Bloody Mess Album „Changes”

PROMOCJA ALBUMU

30 sierpnia to bardzo ważna data dla fanów ciężkiego grania. Tego dnia światło dzienne ujrzał nowy, drugi album zespołu Bloody Mess, promowany wcześniej singlem „W poszukiwaniu straconego czasu”. Muzyka zawarta na „Changes” zadowoli, a nawet zachwyci tych, którzy szukają czegoś nowego w muzyce metalowej. Płyta jest dostępna w wersji fizycznej (w bardzo charakterystycznej oprawie) a także cyfrowej, na wszystkich platformach streamingowych.

Już wiemy, że „Changes” mocno intryguje, zarówno formą jak i treścią. W takim samym tonie o płycie wypowiada się zespół. Jak mówią:

Z pewnością „Changes” jest przełomem. Pierwsza płyta to bardziej poszukiwanie elementów, które nadają nam spójny i unkatowy styl – „Co sprawia, że Bloody Mess brzmi jak Bloody Mess?” Na drugiej płycie te pomysły są bardziej klarowne i „choas” jest w pewnym stopniu opanowany i skrystalizowany.

Zapraszam do posłuchania pierwszego singla zapowiadającego płytę „W poszukiwaniu straconego czasu”.

Oprócz muzyki, mocną uwagę przykuwa oprawa graficzna, utrzymana w konwencji komiksu. O pomyśle opowiadają muzycy Bloody Mess:

Któregoś razu, w życiu zespołu pojawił się Paweł Parol, który zaproponował nam współpracę graficzną – tworzenie wizualizacji do utworów. Grafika do pierwszej płyty również jest szukaniem stylu, dlatego można odnaleźć w książeczce wiele różnych pomysłów. Co do drugiej płyty, szybko sklarował się pomysł na amerykańską kreskę komiksową i utrzymanie konwencji w trzech kolorach. W chwili obecnej do preorderu dodajemy komiksową wersję utworu otwierającego płytę, który został stworzony z opensource’owych komiksów z lat 50-tych.

Albumu możecie przesłuchać na poniższej playliście.

Bloody Messto to czterech dość niepoważnych facetów grających dość poważną muzykę. Teksty głównie po angielsku, metal na styl amerykański, gitara melodyjna z charakterem, wokal mieszany (screamy, grunty, przestery i neutralny). Skład kapeli to:

  • Bas – Krzysztof Rychlewski
  • Perkusja – Kirill Fedorov
  • Elektryczna Gitara – Przemysław Gracel
  • Wokal – Aleksander Stroganow.

Muzyka z „Changes oczywiście będzie też promowana na żywo. Pierwszym koncertem z tego cyklu będzie wydarzenie w warszawskim  klubie Potok: Dugi Dom Ludzi Rocka, który odbędzie się już 4 września. Tak członkowie Bloody Mess mówią o występach na żywo:

Energia, dużo pozytywnego zmęczenia i ruchu, fantastyczna interakcja z publiką, kontemplacja, gdy utwory na to pozwalają. Dla większości z nas kwintesencją grania w zespole jest koncert. Komponowanie i nagrywanie, o ile przyjemne same w sobie, często są środkiem do osiągnięcia magii na scenie.

Dlatego i my polecamy zarówno koncerty jak i płytę „Changes” – do kupienia na kanałach zespołu i dystrybutora, firmy Góra Muzyki a także do sprawdzenia jej w serwisach streamingowych.

Materiał udostępnił Przemysław Kubajewski, Dyrektor Operacyjny z Akademii Menedżerów Muzycznych za co dziękujemy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s