Neodym singiel „Criminal Minds”

Promocja singla

Urodzona w Polsce piosenkarka Patrycja Neodym publikująca pod własnym nazwiskiem, które jest jednocześnie pseudonimem artystycznym NEODYM, obecnie mieszkająca w Niemczech wydała obiecujący nowy singiel. „Criminal Minds” jest zapowiedzią jej nadchodzącego solowego albumu. W „Criminal Minds” artystka ponownie stworzyła fuzję uczuć i sztuki współczesnej połączonej z futuryzmem, która niewątpliwie przyciągnie ogromną uwagę krytyków i fanów.

Patrycja Neodym aka NEODYM powraca ze swoim nowym singlem „Criminal Minds”. Piosenka jest zróżnicowana i chwytliwa oraz posiada „pozytywne ostre krawędzie”, które przyczyniają się do jej wyjątkowości. Syntezatory mają lekkie brzmienia lat 80. doskonale oprawiające niepowtarzalny głos NEODYM w energetyczne melodie i gobeliny dźwiękowe. „Criminal Minds” imponuje nie tylko dopracowaną produkcją, napięciem i symultanizmem taneczności, ale porusza też poważny temat:

„Piosenka jest moim osobistym protestem przeciwko przemocy prawnej ubranym w futurystyczne obrazy. To moja refleksja nad tym, jak bezsilna jest pojedyncza jednostka wobec orzeczeń i decyzji jurysdykcji.”

– mówi Neodym.

NEODYM nie obawia się w swojej twórczości pisać o poważnych problemach. Artystce i kompozytorce udaje się przetworzyć ważne przesłania oraz materiał do przemyśleń w kreatywne i chwytliwe piosenki electro. Śpiewa o sensie istnienia, interakcjach planetarnych i relacjach międzyludzkich. Mówi:

„Chcę być neonem i moją kreatywnością dawać nadzieję na lepszą przyszłość – bez żadnych ograniczeń stylistycznych”.

Przykładem takiego przesłania jest z pewnością poprzedni singiel „Liars”. Kompozytorem utworu jest Mateusz Kosmacinski, który współtworzył m.in. płytę Sidneya Polaka „3”. W „Liars” artystka ujawnia hipokryzję oraz kłamstwo. I nie chodzi w nim o wytykanie palcem innych, ale między innymi o krytycyzm oraz spojrzenie na własną dwulicowość, na tą, z którą zmagamy się na co dzień.

“Nie jestem aniołem ani strażniczką cudzej moralności, nie zamierzam nikogo pouczać czy zmieniać. Natomiast jedno wiem – uciekajmy od energetycznych demonów oraz ludzi, którzy śmieją się nam w oczy a za plecami wkładają nóż w plecy”.

– dodaje artystka

Patrycja Neodym – wokalistka i kompozytorka urodziła się w Wielkopolsce a dorastała na Dolnym Śląsku lecz z powodu jej niezaspokojonej ciekawości, która była motorem napędowym, losy rzuciły ją za granicę, do Niemiec, gdzie obecnie zamieszkuje. Magister filologii czeskiej oraz germańskiej Uniwersytetu Johannesa Gutenberga w Moguncji (DE). Obecnie absolwentka Szkoły Artystycznej w Poznaniu Art of Voice Studio. Jej scenicznym znakiem rozpoznawczym jest magnetyczna kostka nawiązująca do nazwiska NEODYM, obrazująca siłę oddziaływania muzyki na odbiorcę oraz kosmiczną energię.

Piosenkarka ma na koncie wydany album „Powstawanie” z zespołem Global Sone (DE). Obecnie rozpoczęła pracę nad swoim solowym albumem. Pod kątem aranżacji oraz produkcji w solowym projekcie wspiera artystkę ceniony producent oraz multiinstrumentalista Bartosz Szczęsny, znany m. in. z projektu Rebeka czy współpracy z zespołem Kamp! Jak ujawnia artystka, na płycie pojawią się bardzo różnorodne brzmienia i oblicza szeroko pojętej muzyki elektronicznej – od klasycznego synth-popu poprzez symfonię aż po jazz. Jej energetyczna muzyka wypełniona wibracjami elektronicznych drgań trafia w gusta wielu fanów nie tylko w Europie. Piszą o niej w niemieckie media m.in. Soundjungle, khb-music, z Francji Radiocastor a nawet rozgłośnia radiowa Frecuencia Millennial z Meksyku. Natomiast w Polsce we wrześniu 2021 r. oraz w marcu 2022 r. NEODYM została wyróżniona przez Forum „Polska Muzyka Alternatywna” za utwory „Schizophrenic” oraz „Arytmetyczny”. Jej utworów można posłuchać m.in. na kanale Spotify do którego gorąco zapraszamy.

NEODYM ma za sobą liczne występy na prestiżowych wydarzeniach kulturalnych w kraju i za granicą. W Polsce w tym roku 29.10.2022 zagra m.in. na Festiwalu Muzyki Alternatywnej (KAF) w Kaliszu, gdzie promować będzie swoją najnowszą płytę. Obecnie trwają również intensywne przygotowania do trasy koncertowej promującej nowy krążek, która odbędzie się już w przyszłym roku! Warto więc obserwować profile artystki aby być na bieżąco i nie przepuścić nowości i newsów o albumie i koncertach jakie szykują się już niebawem.

Dziękujemy Patrycji za kontakt i udostępnione materiały, którymi mogliśmy podzielić się z czytelnikami. Z pewnością będziemy obserwować solową karierę artystki i już jesteśmy ciekawi nowego albumu. Razem z Patrycją zapraszamy na jej koncert w październiku w Kaliszu na Festiwalu Muzyki Alternatywnej. Z pewnością będzie to bardzo widowiskowy koncert!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s