Iowa Super Soccer Singiel „Hideway”

Promocja singla

Zespół Iowa Super Soccer kilkanaście lat temu zdobył serca fanów muzyki z pogranicza indie, folku, americany. Za sprawą albumów „Lullabies to keep your eyes closed” oraz „Stories without happy ending” zespół regularnie koncertował, odwiedzał najważniejsze festiwale, zarówno polskie jak i zagraniczne oraz gościł w mediach. Teraz Iowa powraca nowym albumem „Somethings’s always wrong”, którego pierwszą zapowiedzią jest teledysk do singla „Hideway”.

Mysłowicki zespół Iowa Super Soccer to zespół, który w pewnym momencie oczarował zarówno dziennikarzy muzycznych prezentujących alternatywę, jak i fanów. Wystąpili na takich festiwalach jak Opener, Off Festival, Przystanek Woodstock. Grali również w Hiszpanii czy Chinach (dwukrotna trasa). Album  „Somethings’s always wrong” stylistycznie nie zaskoczy tych, którzy doskonale znali twórczość ISS, jednak na pewno słychać tam ewolucję – wszak od premiery ostatnie albumu minęła ponad dekada. Ci, którzy wcześniej nie znali dokonań zespołu, a uwielbiają minimalistyczne, ale niezwykle melodyjne dźwięki spod znaku indie popu czy rocka, będą zachwyceni. Tak o materiale opowiada Michał Skrzydło:

Na nowej płycie, która została przez nas nagrana po blisko dekadzie, można się spodziewać melodyjnych dźwięków gitarowego grania z pogranicza indie-pop, slowcore. Inspiracją były m.in. takie zespoły jak Heather Nova, Deus, The Stone Roses, The Sundays, The Walkabouts, Low, Tortoise, Mazzy Star, lżejsza wersja The Jesus and Mary Chain, Bruce Springsteen czy songrwriter z lat 60’ Nick Drake. Tak naprawdę jest to wypadkowa zespołów, które były moimi fascynacjami z lat młodzieńczych. Płyta jest zróżnicowana muzycznie, jednak tworząca pewną całość. Stworzona być może trochę pod prąd, nie poddająca się elektronicznym trendom.

Pierwszym singlem, do którego powstał teledysk jest „Hideway”. O znaczeniu tekstu opowiada jego autorka, wokalistka ISS, Olga Sierka:

Hideaway to refleksja nad zbyt dużą ufnością czy też wiarą i jednocześnie ciekawością. Mówi też o rozczarowaniu, bo okazuje się, ze ten wymarzony świat bardzo ciężko znaleźć. I to trwanie w czasoprzestrzeni pośród mglistych dni rzeczywistości na koniec okazuje się być bezpieczniejsze, bo jednak można tutaj schować się przed tym, co nas rani. Choć samo trwanie również rani. Wygląda więc na to, że mówi o naszej rzeczywistości – często wydaje nam się, że to miejsce w którym tkwimy blokuje nas, że gdzie indziej pewnie jest lepiej. A okazuje się, że to co mieliśmy i być może straciliśmy było najpiękniejsze. Mówi zatem o miłości. O pogoni za miłością i jej prawdziwym obliczu. O docenieniu tego, co mamy. O naszej kryjówce.

Do utworu powstał też teledysk, klimatem bardzo mocno pasujący do treści piosenki. „Hideway” jest pierwszym zwiastunem płyty, dosłownie w ciągu paru tygodni Iowa Super Soccer wyda kolejny singiel, również z dołączonym videoclipem. Dlatego serdecznie polecamy  śledzenie ich social media, już niedługo ogłoszą tam informacje o kolejnych premierach.

Materiał udostępnił Przemysław Kubajewski, Dyrektor Operacyjny z Akademii Menedżerów Muzycznych za co dziękujemy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s