MAPA album ,,Wzywam Cię”

Mapa to Magda Pasierska – artystka nietuzinkowa. Wcześniej znana z występów w zespole Me Myself and I. Od 2017 roku rozwija swoją karierę solową trafiając do waszych dusz i serc!. Na swoim koncie posiada już mini album zatytułowany Ep1, natomiast 27.11.2021 roku światło dzienne ujrzał pełnoprawny debiut artystyczny pt. ,,Wzywam Cię”. Album niebanalny, zakręcony, pełen alternatywnych dźwięków i elektronicznych rozwiązań.

Płyta „Wzywam cię” jest iście pandemiczna płytą. Przestaliśmy wychodzić z domu zamknęliśmy się,  ale na szczęście nie zamknęliśmy się w sobie. Pandemia spowodowała we mnie bardzo dużo poruszanie do wewnątrz i efektem tego jest ekspresja w muzyce.

– komentuje artystka

Singlem zapowiadającym album był wydany w lipcu „Mów” o zabarwieniu folkowym, w którym gościnnie udziela się Swiernalis. „Mów do mnie mów. Święta woda od księżyca znów popłynie w naszych żyłach”. Muzyka Mapa w składzie – Magda Pasierska, Paweł Rychert, Piotr Adamiak. Tekst: Magda Pasierska.

Zaczęliśmy robić regularne próby z moim producentem Pawłem Rychertem,  i uznaliśmy, że absolutnie świadomie tworzymy album. Podkreślam świadomie, ponieważ my nie chcieliśmy po prostu w całość połączyć wszystkich singli, które wcześniej wrzuciliśmy do sieci, które już żyły własnym autonomicznym życiem.

– opowiada Magda Pasierska

Chcieliśmy stworzyć nową wypowiedź, powstały kolejne numery oraz pomysł, aby płyta była trochę jak jeden długi didżejski set, stąd interluda na płycie. Na poczet albumu , został stworzony przez wyjątkowego inżynieria dźwięku i muzyka, Marcina Borsa, mix wokali, oraz master całej płyty.

– dodaje MAPA

Singlem promującym album jest wydany pod koniec listopada ,,Dowiedz się co jest twoją bestią”. Jest to wstęp do całej płyty, energetyczne intro wpisujące się w charakter, dzikość krążka. „Dowiedz się co jest Twoją bestią. Znajdź ją w środku i spuść z kagańca”.

Muzyka Mapa w składzie – Magda Pasierska, Paweł Rychert, Piotr Adamiak a tekst napisały Magda Pasierska i Agnieszka Charkot.

Ostatnio motywacją jest powiedziałabym, rozumienie rynku muzycznego w tym kraju. Ciągle żyjemy w kraju, w którym żeby media traktowały Cię poważnie musisz mieć longplay, musisz mieć długogrający album. Ja się z tym do końca nie zgadzam, ale rozumiem gdzie żyję, i gram w tę grę.

– komentuje MAPA

Tracklista:

  1. Intro – Dowiedz się co jest twoją bestią
  2. Przejdź do pozycji dziecka
  3. Mów ft. Swiernalis
  4. Interlude 1
  5. No one
  6. Tam i tu
  7. Wzywam cię
  8. Interlude 2
  9. O wilku
  10. Bzy

Płyta kosztuje 40 zł i można ją zamówić za pośrednictwem mediów społecznościowych Mapy – u samej artystki  pisząc na Facebooku @mapa.music.

Posłuchajcie albumu w całości i sami oceńcie.

Mapa to Magda Pasierska – artystka nietuzinkowa.  Absolwentka klasy fortepianu oraz studiów w zakresie wokalistyki jazzowej. Wcześniej znana z występów w zespole Me Myself and I,  trio wokalno-beatboxerskim z Wrocławia  z którym zagrała setki koncertów w Polsce i za granicą. Uczestniczyła również w Sinusoidal, Herbata (Ex Wszystkie Wschody Słońca). Gościnnie w Bipolar Bears, Mr Transponder, Barbara Walker and Uri Caine Badrock Trio. Śpiewała pod okiem Meredith Monk, Grażyny Łobaszewskiej, Justyny Steczkowskiej, Marzeny Wojak.  

Od 2017 roku prężnie rozwija swoją karierę solową. W 2021 roku artystka wystąpiła gościnnie na krążku „Covers EP” Szuma & Fykesa, na którym zaśpiewała cover utworu Björk. Na swoim koncie posiada już mini album zatytułowany Ep1 z 2017 roku, natomiast 27.11.2021 roku światło dzienne ujrzał pełnoprawny debiut artystyczny pt. ,,Wzywam Cię”.

Artystkę znajdziecie na socjal mediach i kanałach streamingowych do których zapraszam. Z pewnością znajdą się tam nowe informacje i kolejne single.

Promocję przygotowano dzięki Jakubowi Madziara, managerowi Magdy Pasierskiej, któremu składamy podziękowania za poświęcony czas i dostarczone materiały, dzięki którym mogliśmy podzielić się z Wami nowością i pełnowymiarowym albumem Mapy. Artystce życzymy sukcesów w Nowym Roku i udanych koncertów promujących album.

Jedna odpowiedź na “MAPA album ,,Wzywam Cię”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s