Nonsens 2.0

Promocja Artysty

Nie do końca wiadomo, co to za styl muzyczny. Na wokalu raper, gitary silne, rockowe, ale pomiędzy dźwiękami słychać jazz. Silna sekcja. Mega dobre teksty obnażające rzeczywistość – głos pokolenia, które w obliczu zmian na świecie nie wytrzymuje, a bunt narasta. Mieszanka wybuchowa złudzeń, niewinności, ironii, zwątpienia, samotności, wqurwu i naiwności w dziwnym muzycznym sosie płynącym z serc czterech facetów grających pod budką z szyldem NONSENS 2.0.

Zespół powstał w połowie 2021 roku i jest enigmatycznym połączeniem energicznych vintydżowych brzmień z lekką domieszką jazzu oraz rapu, rodem z pierwszych płyt Kazika. Teksty Pawła Skolimowskiego – wokalisty są mocne, budzące wiele socjologicznych refleksji.

Spotkało się czterech facetów. Każdy z innej bajki. Paweł Skolimowski, rocznik 92. – wokal i teksty, Łukasz Kutyński, rocznik 85. – perka, Jakub Jabłonka, rocznik 74. – gitara i Marek Kozłowski, rocznik zacny, bo 60 – bas. Jeden mógłby być ojcem drugiego, a nawet dziadkiem a mimo to wspomnieni panowie założyli kapelę. Czyż to nie nonsens? Ano Nonsens właśnie! Nonsens 2.0!

– tak przedstawili się na swoim fanpage wyjaśniając nazwę zespołu

Na początku 2022 roku w zespole zaszła zmiana. Do składu dołączył Błażej Grygiel – basista zastępując Marka Kozłowskiego. W takim składzie grają po dzień dzisiejszy.

W październiku 2021 roku weszli do KLON STUDIO – studio nagrań w Sierpcu i nagrali 4 kawałki: „Stalker”, „Utopia”, „Antagonista” i „Tęczowy deszcz”. Pierwszym singlem jaki zaprezentowali był klip do kawałka pt. „Tęczowy deszcz”, który od razu trafił na listy przebojów a licznik na YT w niecałą dobę przeskoczył pierwszy tysiąc wyświetleń!

Idąc za ciosem nagrali kolejny klip do utworu „Stalker” nawiązujący do mrocznej historii opartej na faktach. W latach 90. Ricardo López – psychofan Björk, oburzony faktem, że artystka spotyka się z czarnoskórym mężczyzną, próbował dokonać na nią zamachu. Wysłał uzbrojony ładunek wybuchowy z kwasem siarkowym do rezydencji Björk w Londynie, po czym wrócił do domu. Hollywoodzka policja znalazła jego ciało i nagrania wideo cztery dni później. Śmiertelną przesyłkę udało się przechwycić w ostatnim momencie.

Odpowiedzią na agresję Putina i wojnę w Ukrainie był utwór pt. „Antagonista”, w którym Paweł – tekściarz i wokal świetnie opisuje mechanizm nakręcania agresji.

Swój pierwszy koncert zagrali w Warszawie w klubie Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka. Był to koncert charytatywny „Gramy dla Dagi!”. Dochód był przeznaczony na dalszą rehabilitację ich znajomej klubowiczki, aby mogła sama wstać po nieszczęściu jakie ją spotkało. Koncert był też inspiracją do kolejnego kawałka „Wieża Babel”, który zadedykowali Dadze. Zdjęcia do klipu zostały zarejestrowane właśnie podczas imprezy charytatywnej.

Następny był klip do kawałka pt. „Wiatraki”. Wszyscy zastanawiali się czy na pewno wokal to Paweł Skolimowski. Sami posłuchajcie 🙂

Rok 2023 rozpoczęli zapowiedzią pierwszej debiutanckiej płyty. Album „Klasyka gatunku” jak wszystko dobrze pójdzie ukaże się w czerwcu tego roku. Zapowiedzią był singiel „Las”

Oto jest! Mieszanka wybuchowa złudzeń, niewinności, ironii, zwątpienia, samotności, wqurwu i naiwności w dziwnym muzycznym sosie płynącym z serc czterech facetów grających pod budką z szyldem NONSENS 2.0. Dajcie się porwać w podróż… tylko pozornie nonsensowną. Z pewnością muzyczną. Jednak uważajcie, bo będzie jak na targu w Marrakeszu, gdzie każdy chce Wam coś wcisnąć. Zaoferują towary ekskluzywne i rupiecie, najbardziej pożądane i nikomu nie potrzebne, przepiękne i odstręczające. Jesteście gotowi?

