Rock n Roll Rebels

Promocja Artysty

Jeśli lubicie dźwięki Rock’n’Rolla koniecznie musicie poznać zespół Rock’n’Roll Rebels z Sosnowca.  Zespół powstał w styczniu 2017r. z zamiarem grania tribute’ów lat 50′ i 60′ rock’n’rolla ale nieco szybciej i mocniej niż w oryginale. Bardzo dobre przyjęcie przez fanów, bo kto nie lubi rock’n’rolla, zaowocowało regularnymi koncertami. Teraz skupiają się na tworzeniu własnych kawałków.

Zespół powstał w 2017 roku z zamiarem grania tribute’ów Rock’n’Rolla lat 50′ i 60′ (nie przepadamy za terminem „cover”). Jednak pomysł na kapelę zrodził się dużo wcześniej. Nawet zagraliśmy kilka koncertów pod tą nazwą, jednak był to krótki epizod i na tyle inna formuła, że postanowiliśmy nie zaliczać go do historii zespołu. Ale już wtedy wiedzieliśmy, że granie starego Rock’n’Rolla to jest to co chcemy robić.

Poznajcie Rock’n’Roll Rebels w składzie:

  • Zbyszek „Zbychu” Gołębiowski – wokal, bas
  • Michał „Yogi” Bogdański – gitara, bas
  • Bartek „Burek” Bargieł – perkusja

Wychowaliśmy się na tej muzyce, jakkolwiek to brzmi. Zawsze śmieszy nas, kiedy jakiś trzydziesto czy czterdziestolatek mówi, że wychował się na starym Rock’n’Rollu, bo w tamtych czasach nie było go nawet w planach… Ale dokładnie tak samo było w naszym przypadku. Kiedy ma się siedem lat, to rodzice są najczęściej tymi którzy podsuwają dziecku muzykę. Chwała Wam za to!!! A wiemy, że to te pierwsze dźwięki, które nas poruszą, zostają w nas do końca życia.

– opowiadają chłopaki

Granie utworów Elvisa, Eddiego Cohrana czy Roya Orbisona w stylu w jakim robili to Ramones, Motorhead czy Misfits wypełniło lukę na polskiej scenie muzycznej, co zaowocowało regularnymi koncertami. Te z kolei skłoniły do realizacji coraz to nowych utworów. Jeszcze w maju 2017 roku nagrywają płytę z dziesięcioma utworami: Elvis, Eddie Cohran, The Beatles, Roy Orbison i inni. Należy tu podać, że płyta została nagrana w pierwszym składzie w którym na perkusji grał Panda. Miejsce Pandy zajął Burek dopiero na początku 2019 roku, ale o tym w dalszej części. Posłuchajcie pierwszej płyty „Rock’n’Roll Rebels 1”.

Elvis, Chuck Berry, Little Richard, a nieco później Brytyjczycy i ich interpretacja tej muzyki – Beatlesi czy Stonesi. Lata 70-te i później, to tak naprawdę jedynie ich naśladowcy, ale to właśnie tacy ich naśladowcy jak Ramones, Motorhead czy Misfits pokazali w jaki sposób można grać tą muzykę. I taki styl prezentujemy: trochę szybciej, trochę ostrzej, zachowując ogólny schemat i melodię. Coverband? Nie! Tribute Band? Tak!

– dodają

Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem co zaowocowało następnymi koncertami. Debiut przed Lady Pank na Dniach Sosnowca, Zloty Motocyklowe i występy klubowe.

Musimy przyznać, że muzyka którą gramy cieszy się dużą popularnością wśród motocyklistów, stąd lato 2018 roku spędzamy na podróżowaniu po Polsce od Zlotu do Zlotu. Stałym punktem stały się również wizyty u naszych południowych sąsiadów. Jesień i zima to występy klubowe.

– dodają chłopaki

Zawsze uważałem, że zespół najlepiej brzmi i najlepiej jest oceniać po występie na żywo. Zapraszam Was razem z zespołem na występ Live, utwór „Folsom Prison Blues” Johnny Cash Tribute i „Stand By Me” – Ben E. King Tribute. Niesamowity klimat na koncertach, własny aranż do znanych utworów. to wszystko wyróżnia zespół na polskiej scenie muzycznej.

Początek 2019 to roszada w składzie na miejscu perkusisty, za Pandę zasiada za bębnami Burek. Już latem tradycyjnie grają na Zlotach a na jesień wchodzą do studia i nagrywają kolejne dziesięć kawałków, wydając drugą płytę pt. „Vol. 2 – Precursors”. Znalazły się na niej utwory takich mistrzów jak: Ritchie Valens, Johnny Cash, Chuck Berry czy utwór „Medley” składający się z fragmentów melodii lat 52′-56′: „Rock Around the Clock”, „Hound Dog”, „Tutti Frutti”, „Good Golly Miss Molly” i „Kansas City”.

