Ralski Singiel „Listy”

Promocja singla

Debiutancki singiel Ralskiego „Listy” powstały we współpracy z muzykiem i producentem Pawłem Przyborowskim miał swoją premierę internetową 15 października. Jest to pierwszy z serii zapowiedzianych utworów od wspomnianej dwójki i już wiadomo, że zaskoczą nas pozytywnie nie jednym utworem.

Klip do singla „Listy” na kanale YouTube miał swoją premierę 17 października, realizacją i promocją zajęła się Tutka Records, gdańska oficyna zajmująca się wydawaniem muzyki innej. Klip w całości zrobił Michał Włodarczyk. Muzyka Paweł Przyborowski.

Ralski to nikt inny jak Janek Napieralski. Od sezonu 2019/20 aktor Teatru Wybrzeże. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Absolwent PPSWA przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Swoje pierwsze kroki na scenie teatralnej stawiał w Teatrze Muzycznym, biorąc udział w spektaklach Wojciecha Kościelniaka („Lalka”, „Chłopi”, „Zły”), Agaty Dudy Gracz (Kumernis, czyli o tym jak panience świętej broda rosła). Spektakl zdobył m.in. pierwszą nagrodę na festiwalu R@port. Podczas studiów w Łodzi współpracował z uznanymi reżyserami, takimi jak Mariusz Grzegorzek, Waldemar Zawodziński, Grzegorz Wiśniewski, Małgorzata Bogajewska czy Jacek Orłowski. W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi można go było zobaczyć w spektaklach: ,,Operetka” W. Gombrowicza (reż. W. Zawodziński), ,,Trzy siostry” A. Czechow (reż. J. Orłowski), ,,Opera za trzy grosze” B. Brecht (reż. W. Kościelniak).

W swoim dorobku ma kilkanaście nagród z festiwali muzycznych takich jak ENmusic Festiwal, Pro Rock, Rock May Festiwal, Ostrock, Fest Muza, Festiwal Rockowania, Festiwal Form Muzycznych. W 2014 roku wydał wraz z zespołem Tripture autorskie EP pod tytułem ,,Ortus”. Gra na gitarze, Cajón, gitarze basowej, perkusji. Śpiewa Rap, a capella, ballady, hip hop, muzykę pop. Poznajcie Ralskiego, zdjęcia dostarczyła Tutka Records, za które dziękujemy.

Paweł Przyborowski pochodzi z Nowego Dworu Gdańskiego i jest song-writerem i producentem. Członek zespołów Kwiaty, Byty oraz Glątwa. Jego piosenki są melancholijną mieszanką ambientowych loopów i elektroniczno-gitarowej oprawy, zawsze ze słowami w centrum uwagi. W 2017 roku wydał album „Śmiertelnie Zdrowy” a w tym roku album „Nieśmiesznie”. Nowy album koncentruje się na niepewności, obawach i niepogodzie. Słowom piosenek wtóruje muzyka wypełniona trzaskami, elektroniką oraz fragmentami gitarowych i syntezatorowych zapętleń. Na płycie wielu gości a posłuchacie płyty pod niżej podanymi linkami.

Dziękujemy wytwórni płytowej Tutka Records za materiały i informacje. Liczymy na stałą i szerszą współpracę z gdańską oficyną. Polecamy profil wytwórni na Facebooku, znajdziecie tu wielu artystów z którymi wytwórnia współpracuje.

Nasze publikacje promujące singiel znajdziecie:

Playlista #WaszaMuza #12
Playlista Generacja Hip Hop PL 2021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s