The Mind Seekers singiel „Nowy Ład”

Promocja singla

Pierwsza połowa 2022 to na pewno dobry czas dla zespołu TMS – The Mind Seekers. Głównie za sprawą wydania albumu „Po prostu” – dobrze przyjętego zarówno w mediach jak i na koncertach. Panowie jednak nie próżnują i przedstawiają premierowy, nigdzie wcześniej nie dostępny utwór pt. „Nowy Ład”, do którego powstał również teledysk.

Tytuł nasuwa jednoznaczne skojarzenia, a zespół już nie raz udowodnił, że potrafi celnie komentować rzeczywistość… Ale dajmy im opowiedzieć o symbolice tekstu:

Tytuł utworu od razu przywołuje odniesienia do rzeczywistości i niesławnego „nowego ładu”, który zdemolował gospodarkę i przyprawił większość księgowych o palpitację serca. Ale nasz Nowy ład to jednak perspektywa znacznie szersza. Tą piosenką stawiamy pytanie o kondycję naszego społeczeństwa; o to, co się z nami Polakami stało. Nasze doświadczenia z młodości, z końcówki komunizmu i wejścia w wolny świat zmuszają nas do zadania tych pytań, bo trudno się nam pogodzić z tym, czego doświadczamy obecnie.

Teledysk do „Nowego Ładu” jest również bardzo sugestywny i naszpikowany odniesieniami do jego znaczenia.

W klipie pojawia się np. zdewastowany i pozostawiony na pastwę losu ośrodek wypoczynkowy – jeszcze niedawno piękny i działający. Teraz jako symbol kondycji ogólnie pojętego polskiego społeczeństwa, któremu w sporej części na niczym nie zależy, któremu stare wartości są obojętne, któremu nie przeszkadza demolka wszystkiego, co ważne. Niejako w przeciwwadze do tego krajobrazu upadku pojawia się postać ojca jednego z nas, nieżyjącego już człowieka, który przeżył wojnę, komunę, wolną Polskę, unijną euforię i dożył upadku wartości konstytucyjnych i obywatelskich autorstwa obecnej władzy. Co najważniejsze – dożył tego pozostając niezłomnie prostym i uczciwym człowiekiem, który jasno i po swojemu mówił, co o tym myśli. Ten dosyć osobisty wątek ma jednak wymiar uniwersalny – bo przecież sporej części z nas rodzice wpoili wartości i zaszczepili postawy które teraz powodują brak zgody, niemal bunt w stosunku do patologii dzisiejszej władzy, sprzedajności i wręcz głupoty części społeczeństwa

– mówią.

„Nowy Ład” jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych, teledysk znajdziecie na kanale YT zespołu. TMS – The Mind Seekers oczywiście ciągle promują na koncertach tegoroczny album, usłyszycie też na nich promowany obecnie singiel. Dlatego, żeby nie przegapić ich występu na żywo, radzimy śledzić ich social media.

TMS – The Mind Seekers to czteroosobowy skład grający rocka szczerze i po swojemu. Muzycznie kultywujący tradycje rocka lat 70’ i 80’, gdy muzyka była jeszcze analogowa i technicznie, i klimatycznie. Szczególne miejsce w twórczości TMS mają teksty piosenek. TMS to nie bezrefleksyjne popisy wokalu i gitary. To muzyka do słuchania, do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi, do przeżywania. Ta muzyka nie zostawia obojętnym mimo prostoty formy.

Zespół tworzą:

  • Adrian Klawikowski – autor tekstów, muzyki, gitarzysta i wokalista,
  • Bartek Kowal – gitarzysta,
  • Jachu Wróbel – perkusista
  • Wiechu Górski – basista

The Mind Seekers to zespół, który lubi i chce grać dla publiczności. Chce docierać z własnym, autorskim przekazem do ludzi – ze szczerością i w prosty, bezpretensjonalny sposób. W lutym tego roku wydali album „Po prostu” bardzo dobrze przyjęty zarówno w mediach jak i przez fanów na koncertach. Album można posłuchać na Spotify:

Promocję przygotowano wspólnie z Akademią Menadżerów Muzycznych. Zdjęcia Paweł Itrich Sverige Photography.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s