Rumore

Promocja Artysty

Nie boją się stawiać czoła wyzwaniom, a upór i dążenie do celu, to ich cechy charakterystyczne. Zespół RUMORE o którym mowa pochodzi z Cieszyna. Trójka wariatów która na koncertach rozgrzewa publiczność do czerwoności, a dzięki ich energii scena jest pełna dobrego rocka. Chłopaki zgarnęli wiele fantastycznych nagród muzycznych. To przyszłość polskiego grunge rocka, który ma duże szanse podbić rynek zagraniczny.

Cieszyński Rumore to trzy osobowości muzyczne, które wpadły na siebie w szkole średniej. Przez garażowe granie doszli do swobodnego wyrażania siebie samych w muzyce, co prosto można określić jako Indie Grunge Rock. Tworzą pod wpływem emocji i zawsze są autentyczni, w tym co robią. Granie pozwala im uzewnętrznić ich myśli, bunt, miłość ale również stosunek do otaczającego ich świata i to jak odnajdują / czują się w społeczeństwie. Grają od 2016 roku, mają na koncie kilkadziesiąt koncertów i przeglądów.

Debiutancki album CZAS/O/PRZESTRZEŃ stworzyli w 2019 roku będąc jeszcze w liceum, poznając tym samym siebie. Część utworów napisana została w innym składzie niż obecny. Na tym krążku zawarli ich przeżycia i dużo bardzo osobistych refleksji, pozostawiając jednocześnie dowolny sposób interpretacji tekstów. To historia zbuntowanych nastolatków wkraczających w dorosłość, gdzie znaleźć można, eksperymenty i miłość – przede wszystkim do muzyki.

Zespół debiutował w Radiu Orbit z utworem „Uniesienia” w 2020 roku. Do utworu, który pochodzi z ich debiutanckiej płyty „Czas/o/Przestrzeń” powstał klip, którym otworzyli swoją muzyczną drogę.

Na swoim koncie mają kilka wygranych przeglądów muzycznych:

  • Laureat nagrody jury XXIII Mayday Rock Festival
  • Laureat nagrody prezydenta miasta Głogów (XXIII Mayday Rock Festival)
  • Zwycięzca Przeglądu Kapel Studenckich w Gliwicach 2021
  • Grand Prix 13-ej edycji Festiwalu Scyzoryki
  • II miejsce IV edycji Festiwalu Garaże
  • Laureat I Miejsca PKRock’22
  • Zwycięzca III edycji festiwalu RockOkop

Singiel „Taki jak ty” był pierwszą odsłoną i zapowiedzią drugiego albumu nad którym pracują. Piosenka porusza ważny temat. Tekst nowego kawałka, można rozumieć na kilka sposobów. Albo, można odnosić go do relacji pomiędzy dwoma osobami, albo też do siebie i „swojego alter ego”.

„Przede wszystkim, tekst mówi o toksycznym postępowaniu zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku”

– opowiadają o jego znaczeniu członkowie zespołu.

Singiel „Brudne Sumienia” do którego nagrali klip premierę miał 24 marca 2023 r oku.

To emocjonalna i przekonująca manifestacja niezadowolenia z polskiej polityki. Zespół, który słynie z autentyczności i grania z pasją, wyraża swoje frustracje wobec rządzących Polską, którzy według nich tworzą chore ustawy, są niekompetentni w tym co robią, a także jawnie kradną pieniądze podatników. W tekście utworu, słuchacz słyszy ostre i bezkompromisowe słowa, które krytykują polityczny nepotyzm i próby polaryzacji społeczeństwa. Zespół pokazuje swoją determinację, odważnie stając po stronie tych, którzy walczą o sprawiedliwość i zmiany w Polsce. Muzyka, która towarzyszy tekstowi, to energiczne alternatywne granie, którego skoczne i melodyjne riffy, jak i potężne bębny stanowią doskonałe tło dla wyrazistego wokalu i tekstu pełnego emocji. To utwór, który na pewno przyciągnie uwagę słuchaczy, a przesłanie które niesie, z pewnością poruszy wielu Polaków. Utwór ten znajduje się na playliście Spotify „Tylko Polski Rock”, trafił też na naszą Listę Przebojów TOP30 #WaszaMuza prezentowanej w INNE.RADIO.

Skład zespołu:

  • Sebastian Sikora – gitara/wokal
  • Konrad Sowa – bass/wokal wspierający
  • Adam Pudełko – perkusja/wokal wspierający

Promocję zrealizowano we współpracy z zespołem. Bardzo zainteresowała nas ta kapela, jeśli będzie taka możliwość z pewnością wybierzemy się na koncert. Z niecierpliwością czekamy na ich drugi album, który jak wynika z wpisów na ich fanpage już niebawem.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s