Kohuse EP „Imperatyw” i „Echa”

Promocja Minialbumów

Niewymuszony muzyczny eklektyzm, mozaikowe kompozycje i autentyczny przekaz w warstwie tekstowej, których autorem jest Wojciech Lewandowski, to znaki firmowe łódzkiej formacji Kohuse. Formacja prezentuje dwa minialbumy „Imperatyw” i „Echa”. Pierwszy to konceptualny, muzyczny tryptyk, drugi jest kompilacją singli, które zespół nagrał w ostatnich latach. Obydwa dostępne w dystrybucji cyfrowej.

Siedzibę mamy w Łodzi, nazywamy się Kohuse (czyta się tak, jak się pisze) i gramy od paru dobrych lat, ale Waszą uwagę chciałbym zwrócić przede wszystkim na nasze ostatnie wydawnictwo – EP-kę pt. „Imperatyw”. Jest to konceptualny, muzyczny tryptyk złożony z utworów pt. Perseidy, Mizantropia i Ananke. Album znajduje się w dystrybucji cyfrowej (m.in. empik) i w serwisach muzycznych (m.in. spotify).

– informują muzycy
Okładka: Anderton Design
Kup EPkę w Empik.com

Minialbum „Imperatyw” zespołu Kohuse, składa się z trzech utworów:

 1. Perseidy 0:00
 2. Mizantropia 4:46
 3. Ananke 9:13

Realizacja nagrań, mix, master: Lukier Records.

Z naszej perspektywy Imperatyw był przedsięwzięciem ambitnym i wymagającym, bardziej artystycznym niż komercyjnym, co do którego nie mieliśmy planów sprzedażowych czy temu podobnych. Efekt końcowy okazał się jednak niezwykle satysfakcjonujący, w związku z czym postanowiliśmy ten materiał wydać i podzielić się nim ze światem. Niejako przy okazji ukazała się również nasza druga EP-ka (Echa), będąca kompilacją singli, które nagraliśmy w ostatnich kilku latach naszej działalności.

– informuje zespół
Kup EPkę w Empik.com

Minialbu „Echa” to kompilacja singli wśród których dwa to dobrze znane utwory. Jednym z nich jest „Metafizycznie” z 2018 roku.

Drugim singlem na EPce „Echa” jest „Nie bój się iść” z 2019 roku.

Trzeci singiel to „Ślad na drugim brzegu”, który jest jednym z dwóch utworów zarejestrowanych w warszawskim Studio Praga na przełomie 2019 i 2020 roku. Singiel po rewolucyjnym remiksie i czwarty „Czarne Burze” premierowy.

 1. Metafizycznie 03:48
 2. Nie Bój Się Iść 04:48
 3. Czarne Burze 04:21
 4. Ślad na Drugim Brzegu 04:37

Za zdjęcia, teledyski i grafikę „Echa” odpowiada Jarosław Dzienis
Piotro Pawłowski za ślady w Studio Praga
Mikołaj Przyszlak za „Metafizycznie” i „Nie bój się iść”.

Muzyka Kohuse to ambitna mieszanka najlepszych odmian rocka i gatunków pokrewnych. Ciężkie brzmienia grupa łączy z melancholijnymi melodiami, soczyste riffy z psychodelią, a grunge’owego ducha ze stylem progresywnym.

Skład zespołu:

 • Krzysztof Świciak
 • Wojciech Lewandowski
 • Maciej Krasowski
 • Szymon Woronowski
 • Witold Napadłek

Zespół znajdziecie na socjal mediach i kanałach streamingowych:

Kiedy w styczniu 2015 roku łódzki zespół Kohuse przystępował do prac nad płytą „Światłocień”, miał już na swoim koncie (choć działał początkowo pod inną nazwą) krążek demo, zrealizowany teledysk, szereg koncertów klubowych oraz występ na dużym festiwalu „Skrzydlate Wiosło” w Piszu. Jednak dopiero z chwilą ukończenia nagrań w studio S-1 Radia Łódź, grupa wkroczyła w dorosłość.
Kapela wystąpiła m.in. na głównej scenie WOŚP w Łodzi, sięgnęła po trzecią nagrodę ogólnopolskiego „New York Festiwal” a latem 2016 roku znalazła się w gronie gwiazd festiwalu „Naturalnie Mazury” w Węgorzewie (wśród takich sław jak Hey, Armia czy Lao Che).
Pierwszą studyjną płytę Kohuse promuje klip do kompozycji „Światło i cień”. W sieci pojawiły się również dwa inne utwory z debiutanckiego albumu – „Sumienie” i „Dalmatyńczyk”. Materiały z lat 2013-2014 dokumentują „early days” kapeli, działającej wówczas pod nazwą Jane Doe.

Dla przypomnienia i bardziej zainteresowanych album „Światło i cień” do przesłuchania:

Promocję przygotowano dzięki Wojtkowi Lewandowskiemu za co dziękujemy. Pozdrawiamy kapelę i życzymy wydania długograja w nowym roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s