Muzyczna Środa #39 Kołdra (SPECIAL EDITION)

Premiera 17 maja 2023 godz. 20:00

Już w najbliższą ŚRODĘ 17 MAJA 2023 o godz. 20:00 zapraszamy na Wydanie Specjalne, #39 odcinek audycji z cyklu „Muzyczna Środa” w którym wyjątkowym gościem będzie wrocławski skład Kołdra, którego album „Korpo Diem” zwyciężył w konkursie społeczności Polska Muzyka alternatywna i otrzymał tytuł Album Kwietnia 2023 roku.

Kołdra to  zespół muzyczny z Wrocławia tworzący muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, okołojazzowym wydaniu. Ich muzyka okraszona jest humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną (IT) rzeczywistość, co podkreślane jest między innymi korpomową, charakteryzującą się mieszaniem słownictwa polskiego oraz angielskiego (tzw. “ponglish”). W tekstach usłyszycie dedlajny, ASAPy, enwajrmenty, brejnstormy, ardżenty, taski, tajmszity etc.

W ich repertuarze można usłyszeć cechy charakterystyczne dla takich gatunków muzycznych jak blues, funk, swing, fusion, R&B, latina, a nawet reggae. Z wszystkiego czerpią, wszystko mieszają, a przy tym bawią się dźwiękiem i słowem. 24 marca 2023 roku premierę miał ich debiutancki album “Korpo Diem”, który w konkursie społeczności Polska Muzyka alternatywna otrzymał tytuł ALBUM KWIETNIA 2023!

W skład Kołdry wchodzą: 

  • Agnieszka Frączyk – wokal/skrzypce, 
  • Piotr Gil  – kontrabas/gitara basowa, 
  • Michał Małkowicz – perkusja, 
  • Jakub Chrobak – gitara elektryczna 
  • Michał Olejnik – instrumenty klawiszowe. 

Są to artyści występujący obecnie i w przeszłości w m.in. takich zespołach jak Makabunda, Lumen, Konopians, SKAJP oraz innych.

Social Media:

PREMIERA w najbliższą ŚRODĘ 17 MAJA 2023 o godz. 20:00. Zapraszamy.

Więcej o zespole, ich twórczości, albumie „Korpo Diem” oraz konkursie Album Kwietnia 2023 i wygranej zespołu w naszych artykułach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Kołdra

Kołdra to nowy zespół muzyczny z Wrocławia tworzący muzykę rozrywkową w lekkim, przyjemnym do odsłuchu, okołojazzowym wydaniu. Ich muzyka okraszona jest humorystycznymi tekstami opisującymi korporacyjną (IT) rzeczywistość, co podkreślane jest między innymi korpomową,…

Oceń ten wpis:

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Audycję prowadzą, Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor stacji internetowej RTV Sławenia oraz Patii czyli Patrycja Neodym, polska piosenkarka mieszkająca w Niemczech ale często występująca w Polsce, laureatka Plebiscytu Singiel Jesieni 2022 z utworem Manifesto (Veni, Vidi, Vici).

RTV Sławenia

Matt Smok

Patrycja Neodym

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s