Parahuman singiel “Signal”

Promocja singla

Młoda kapela na polskiej scenie zespół Parahuman grający groove metal/metalcore, wypuścił w lipcu singiel “Signal” promujący debiutancki album “Affliction”.

Parahuman to dość młoda kapela na polskiej scenie muzyki metalowej. Grupa powstałą w 2014 roku, a w składzie znaleźli się muzy tworzący dotychczas muzykę rockowa. Pierwsze próby przyniosły dużo energii i ciężaru w komponowanych utworach, co zdefiniowało ostatecznie twórczość jako muzykę z pogranicza groove metalu i metal coru. 

Każdy z nas ma w sobie osobliwy pierwiastek, który choć nie posiada nazwy, definiuje to, kim naprawdę jesteśmy. Nieuchwytny dla zmysłów, odzywa się tylko wtedy, gdy opadnie na podatny grunt. Bezwzględnie zimny i niewyobrażalnie gorący, nie zna granic dobra i zła. Raz powołany do życia, nigdy nie daje o sobie zapomnieć. Jeśli go jeszcze nie odkryłeś – jesteś tylko człowiekiem. Jeśli czujesz tę bezimienną moc, która woła z ciemności – jesteś PARAHUMAN.

Singiel “Signal” promujący debiutancki album “Affliction” do przesłuchania na wszystkich kanałach streamingowych. Polecamy Wam przesłuchanie z kanału YouTube i zapraszamy do subskrypcji kanału i polubienia singla. Singiel polecamy dla fanów takich zespołów jak: Lamb of God, Killer Be Killed, In Flames.

W swoim dorobku zespół Parahuman ma dwa single oraz EPkę “Anthropomorphic”, którą można przesłuchać na kanale Spotify.

Jesienią bieżącego roku planuje wydać pierwszy i pełnoprawny studyjny album zatytułowany „Affliction„. Materiał na płytę zarejestrowano w Nebula Studio (Tides From NebulaDopelordMateria) przy współpracy z Tomaszem Stołowskim. Za miks i mastering odpowiada Robert Wawro, który współpracował w przeszłości między innmi z Asgaard i Exlibris. Oprawę graficzną stworzył pachu design mający w swoim portfolio kooperację z takimi zespołami jak Acid Drinkers i Kat&Roman Kostrzewski. Zdjęcia zespołu wykonał Michał Sobociński.

Komentarz zespołu odnośnie debiutanckiego albumu: 

Płyta, którą chcieliśmy stworzyć i prezentujemy teraz, to mini koncept album. Tematem przewodnim są choroby, problemy społeczne ludzi żyjących współcześnie. Dotykamy w niej problemów social mediów, szeroko pojętych zagrożeń internetu, depresji, nienawiści oraz uzależnień. Każdy z utworów to krótkie studium wybranego “schorzenia”. Muzyczną inspiracją podczas tworzenia płyty były dla nas zespoły: Gojira, In Flames, Cannibal Corpse, Lamb of God, Killer be Killed oraz Decapitated. Chcieliśmy, żeby płyta niosła ze sobą pierwiastek melodyjności. Stąd pomysł na dodanie sampli oraz wprowadzenie do muzyki melodyjnych wokali, które miały różnicować materiał zawarty na płycie. Każda kompozycja prowadziła nas do wniosku, że podążamy w stronę melodic death metalu – gatunku, którym możemy zdefiniować muzykę na naszej płycie„.

Skład zespołu:

  • Olgierd Gontarczyk – wokal
  • Jakub Komorowski – gitara
  • Jakub Kaźmierski – perkusja
  • Adam Dobosz – bas

Zapraszamy na Social Media zespołu. Zapowiadają sporo koncertów więc z pewnością będzie się wiele działo zanim album ujrzy światło dzienne.

Przygotowano we współpracy z Solid Rock PR

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s