Obecny skład zespołu:

  • Paweł Skolimowski – rap/śpiew
  • Jakub Jabłonka – gitary
  • Błażej Grygiel – bas
  • Łukasz Kutyński – perkusja

JAKUB JABŁONKA – MUZYK, PISARZ I FILMOWIEC

Jest autorem książek biograficznych min. Andrzeja Grabowskiego, Krzysztofa Skiby, Piotra Bukartyka, Kabaretu Hrabi i Grupy MoCarta. Pochodzi z Opola, ale od 1999 roku mieszka w Warszawie. Pracował m. in. w Polskim Radio, Sony Music, CD Projekt, Fabryce Słów. Sprawny manager słuchający ludzi, ale też przedsiębiorca, kompozytor, muzyk i filmowiec. Inspirujący rozmówca z reporterskim zacięciem. Ojciec Leny i Leo, którym pokazuje świat z perspektywy roweru, namiotu, pociągu i wymyślanych przez siebie bajek. We wszystkim potrafi dostrzec muzykę, a co za tym idzie – lepszą stronę dnia. Stworzył Klub Młodych Pisarek i Pisarzy – kreatywne warsztaty pisarskie dla najmłodszych. W Nonsensie 2.0 odpowiedzialny za muzykę i organizację.

PAWEŁ SKOLIMOWSKI – TEKŚCIARZ, RAPER I NIEWIDZIALNY DUCH

Pochodzi z Warszawy i chodzi po Warszawie. Nigdy nie wiesz, kiedy stoi za twoimi plecami. Błyskotliwy i zamknięty w sobie. Nieszablonowy obserwator. Niejednokrotnie wchodzi w ciemne zaułki, które inspirują go do pisania. Niestety tam można oberwać po mordzie. Jego teksty są mocne, budzące wiele socjologicznych refleksji. Ma wyrobione oko, niczym wojenny reporter, a język ostry jak brzytwa. Wszystkie teksty w Nonsensie 2.0 są jego autorstwa.

ŁUKASZ „KUTY” KUTYŃSKI – ABSURDALNY BĘBNIARZ

Muzyk, pasjonat dźwięków i wytrawnych trunków. Kolekcjoner płyt i dobrych brzmień bez ograniczeń. Od wielu lat związany z radiem. Doświadczenie zdobywał jako producent i realizator w Radio Roxy, Tok Fm i Radio Pin. Aktualnie produkuje dla dwóch stacji z grupy ZPR Media – Radio ESKA oraz Eska Rock. Od czasu do czasu realizuje koncerty. Współpracował z zespołami: The Cookies, Forma i Maqama, Trawnik, Farel Gott. Aktualnie, prócz Nonsensu 2.0, bębni w Psycho Beets i Ani Słowa. W Nonsensie 2.0, co tu dużo mówić, świetny kumpel z absurdalnym poczuciem humoru i filar rytmiczny.

BŁAŻEJ „BŁAŻ” GRYGIEL – CZŁOWIEK ORKIESTRA

Muzyk, dziennikarz, podcaster z otwartą głową na przeróżne projekty. Wiecznie głodny pożeracz popkultury, którą stara się pojmować… z dystansem. Stworzył projekt „Objazdowe nieme kino”, w którym wykonuje muzykę na żywo do filmów. Obecnie związany dziennikarsko z serwisem Radia Eska. Zaangażowany także w zespoły Crystal Viper, VqrV, Wilczełyko, Gruzz, Anus Magulo oraz N/N – kryminalny blues. Miłośnik horrorów, pizzy i niepoprawny kociarz (choć psy i inne zwierzaki też lubi). Do Nonsensu 2.0 dołączył, po długich poszukiwaniach basisty. Dobrze, że tak się stało, bo z „Kutym” tworzą teraz śmiertelnie silną i dynamiczną sekcję rytmiczną. I choć jego osobowość cechuje spokój buddyjskiego mnicha, to na scenie zamienia się w piekielnie energetyczną formę muzyczną, o której będą jeszcze pisać!

Znajdziecie ich na social mediach:

Promocję przygotowano we współpracy z zespołem. Dzięki chłopaki za materiały i informacje. Niezmiernie miło nam zaprezentować Waszą kapelę naszym czytelnikom. Czekamy na debiutancki krążek. Jesteśmy pewni, że będzie to coś wyjątkowego!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s