Stolica singiel „Szare”

Promocja singla

Stolica, zespół stawiający mocno na performance, ale również na treści, przedstawia nowy videoclip. To minimalistyczne, ale bardzo artystyczne podejście do interpretacji do singla „Szare” promujące ich ostatni album – „Za rogiem”.

Stolica to warszawski zespół, grający muzykę na pograniczu punka i muzyki alternatywnej. Trzonem zespołu  są Anna „Igła” Jagłowska (wokal) i Darek „Struna” Żak (gitara). Mocno stawiają na wpadające w świadomość melodie i przekaz swoich tekstów. Nie inaczej jest również w przypadku singla „Szare”. Tak o jego symbolice mówi Igła, która jest autorką tekstu:

Depresyjność w oczach, szarość w ubraniach, brak chęci na wyróżnianie się w jakikolwiek sposób. To wszystko przytłacza mnie swoim wyrazem, albo raczej brakiem wyrazu. Wszyscy tacy sami. Patrząc na otaczający mnie tłum widzę pustkę, brak miłości, brak radości. Chęć schowania się w kąt. „Nie chcę niczego od nikogo i niech nikt nic nie chce ode mnie”. Szarość, która nas przytłacza, szarość, która nas zawłaszcza. Bardzo sporadycznie udaje się zauważyć  osobę wyróżniającą się z tej szarej masy kolorem w ubraniu a już naprawdę bardzo rzadko iskrą radości w oku. To od razu zwraca na siebie uwagę, przyciąga uwagę, emanuje totalnie inną energią.

Całości dopełnia symboliczny klip, właśnie z Igłą w roli głównej w odcieniu, jakżeby inaczej, szarości. Teledysk jest już dostępny na kanale YT zespołu oraz w serwisach streamingowych.

Stolica zapowiada też działania na zbliżający się 2023 rok – nowy materiał oraz koncerty. Dlatego mocno polecamy śledzić ich kanały social media!

Obecni członkowie:

  • Anna „Igła” Jagłowska – śpiew
  • Darek „Struna” Żak – gitara
  • Paweł „Grizzly” Jarząbek – gitara basowa
  • Ryszard Bauman – perkusja

Promocję singla przygotowano we współpracy z menadżerem zespołu Przemysławem Kubajewskim z Akademii Menedżerów Muzycznych.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s