Junk Hustler w Niebo Cafe – Wrocław

W dniu 22 czerwca 2023 roku, we Wrocławiu w Pubie Niebo Cafe będzie miał miejsce koncert zespołu Junk Hustler, w ramach promocji ich aktualnego nowego materiału powstałego na przestrzeni ostatniego półrocza. Wstęp na koncert jest darmowy!

Junk Hustler to formacja z Pruszkowa w składzie:

  • Marek Leśniewski (wokal i gitara),
  • Michał Usiądek (gitara),
  • Jacek Kuczewski (bas)
  • Norbert Stępień (perkusja).

Kapela tworzy muzykę, będącą swoistym fusion nurtów grunge, metalu i rocka alternatywnego. Kompozycje Junk Hustler są intensywnie nasycone partiami przesterowanych gitar przypominającymi brzmienie sceny z Seattle i uzupełnione bezkompromisowymi partiami gitary solowej. Sekcja rytmiczna trzyma wszystko w pulsującym rytmie, gdzie słychać doskonałą współpracę obu muzyków: basisty i perkusisty. Rozumieją się „w lot” i wzajemnie tworzą ostre rock’n’rollowo-transowe rytmy. Dodatkowo to zestawienie wypełnia wokal, czasem krzykliwy, czasem liryczny, który współgrając z muzyką tworzy niepowtarzalną atmosferę pozostawiając w pamięci nostalgiczne klimaty i przestrzenne doznania.

Utwory kapeli są bardzo zróżnicowane pod względem kompozycyjnym, zachowując swoją oryginalność i utrzymując jednocześnie wspólny mianownik – inspirowany muzyką grunge. Warstwa tekstów skupia się na tematyce egzystencjalnej, relacji międzyludzkich i tym wszystkim, co dotyczy emocjonalności człowieka i jego przeżyć, doświadczeń w dzisiejszym trudnym świecie. Zespół rozwija intensywnie repertuar i działalność koncertową zyskując sympatię publiczności i rosnące grono fanów, grając kolejne koncerty głównie na warszawskich i mazowieckich scenach.

Na ich wrocławskim koncercie będzie można usłyszeć świeżutkie utwory, które nie były jeszcze szeroko grane na koncertach, min. „Paradigm”, „State Of Grace”, „Bezsenność” oraz „S.Y.S.T.E.M.”. Utwory te to zapowiedź nadchodzącej płyty, nad którą zespół pracuje.


Do tej pory, zespół wydał własnym sumptem debiutancką EPkę z trzema utworami:
„Złość, „Drug” i „Egoistic”.

Na swoim kanale TY ma kilka videoklipów, utrzymanych w konwencji „vintage” lat 90-tych. Niedawno, na scenie w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie zaprezentowali premierowo utwór „1991” w ramach przeglądu Muzycznej Twórczości Mieszkańców Pruszkowa.

Zespół wystąpił kilkanaście razy w Warszawie (Piękny Brzeg, VoodDoo Club, Potok, OK Arsus), a także w Pruszkowie (Żegnaj Lato 2021), Starych Babicach, dał koncert on-line w ramach projektu „Nisza bez Ciszy” – Muzyczny Underground Warszawy i udzielił kilku video wywiadów. Obecnie zespół skupia się na pracy i tworzeniu nowego materiału oraz wydaniu albumu.

Nazwa wydarzenia: Junk Hustler w Niebo Cafe – Wrocław

Data: 22/06/2023 r.

Godzina: 21:00

Wstęp: free

Miejsce: Niebo Cafe, ul. Ruska 51B, Wrocław

Patronat medialny nad koncertem objęli:

WROCLAW.PL 24WROCLAW.PL | PROANIMA | RAFINERIA ROCKA | ROCK KOMPAS

Polecamy!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s