Sacriversum się reaktywuje

Łódzka formacja SACRIVERSUM powraca! W trzydziestą rocznicę założenia zespołu, który zawiesił działalność w 2005 roku, wydana zostanie na CD reedycja debiutanckiej płyty „The Shadow of the Golden Fire”. Jej premiera będzie połączona z koncertem reaktywacyjnym. Wydarzenie nastąpi 22 października (sobota) 2022 roku w Klubopiwiarni „Warkot” przy ul. Narutowicza 7/9 w Łodzi.

Wydawcą płyty będzie Thrashing Madness Prod., natomiast promotorem – Old Shool Metal Maniac Mag. Jak mówi współzałożyciel, wokalista i basista Sacriversum, Remigiusz „Remo” Mielczarek, zamiar ponownego wydania debiutanckiego albumu dał mocny impuls do reaktywacji zespołu.

Kiedy Leszek, szef Thrashing Madness, zadzwonił do mnie z propozycją wznowienia tej płyty, od razu pojawił się temat reaktywacji kapeli, dokładnie w trzydziestą rocznicę jej założenia

– wyjaśnia Remo.

Po wydaniu w 1992 roku demówki „Dreams of Destiny” (Carnage Rec.) a następnie pierwszej płyty „The Shadow of the Golden Fire” (Baron Rec.) w 1994 roku zespół SACRIVERSUM zaczął przechodzić okres intensywnych zmian stylistycznych i składowych. Każda z kolejnych czterech płyt nagrywana była z dwiema liniami wokalnymi: death metalowy growling kapela złączyła z kobiecym, czystym głosem. W taki sposób grało wówczas bardzo wiele zespołów, a dekada lat dziewięćdziesiątych uznana została za czas popularności metalu gotyckiego.

Myśmy szukali wtedy większych możliwości ekspresji, komponując z użyciem większej ilości klawiszy i rozwijając podwójne linie wokalne. Faktycznie, szło wówczas w tę stronę wiele kapel: choćby The Gathering, Theatre of Tragedy, Orphanage, Within Temptation czy nasze rodzime Sirrah. Dlatego też nieuchronne stało się rozdzielenie naszych fanów na dwie grupy: zwolenników dawnej, death/thrashowej stylistyki oraz preferujących nowe, nieco mniej agresywne oblicze zespołu.

– mówi Remo.

Teraz pojawił się pomysł reaktywacji SACRIVERSUM wraz z powrotem do korzeni formacji.

Przed pandemią zamierzaliśmy wskrzesić kapelę w składzie bliskim tego z późnego okresu. Dziś jednak chcemy przywołać ducha wczesnych lat. Na koncercie reaktywacyjnym zagramy wyłącznie utwory z demówki i pierwszej płyty. Nie będzie kobiecych wokali, przypomnimy się w macierzystej Łodzi starym ziomalom, pamiętającym nasze pierwsze dni. W trzydziestą rocznicę powstania ma to głównie wymiar sentymentalny.

– tłumaczy Remo.

Do składu zespołu wrócił Krzysztof „Baran” Baranowicz, klawiszowiec, współkompozytor repertuaru z debiutanckiej płyty. Pozostałych muzyków z tamtego okresu nie udało się zebrać.

Perkusista, Michał „Ślepy” Ślebocki niestety już nie żyje. Gitarzysta Herszt z ważnych powodów nie mógł wziąć udziału w reaktywacji. Na szczęście mamy dla obydwu godne zastępstwo!

cieszy się Remo.

Na gitarze zagra Krystian „MacKozer” Kozerawski, gitarzysta SACRIVERSUM w ostatnich latach zespołu, którego kompozycje słychać na albumach „Mozartia” i „Sigma Draconis”. Na perkusji zagra natomiast młody, bardzo zdolny łódzki muzyk, Janek Traciński.

Na koncert reaktywacyjny SACRIVERSUM, połączony z wydaniem (pierwszy raz na polskim CD) debiutanckiej płyty, zespół zaprasza w sobotę 22.10.2022 wszystkich – starszych i młodszych – fanów kapeli. Wystąpią też zaproszeni goście specjalni. Więcej o wydarzeniu na Facebooku: SACRIVERSUM powraca! Koncert reaktywacyjny 22.10 w Klubopiwiarni Warkot, Łódź.

Zapraszamy razem z zespołem na wyjątkowy koncert w Łodzi oraz reedycję debiutu!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s