Filip Mazia Singiel „I’M ok”

Promocja singla

Filip Mizia wraz z ELLIPSE – wyciągają rękę ku osobom borykającym się                        z myślami samobójczymi.

Filip Mizia, songwriter identyfikujący się zarówno polskim jak i szwedzkim paszportem napisał muzykę i wyreżyserował teledysk specjalnie na potrzeby projektu ELLIPSE, którego zadaniem jest pochylenie się nad problemem samobójstw w Europie i pomoc osobom będącym w trudnej sytuacji. ELLIPSE pracuje nad innowacyjną aplikacją ‘12 Stopniowy Plan Bezpieczeństwa’, która wraz z muzyką wspiera osoby z doświadczeniem kryzysu zdrowia psychicznego.

fot. Michał Łagoda

Jak czytamy w oficjalnych informacjach dotyczących ELLIPSE: W ramach projektu ELLIPSE naukowcy z pięciu krajów w Europie (Szwecja, Polska, Węgry, Austria i Norwegia) próbują opracować efektywne sposoby szkolenia w zakresie zapobiegania samobójstwom. W tym celu opracowali bezpłatną aplikację „12-Stopniowy Plan Bezpieczeństwa”, mającą pomóc osobom borykającym się z destruktywnymi myślami i impulsami, oraz z poczuciem obezwładniającego lęku, smutku, nienawiści, poczucia winy czy wstydu. Aplikacja w innowacyjny sposób uczy nie tylko radzenia sobie z kryzysem psychicznym, ale także trudnej sztuki komunikacji niezbędnej w budowaniu relacji międzyludzkich.

Oficjalnym utworem muzycznym, który promuje aplikację jest właśnie „I’m ok” Filipa Mizi. Jest to, tradycyjnie jak w przypadku tego Artysty, jego autorskie dzieło. Mizia, jako magister psychologii, gdy dostał propozycję udziału w ELLIPSE, nie wahał się i od razu podjął wyzwanie. Stworzył emocjonalny i intymny utwór, którego całości dopełnia współgrający z treścią teledysk.

‘’Pragnę, żeby utwór przypominał o tym, że nawet w naszych najmroczniejszych chwilach nie jesteśmy sami i, że zawsze warto szukać pomocy”

– mówi Filip.

„Dziękujemy Filipowi Mizi i jego zespołowi za podjęcie się tego wyjątkowego przedsięwzięcia, połączenia wysiłków ekspertów z doświadczeniem dot. kryzysu psychicznego, osób potrzebujących i udzielających takiej pomocy z kreatywnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami osób reprezentujących branżę rozrywkową”

– dodaje dr n. med. Anna Baran, koordynatorka międzynarodowego grantu ELLIPSE współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+.

„I’m ok” jest wynikiem ścisłej współpracy artysty i psychologa w jednej osobie reprezentującej przemysł rozrywkowy, osób z doświadczeniem samobójstwa, prób samobójczych i myśli samobójczych, a także badaczy, psychiatrów i suicydologów. Jest to innowacyjna inicjatywa, pomimo powszechnej wiedzy na temat tego jak ważna jest rola czynników kulturowych w samobójstwach i ich zapobieganiu.

‘’I’m ok’’ jest ściśle związany z powyżej wspomnianym ’’12-stopniowym planem bezpieczeństwa’’ i jest pierwszym tego typu utworem na świecie. Więcej o aplikacji 12-Stopniowy Plan Bezpieczeństwa i samym projekcie ELLIPSE przeczytacie tutaj http://e-llipse.com/. Zostanie uruchomiona w październiku 2021 r.

Filip Mizia, oprócz pełnego zaangażowania w projekt, właśnie kończy pracę nad swoją debiutancką płytą, która ukaże się jesienią tego roku. Zapraszamy na profile społecznościowe Filipa, które podajemy poniżej:

Dziękujemy Filipowi za podesłany materiał. Przyłączamy się do całej akcji i mamy nadzieję, ba wierzymy, że przyniesie ona pozytywny efekt. Ludzie trzymajcie się, znajdźcie pasje i nie myślcie o samobójstwach a gdyby, odpukać, spotkała Was taka kryzysowa sytuacja wiedzcie, że nie jesteście sami, że są ludzie, którzy Wam pomogą. Szczęścia kochani!

Akcję i singiel promujemy też na naszej stronie na Facebooku, udostępniajcie i pomóżcie całej akcji, bo cel jest szczytny i warty tej chwili na udostępnienie posta.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s