Nietrzask singiel „Adam Małysz”

Promocja singla

W 1999 Kazik nagrał piosenkę o Andrzeju Gołocie. Zespół Nietrzask nie chciał być gorszy i również postanowił uhonorować legendę polskiego sportu. Bohatera swojej młodości — Adama Małysza.

Jednak żeby nie popadać w banał, piosenka pisana jest nie z perspektywy Pana Adama a zazdroszczącego mu sukcesów rówieśnika. No bo w końcu któż z nas nie chodził do szkoły z kimś, kto był bardziej utalentowany, pracowity i komu w życiu powiodło się o wiele lepiej. W tym sensie piosenka „Adam Małysz” jest więc o każdym z nas!

Singiel zapowiada trzeci album zespołu pt. „SZYBKO”, który ukaże się latem!

Nietrzask powstał w Toruniu w 2014 roku ale jego początki sięgają wcześniej – do barowych spotkań, wynajmowanych mieszkań i wieloletnich znajomości. Z tej społecznej małomiasteczkowej magmy zawiązało się indie-folkowe trio, które z czasem rozrosło się do pięcioosobowego składu. Zmienił się również charakter muzyki, coraz częściej zapuszczający się w rejony rockowe i post-punkowe. Nie zmieniło się jedno. Społeczne zaangażowanie kapeli, jej znikoma działalność koncertowa i fakt, że wokalista nie wymawia „R”.


Mimo tych ograniczeń, a może właśnie dzięki nim, Nietrzask zdobył serca publiczności na trasie Męskiego Grania, wystąpił na dużej scenie festiwalu Pol’and’Rock a sporadyczne występy na żywo zawsze budzą spore zainteresowanie i przyzwoitą frekwencję
(z wyjątkiem Ciechanowa).

Nietrzask to:

  • Mikołaj Niezgoda (gitara elektryczna, akustyczna, piano)
  • Łukasz Trzaska (perkusja)
  • Grzegorz Bojanowski (bas, piano)
  • Robert Przybyła (gitara elektryczna)
  • Andrzej Kilanowski (wokal, gitara akustyczna, teksty)

Promocję singla przygotowano we współpracy z zespołem Nietrzask, któremu dziękujemy za materiał i informacje. Więcej o kapeli w tym albumy do kupienia na stronie internetowej zespołu (link powyżej). Polecamy też single na ich kanale YouTube. Mamy nadzieję, że będziemy jeszcze mieli przyjemność kontaktu, życzymy wielu koncertów na rozpoczynający się letni sezon.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s