Violent Answer singiel „Viper”

Promocja singla

Po wydaniu debiutanckiego minialbumu oraz kilkunastu koncertach Violent Answer odświeża swoją wizję i na jesień 2022 roku zapowiada drugi krążek. Zapowiedzią minialbumu jest teledysk nagrany do nowego do singla „Viper”, którego premiera odbyła się 9 września. Utwór zapowiada drugą EP zatytułowaną „Self-Threat”, której premiera przewidziana jest na ostatni kwartał 2022 roku. 

Przedstawiamy singiel z najnowszej drugiej EP-ki „Self-Threat” zespołu Violent Answer. Muzyka nagrana przez Violent Answer, tekst napisany przez Marcina Wernera i Maksyma Kuleja. Utwór, jak poprzedni minialbum został zmiksowany oraz zmasterowany przez Lance’a Prenc (Alpha Wolf, Polaris, Void of Vision, Dealer…). Wideo nakręcone przez Chodzicki Media i Stanisława Mikołajczaka a zmontowane przez Brida Films. Symbol żmii ręcznie rysowany przez Beatę Osztynowicz Art.

Zespół Violent Answer powstał w Poznaniu w maju 2019 roku z inicjatywy gitarzysty Filipa Szuby oraz perkusisty Karola Gemborowskiego. Niedługo potem do formacji dołączył wokalista Marcin Werner. Grupa błyskawicznie przystąpiła do prac nad autorskim materiałem. W czasie pierwszych nagrań zespół uzupełnili, drugi gitarzysta Maksym Kulej oraz basista Aleksander Czurko. Choć Violent Answer jest młodym zespołem na polskiej scenie, w skład formacji wchodzą muzycy z doświadczeniem scenicznym, członkowie zespołów Heresy Denied, Shallow Retrospection oraz It Follows.

Zespół łączy hardcore i metal w nowoczesnym stylu. Wychowani na Hatebreed, dorastający z Suicide Silence i zainspirowani Alpha Wolf postanowili wykorzystać doświadczenia tworząc energiczną, ciężką i nieprzewidywalną muzykę. Bezkompromisowy wokal i bębny oraz przytłaczająco nisko strojone gitary z basem formują tło dla nierzadko kontrowersyjnej warstwy lirycznej, która potrafi wejść za skórę, ale i skłonić do refleksji.

W październiku 2020 roku zespół wydał EP pod takim samym tytułem jak nazwa zespołu „Violent Answer„. Była to wizytówka nowego składu, który pojawił się na scenie hardcore/metal. Na EP-ce znalazło się sześć utworów, niecałe dwadzieścia dwie minuty muzyki. Do dwóch kawałków „No One To Follow” oraz „Early Days” zespół wydał teledyski dostępne na kanale YouTube zespołu. Album „Violent Answer” otrzymał bardzo dobre recenzje od recenzentów w wielu mediów i został doceniony przez wielu redaktorów na portalach muzycznych opisujących scenę metalową.

Po wydaniu debiutanckiego minialbumu zespół koncertował w klubach w całej Polsce, m.in. Łodzi, Warszawie, Szczecinie, Toruniu, Gdańsku, Poznaniu……, zdobywając wielu fanów. Dzięki uprzejmości kapeli prezentujemy galerię z ostatnich koncertów zespołu. Violent Answer na scenie to istna petarda.

W roku 2022 Violent Answer odświeża swoją wizję i jesienią 2022 roku planuje wydać drugi krążek “Self-Threat”. Premiera albumu przewidziana jest na ostatni kwartał 2022 roku.

„Każdy z sześciu utworów posiada ciemną, zgorzkniałą i trudną do wyartykułowania historię opisującą stereotypy i szeroko pojęte zło dzisiejszego świata. Pazerność ludzkości i podłość zakorzeniona w nas samych, z którą musimy się mierzyć każdego dnia, czyni nas zagrożeniem dla samych siebie, dlatego teksty pomiędzy wierszami jasno przemyciły tytuł płyty – “Self-Threat”

– informuje o nowym minialbumie zespół.

Skład zespołu:

  • Filip Szuba – gitara prowadząca 
  • Karol Gemborowski – perkusja 
  • Marcin Werner – wokal 
  • Maksym Kulej – gitara rytmiczna
  • Artur Bręczewski – bas

Violent Answer to mocna, hardcore’owa ekipa. Będziemy obserwować ten zespół i oczekiwać z niecierpliwością na nową EP-kę. Słuchając singla „Viper”, zapowiada się bardzo ekscytująco. Dziękujemy Marcinowi Wernerowi za kontakt. Pozdrawiamy cały skład i życzymy udanej premiery.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s