Art Komitywa

Promocja Artysty

Art Komitywa to towarzyskie spotkanie kilkorga ludzi, którzy – każdy na swój sposób – uprawiają sztukę. Zdecydowanie łatwiej nakreślić czym Art Komitywa nie jest, a nie jest z pewnością klasycznym zespołem muzycznym, ani też orkiestrą, nie klasyfikuje się również jako grupa natchniona poezją śpiewaną. Art Komitywa zakreśla sferę swojej wrażliwości i estetyki, proponuje słuchaczom głęboko refleksyjny sposób widzenia świata, poezji i muzyki.

Art Komitywa to bliskie stosunki łączące dobrych znajomych i przyjaciół. Takie osoby współtworzą Art, czyli sztukę. Ta, w swoich ramach, mieści wiele pomysłów z pogranicza poezji, muzyki, malarstwa, fotografii czy tańca. Formacja powstała w Krotoszynie i istnieje od 2020 roku. Debiutowała płytą „strefa szarości”. To wielodyscyplinarna formacja skupiająca reprezentantów różnych dziedzin sztuki. Powstała z autentycznej potrzeby wyrażania w sztuce własnej wrażliwości i ukazania skomplikowanych relacji z otaczającym światem i ludźmi. 

Na początku byli Marcin Szyndrowski i Paweł Władysław Płócienniczak. Pierwszy komponował, śpiewał i grał na gitarze, a drugi pisał wiersze. Potem dołączył emigrant ze Szkocji. Waldemar Payda Marek – doświadczony twórca muzyki elektronicznej. Muzycznie Komitywę dopełniła wrażliwa i utalentowana wiolonczelistka Janina Marzec. W trakcie realizowania teledysku do utworu „Szary” na planie pojawiła się niezwykła tancerka Zuzanna Jarocka. Art Komitywa zakreśla sferę swojej wrażliwości i estetyki, proponuje słuchaczom głęboko refleksyjny sposób widzenia świata, poezji i muzyki.

Nowy „Horyzont” w działalności Art Komitywy pojawił się wraz z przyłączeniem się do zespołu Przemysława Bochny, który wraz z Marcinem Szyndrowskim stworzyli nowy, muzyczny sposób odczytania wierszy Pawła Władysława Płócienniczaka, jednak ciągle pozostając w kręgu muzyki niezależnej. Zgodnie z definicją „independent music” to muzyka produkowana niezależnie od komercyjnych wytwórni płytowych oraz proces, który obejmuje samodzielne podejście do nagrywania i publikowania. Głównym celem tego typu muzyki jest dostarczanie odbiorcom oryginalnych walorów estetycznych i przekazywanie głębszych treści w tekstach. Wydawnictwu patronował Krotoszyński Ośrodek Kultury, a współfinansował je Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn.

Nie zamykamy się na dźwięki. Eksperymentujemy już od pierwszej płyty „strefa szarości”. Staramy się jednak zachowywać tę naszą spójność muzyczną i wrażliwość na poezję

– mówi Przemysław Bochna.

Utwór „Infarctus Myocardii” otwierający album „Horyzont” z tomu Kilka Słów Pawła W. Płócienniczaka, zaprasza odbiorcę w świat widziany oczyma człowieka po zawale serca. 

Kolejny utwór „Moja”, pozostawia odbiorcę z niedopowiedzeniem i otwartością pytań na ludzką egzystencję i tego, co jawi się poza nią.

Tak powstała płyta niezwykła, bogata w dźwięki, a co najważniejsze bardziej przystępna dla odbiorcy w porównaniu z poprzednią. Lirycznie to nadal neodekadentyzm, czyli wyrażanie wrażeń, które powracają nieustannie w najmniej oczekiwanych momentach życia. Neochwil, sytuacji, plątaniny wspomnień zatartych w wieku, który nie ma znaczeni.

Muzykę z płyty „Horyzont” Art Komitywy można już odsłuchiwać na kanałach: You Tube, Amazon Music, Bandcamp, Spotify, Tidal czy Apple Music.

Biogramy:

Paweł W. Płócienniczak – (ur. 1957 r. w Krotoszynie), poeta, aforysta, fotografik, animator kultury. Współzałożyciel i członek krotoszyńsko-kalisko-ostrowskiej Osobnej Grupy Literackiej Poboki. Redaktor wielu publikacji w prasie ogólnopolskiej, poznańskiej i kaliskiej. Także fotografik, autor kilku wystaw, w tym autorskich o rodzinnym Krotoszynie oraz wyprawach żeglarskich dookoła Bałtyku, na Korsykę i Sycylię. Laureat kilku konkursów fotograficznych. Autor okładek, fotografii i projektów graficznych wielu książek z dziedziny literatury i historii. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Medal Zasłużony dla Kultury Polskiej. Członek Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

Marcin Szyndrowski – (ur. 1979 r. w Miliczu), nauczyciel, teatrolog, dziennikarz, muzyk. Był redaktorem naczelnym tygodnika „Życie Krotoszyna” i krotoszyn.naszemiasto.pl. Przez lata prowadził zespół Pan Przecinek & Zespól Depresyjny. Laureat Ogólnopolskiego Turnieju Poetyckiego „Autoportret Jesienny 2022″. Obecnie jest nauczycielem i dyrektorem Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Krotoszynie.

Przemysław Bochna – (ur. 1998 r. w Krotoszynie) multiinstrumentalista, aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Założyciel projektu VixaVitamina. Obecnie Cloud Infrastructure Engineer w NTT Data.

Promocję przygotowano dzięki uprzejmości zespołu. Dziękujemy za poświęcony czas i materiały, którymi możemy zainteresować naszych czytelników.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s