Desertrain

Promocja Artysty

Desertrain to młody projekt muzyczny złożony z doświadczonych muzyków. Pochodząca z Wrocławia formacja wskrzeszona do grania przez Szymona Makowieckiego, Łukasza Romanowskiego (ex-Head Up & Tuff Enuff i Piotra Bielawskiego (ex-gitara K. Bednarek).

Kiedy w lutym 2020r odszedł z zespołu Lech Kwartowicz, do roli wokalisty panowie powołali uczestnika 8 edycji The Voice Of Poland – Damiana Kikołę.

Rok 2020 to przede wszystkim praca nad debiutancką płytą „Grunge Locomotive”, która swoją premierę miała 30.09.2020r. A tak napisali o sobie:

„Jesteśmy świeżą marką na rynku i jak wszyscy zostaliśmy pozbawieni możliwości dzielenia się muzyką na żywo. Staramy się jednak patrzeć optymistycznie w przyszłość i nie zawracać głowy innym naszymi problemami – skupiamy się póki co na pracy nad nowym materiałem i promowaniu tego co zrobiliśmy w sieci”.

Desertrain to zespół grający czysty rock & roll mocno inspirowany gatunkami grunge i stonerrock. Ma za sobą wiele koncertów z gwiazdami polskiej sceny, których nie sposób tu wymienić. Pierwszym nagraniem pt. “White Moon” zespół zapowiadał wydanie debiutanckiej płyty „Grunge Locomotive”, dlatego uznaliśmy, że koniecznie musicie posłuchac tego utworu. Utwór był na listach przebojów m.in.: Radio-ElitaCafe czy Radio Nowy Świat.

Na koniec września ur. pojawił się singiel „To The End”. To ostatni 4 singiel zapowiadający płytę „Grunge Locomotive” zespołu Desertrain. Przypominamy, album wydany został 30 września 2020r. Jeśli obserwujecie promocję kapeli na naszej tablicy, usłyszycie, że chłopaki dokładają w nim coraz więcej do pieca. Myślę, że to najlepszy numer w którym słychać cały charakter zespołu. A tak zapowiedzieli singiel na swoim profilu „Krótko i bez zbędnego „pitu pitu”. Dzisiaj serwujemy Wam Lyric Video. I co tu więcej dodać, tylko tyle, że koniecznie musicie posłuchać!

„Grimond” to kolejny singiel zespołu Desertrain promujący wydany na koniec września 2020r album „Grunge Locomotive”. Utwór jest mocno reprezentatywny i odzwierciedla to co dzieje się na całej płycie. Tak Kikoła opowiadał o nim przed premierą płyty:

„Przekaz tego utworu jest dosyć prosty. Dla wszystkich z nas ważnym etapem w życiu był moment, w którym zaczęliśmy prace w studio nad albumem „Grunge Locomotive”.

„Postanowiliśmy to uczcić w najlepszy sposób w jaki może zrobić to zespół. Napisaliśmy song o miejscu w którym się to wszystko dla nas zaczęło – mam na myśli studio Grimond. Sam numer kompozycyjnie jest czystą zabawą z rock&rollem. Mięsiste riffy, popisy gitarzystów w solówkach i niezobowiązujący tekst. Myślę, że każdy może zinterpretować to jako pieśń o tym by nie odkładać ważnych spraw i marzeń na potem”.

Wspomniany już „Grunge Locomotive” zespołu Desertrain bardzo dobrze się przyjął i ciągle bije od niego świeżością i radością grania. Jak sami muzycy Desertrain dziś oceniają ten krążek?

„Od premiery albumu minęło już trochę czasu a my cały czas jesteśmy zakochani w naszym pierwszym dziecku. Myślę, że to dobry znak. Ogromną frajdę sprawia nam możliwość szlifowania tego materiału i nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli odpalić fajerwerki na scenie. Nie jesteśmy jednak na tyle zakochani sami w sobie by nie dostrzec, że mogliśmy zrobić coś lepiej, dokładniej. Jesteśmy pewni, że doświadczenie zebrane przy produkowaniu pierwszego krążka zaprocentuje przy następnym albumie. Nie zrozumcie mnie źle, uważamy ze zrobiliśmy kawał dobrej roboty! Chcemy zwyczajnie pokazać jeszcze więcej przy produkcji nowego materiału” – mówi Damian Kikoła, wokalista Desertrain.

Cały album „Grunge Locomotive” można kupić za pośrednictwem choćby fanpage’a zespołu Desertrain. Warto śledzić ich social media, bo jak już wiecie, dobrze kombinują. Razem z zespołem zapraszamy Was na ich profile:

Płyty możecie też zamawiać pisząc do zespołu na adres: desertrain.official@gmail.com

Dziękujemy Przemkowi Kubajewskiemu z Akademii Menedżerów Muzycznych za podesłany materiał. Pozdrawiamy chłopaków z kapeli Desertrain i życzymy powodzenia. Wam również wielkie dzięki za to, że byliście z nami i za to, że wspieracie polskie kapele.


Promocję przygotowano dzięki Przemysławowi Kubajewskiemu z Akademii Menedżerów Muzycznych. Publikacja zawierała 5 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 1-14.05.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz post promujący album „Grunge Locomotive” na Instagramie. Utwory „Desert Rain”, “White Moon”, „To The End” i „Grimond” kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych kilka tygodni na Facebooku i YouTube.


Linki do publikowanych postów na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s