Misscore Singiel „Inside”

Promocja Singla

„Inside” to nowy singiel zespołu Misscore. Powstał do niego również videoclip. Po bardzo dobrze przyjętym i mocno energicznym „Things Behind”, który miał premierę w marcu, tym razem zespół przedstawia bardziej nastrojowy utwór. Jednak ciągle jest to unikatowy styl Misscore.

Natalia Rygiel, wokalistka i autorka tekstów w zespole, już przyzwyczaiła do głębokich i metaforycznych opowieści. Tak wyjaśnia znaczenie aktualnego singla:

„Inside” opowiada o poszukiwaniu pozytywów w samym sobie. Jesteśmy inni od siebie, wyjątkowi. Powinniśmy znaleźć to, w czym jesteśmy dobrzy i przestać porównywać się do innych. Znaleźć swoją ścieżkę w życiu i podążać nią, mimo, nawet jeśli inni próbują wytyczać nam inną drogę. Nie jesteśmy postaciami z bajek, którym ktoś napisał scenariusz. My piszemy własny scenariusz. Wspomniana wcześniej zmiana nastroju to również zabieg jak najbardziej przemyślany. W tej kwestii również odpowiada Natalia: To co słychać w „Inside” to swego rodzaju poszukiwanie stylu muzycznego. Z tego co pamiętam był to czwarty utwór, który napisaliśmy. Moim pomysłem od samego początku było zrobienie utworu z intro granym tylko na pianinie i chwytliwym refrenem. Od początku też wiedzieliśmy, że będziemy łączyć muzykę rockową z elektroniką. To jest właśnie to połączenie.

Do utworu powstał minimalistyczny, ale wyrazisty teledysk. Skąd taki pomysł?

To propozycja chłopaków z zespołu. Prawdopodobnie został on zaczerpnięty z moich tendencji do pisania tekstów na kartkach. Mam cały stos takich notatników. Piszę teksty na paragonach, kopertach, a później często je gubię, więc zaczynam notować od nowa. Później ich szukam, zapisuje całość na kolejnej kartce, a tych świstków z sentymentu nie wyrzucam

wyjaśnia Rygiel

Misscore powstał w 2010 roku, jednak obecny skład wyklarował się w 2019 roku. Zespół tworzy piątka osób, które razem postanowiły realizować swoje muzyczne marzenia. Zespół reprezentuje pewną niszę w naszym kraju, czyli ciężki i mroczny, ale przy tym melodyjny rock. Z pewnością wyróżniają się rozbudowane kompozycje ale też bardzo charakterystyczny wokal Natalii Rygiel. Utwory zespołu Misscore można opisać jako mieszankę melodyjnego rocka z elementami elektronicznymi i nietuzinkowymi liniami melodycznymi. Zespół tworzą:

  • Natalia Rygiel,
  • Jarek Bielecki,
  • Krystian Suchorab,
  • Rafał Krzywosz,
  • Mateusz Dźwigała

Misscore w tym roku zaznaczy też swoją obecność także na żywo. Zespół zakwalifikował się do przeglądu CieszFanów Festiwal, w planach mają też inne festiwale. Jednocześnie trwają też pracę nad kolejnym singlem i klipem. Jak widzicie, dzieje się, dlatego w imieniu zespołu mocno zachęcamy do śledzenia ich profili w social media.

Materiał udostępnił Przemysław Kubajewski, Dyrektor Operacyjny z Akademii Menedżerów Muzycznych za co dziękujemy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s