Kiedy kapela Rock’n’Roll Rebels po wydaniu drugiej płyty pt.: „Vol. 2 – Precursors” nabierała rozpędu, a plany koncertowe wietrzyły kolejną fajną przygodę, nastąpił lockdown i koncertowa posucha. Pomimo trudności związanych z pandemią w 2020 roku udało im się zagrać kilka koncertów, jednak większość czasu spędzali na próbach.

Próby i monotonia pchnęły ich do podjęcia decyzji zrobienia czegoś, co ich pochłonie i da zapomnieć o tym co się dzieje na zewnątrz. W styczniu 2021 postanowili odejść od coverów i stworzyć swoje własne autorskie numery. Jak postanowili tak zrobili i po kilku miesiącach dziesięć autorskich numerów zarejestrowali w S-tone Studio w Sosnowcu. 1 lipca 2021r premierę miał trzeci album zespołu „Road to Hell” na portalach streamingowych. Fizyczna wersja płyty tłoczona w ROCKERS PUBLISHING S.C. ujrzała światło dzienne 20 października 2021 roku, co zespół ogłosił na swoim Facebookowym profilu.

W styczniu 2021 postanawiamy stworzyć dziesięć autorskich numerów i zarejestrować je w studio. Składamy wniosek o dofinansowanie na nagranie płyty w Miejskim Ośrodku Kultury i w oczekiwaniu na decyzję (licząc na szczęście głupiego) bierzemy się ostro do roboty. Decyzja przychodzi pod koniec lutego: częściowe dofinansowanie! Dobre i to! Termin: gotowy materiał do końca czerwca. Gotowość do wejścia do studia mamy w połowie maja. Niewiele ponad trzy miesiące na stworzenie dziesięciu piosenek to jak na debiutantów chyba nieźle. Materiał jest gotowy 30.06. 1 lipca wrzucamy nagrania na Youtube, Bandcamp i inne serwisy streamingowe. Do końca września 2021 planujemy wydać album na płycie CD.

– wspomina zespół

Czy są to piosenki w których słychać korzenie lat 50′ i 60′?

W pewnym stopniu na pewno tak. Na pewno można w nich usłyszeć to co nam wtedy w duszach grało. Będziemy dumni jeśli ktoś powie że oprócz lat 50′, 60′ słychać tam Ramones, Motorhead czy Misfits. Obecnie skupiamy się na promowaniu albumu. Bo najważniejsza jest przygoda!!!

– odpowiadają

Więcej o albumie, możliwości zakupu, dowiecie się z naszego osobnego artykułu Promocji Albumu Rock’n’Roll Rebels „Road to Hell” – link pod niniejszą treścią – do którego gorąco zapraszam. Zespół aktualnie skupia się na promocji albumu, więc możemy oczekiwać wielu niespodzianek i koncertów. Dlatego warto obserwować socjal media zespołu do których linki podajemy poniżej:

Panowie oddają hołd czasom, kiedy w tej muzyce nie wszystko zostało jeszcze zagrane. A w tym co robią są przede wszystkim bardzo oryginalni. Ich oryginalność polega głównie na podawaniu słuchaczowi dobrze znanych dźwięków w intrygującym anturażu. Są godnym polecenia składem każdemu fanowi gatunku. Z pewnością spodobają się wszystkim tym, którzy lubią przy płytach z końca lat 60. podróżować do źródeł rocka. Zapewnić też Was mogę, że mają świetny warsztat. Są lubiani, robią show na koncertach i co najważniejsze, wymiatają i mają wszystko, co powinien posiadać dobry rock n roll! Dziękuję kapeli za informacje, zdjęcia i materiały dzięki którym mogliśmy zaprezentować zespół na stronie. Życzymy udanej promocji albumu i czekamy na kolejne nowości.


Promocję przygotowano dzięki Michałowi Bogdańskiemu, któremu bardzo dziękujemy za świetny kontakt i współpracę. Publikacja zawierała 9 postów promujących zespół oraz wydany album, które obejrzało ponad 2,5 tysiąca osób. Promocję prowadzono w okresie 22.10-11.011.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz Instagramie. Utwory prezentowane w czasie promocji kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30, są też promowane na naszej Playliście YouTube #WaszaMuza #12


Utwory promowane są na naszych Playlistach:

Playlista #WaszaMuza #12

Linki do prowadzonej promocji na kolejnej stronie.

Inne artykuły o tym wykonawcy:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s