Nocny Kochanek prezentuje trasę „O Jeden Koncert Za Daleko”

Po wrześniowej premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu nieco ponad 3 miesięcy 33 koncerty, z których 18 było wyprzedanych… Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w Polsce, Nocny Kochanek rusza na podbój europejskich scen w chwilę po otrzymaniu 3 statuetek w plebiscycie Płyta Rocku Antyradia i nominacji do najważniejszej nagrody muzycznej w kraju FRYDERYKA!

Pierwsza odsłona trasy koncertowej promującej krążek „O Jeden Most Za Daleko” zakończyła się w połowie grudnia w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy odwiedzili ponad 30 miast, a duża część koncertów odbyła się pod hasłem: „WYPRZEDANY”.

Nocny Kochanek nie zwalnia tempa i wkrótce, po serii koncertów w Polsce oraz zagarnięciu większości statuetek w plebiscycie Płyta Rocku Antyradia (głosami publiczności uhonorowani zostali nagrodami: Płyta Rocku, Zespół Rocku oraz Wokalista Rocku) i nominacji albumu „O Jeden Most Za Daleko” do tytułu Płyta Roku w kategorii Metal w najbardziej prestiżowym konkursie muzycznym w Polsce – Fryderyków, startuje z drugą odsłoną trasy „O JEDEN KONCERT ZA DALEKO”, promującej album „O Jeden Most Za Daleko”, którego premiera odbyła się 23 września b.r., przy wsparciu Mystic Production.

Tym jednak razem, muzycy rozpoczną swoją muzyczną wycieczkę w… angielskim Southampton. Później zespół pojedzie do Irlandii i Szkocji a trasa swój finał będzie mieć w Rotterdamie! Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów poza granicami kraju, co będzie drugą najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy.

Po wybuchu wojny w Ukrainie Nocny Kochanek zdecydował się na oddanie części przychodów z kolejnych koncertów na pomoc humanitarną dla kraju. Muzycy zagrali wyjątkową, kameralną „Prawie Kulturalną Trasę” obejmującą małe sale widowiskowe. Zespół w ten sposób chciał dotrzeć do miejscowości, które zwykle są pomijane w planach większości znanych formacji.

Ostatnie występy Nocnego Kochanka dały możliwość zespołowi zaprezentowania własnych interpretacji znanych przebojów grupy Ich Troje oraz Feel. Zespół pojawił się na jubileuszach obu formacji, na których zagrał utwory „Jak Anioła Głos” oraz „Kochaj Mnie Kochaj” w metalowych wersjach dla całkiem nowej publiczności.

Oprócz tego muzycy zostali zaproszeni na koncert z grupą Sabaton, która pojawiła się w Krakowie. Z tej okazji powstał utwór „Krótki Lont”, czyli polska wersja sabatonowego „Gott mit uns” z kochankowym tekstem. Krzysiek Sokołowski miał okazję wykonać numer wraz ze Szwedami podczas koncertu w Polsce.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Dyskografia:

2015.11.06 – Hewi Metal >15 000 sprzedanych płyt – STATUS ZŁOTEJ PŁYTY
2017.01.13 – Zdrajcy Metalu >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY
2019.01.11 – Randka w Ciemność >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY
2020.09.25 – Nocny Kochanek Alkustycznie
2021.09.24 – Stosunki Międzynarodowe
2022.09.23 – O Jeden Most Za Daleko

Miasto: Skarżysko-Kamienna, Warszawa
Członkowie zespołu:

Krzysiek Sokołowski – wokal
Arkadiusz Majstrak – gitara
Artur Pochwała – bas
Robert „Kazon” Kazanowski – gitara
Artur Żurek – perkusja

fot. Albert Gula

Bilety dostępne w sieci Empik:

13.04.2023Southampton – 1865
14.04.2023Birmingham – Asylum
15.04.2023Sheffield – Network
18.04.2023Cork – Cyprus avenue
19.04.2023 – Dublin – Opium
21.04.2023 Edynburg – Liquid room
22.04.2023Liverpool – Hangar34
23.04.2023London – The Garage
26.04.2023 – Rotterdam – Baroeg

Bilety już w sprzedaży: https://sklep.nocnykochanek.pl/koncerty/

Zespół poznaliśmy i promowaliśmy na stronie na Facebooku w 2016 roku. Później #Kacha, która gorąco pozdrawiamy (publikowała kiedyś u nas) puszczała ich nowe kawałki, informowała o koncertach w 2020 i 2021 roku a utwór „Zaplątany/Andrzeju” zrealizowany razem Joanną Kołaczkowską był na naszej Liście Przebojów TOP30 #WaszaMuza w 26 notowaniu. Cieszy nas, kiedy zespoły które kiedyś jako mniej znane pisały do nas i prezentowaliśmy ich utwory, dziś jako sławni i lubiani zdobywają nagrody i koncertują nie tylko w Polsce. Może to nie jest nasza zasługa, ale mamy w tym procesie swoje 5 groszy.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

GDYBYŚCIE CHCIELI NAS PONOSIĆ 🙂

Polska Muzyka alternatywna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s