszystkim.

A Wam kiedy najlepiej słucha się muzyki? Czy tak jak dla Piotra, muzyka jest dla Was wszystkim? Napiszcie kilka słów w kometarzu. Zapraszam razem z Piotrem do odwiedzania jego profili streamingowych i socjalmedia:

Zapraszam do obejrzenia zdjęć, za które bardzo dziękuję Piotrowi jak również za wszelkie informacje. Otrzymałem ich tak dużo, że nie byłem w stanie wszystkiego zamieścić. Jednak uważam, że najważniejsze sprawy znalazły się z naszej promocji. Wam także dziękuję za to, że byliście, jesteście i mam nadzieję będziecie dalej. 3majcie się.


Promocję przygotowano dzięki materiałom nadesłanym przez Piotra Lato. Publikacja zawierała 7 postów promujących opublikowanych w okresie 2-21.09.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz na Instagramie. Przed promocją artysty 27-28.05.2021r promowana była najnowsza płyta artysty. Łącznie posty dotarły do ponad 10 tysięcy osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30 od notowania #17 do #23 (aktualnie). Utwory są również promowane na naszych Playlistach na kanale YouTube #WaszaMuza #11.


Posty promujące na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s