Ania Sama singiel „Kędziorki”

Promocja singla

„Kędziorki” to ostatni singiel z debiutanckiej płyty artystki pod tytułem “Śnienie’. To powrót do naszych słowiańskich, pogańskich korzeni, podany w wersji elektroniczno-akustycznej. Lirycznie to pochwała urodzaju i soczystości słów, które można usłyszeć od drugiej osoby.

Klip został nakręcony na krakowskim Kopcu Kraka, z którym związanych jest wiele legend i teorii – co symbolizuje, kiedy i dlaczego powstał… Ta tajemniczość zainspirowała artystkę, która wraz z autorką klipu Naomi Muras, stworzyły obraz, odnoszący się do pewnej obrzędowości – tańca hołubiącego życie i twórczej mocy słońca. Premiera klipu odbyła się w Noc Kupały – w noc letniego przesilenia, kiedy dzień jest najdłuższy. To ukłon w stronę naszych słowiańskich korzeni. 

Za produkcję muzyczną ‘Kędziorków’ odpowiedzialny są: Hyper Son czyli Mateusz Frankiewicz i Maciej Kwarciński, którzy nadali melodii wymyślonej przez Anię Samą naprawdę pięknego, elektro-akustycznego sznytu. To już ostatni singiel z debiutanckiej płyty artystki pt. ‘Śnienie’, wydanej nieco ponad rok temu, w czerwcu 2021. Artystka zamyka tym samym pierwszy rozdział swojej twórczości. Od tej pory będą tylko nowe piosenki. 

Ania Sama, czyli Anna Maciejczyk na co dzień mieszka i pracuje w Krakowie. Jej przygoda z muzyką zaczęła się w dorosłym życiu. Jest autorką słów i melodii. W swojej pracy artystycznej stara się dobierać doświadczonych artystów i producentów. Dzięki temu efekty jakie osiąga mają bardzo wysoki poziom. Do tej pory współpracowała między innymi z: Patrickem The Panem, Hyper Son, Szymonem Piotrowskim, Braćmi Sarapata czy Olgą Czyżykiewicz.  Ania Sama to przede wszystkim ciekawa barwa głosu oraz czułość i intymność w piosenkach. Nowoczesne brzmienia i żywe instrumenty.

Stypendystka Miasta Krakowa 2022, absolwentka prestiżowego programu edukacyjnego dla artystów i managerów muzycznych Tak Brzmi Miasto Inkubator. Wykładowcami i trenerami podczas tych programów byli min.: Daga Gregorowicz (Dagadana), Paweł Hordejuk (Happysad), Bartek Stawiarz, Leszek Biolik oraz wielu innych.

W swojej muzyce stawia na autentyczność i melodie prosto z tego pokoju, gdzie jest sama ze swoimi emocjami. Czuły, czasem metaliczny głos, który śpiewa do ucha, a czasem rozcina mrok i otwiera przestrzeń.

Na swoim koncie ma 3 single „Pestka”, „Kołyszą” i „Krok po kroczku” zapowiadające album „Śnienie”, który ukazał się 4 czerwca 2021 r. w formie CD.

Pestka to utwór o bezbronności, delikatności i potrzebie bycia blisko. Tytułowa pestka, jeśli się o nią zadba, może wyrosnąć na piękną roślinę. Zimowa aura klipu wzmacnia przekaz. Za wizję i realizację teledysku odpowiedzialna jest Olga Czyżykiewicz.

Krok po kroczku to drugi singiel z nadchodzącej EPki „Śnienie”. Jest zbiorem momentów, które przeżyłam podczas pracy nad EPką „Śnienie”. Materiały, które są wykorzystane w klipie nagrywałam od grudnia 2018 roku do marca 2020 roku – w tym czasie spędziłam w studiu nagraniowym wiele godzin, współpracowałam z wieloma osobami. Był to bardzo intensywny czas i przeżywałam wtedy wiele stanów – tych dobrych jak i tych słabszych, jak zmęczenie i zwątpienie, czy to wszystko się uda. Za każdym jednak razem powtarzałam sobie – nie wszystko na raz, krok po kroczku… czyli słowa z refrenu piosenki, którą napisałam jako pierwszą w życiu, parę lat temu 🙂

Posłuchaj całej płyty „Śnienie” Anny Maciejczyk dostępnej na Spotify a jeśli Ci się spodoba poniżej link, można zakupić w Empiku.

W lutym 2021 tytułowa piosenka albumu została zakwalifikowana do półfinału prestiżowego międzynarodowego konkursu International Songwriting Competition – spośród 26 tysięcy zgłoszonych kompozycji z całego świata do półfinału wybrano tylko 9%.

Od wydania debiutanckiego albumu aktywnie koncertuje w duecie z gitarzystą Jarkiem Jurkiewiczem oraz z całym składem. Szczegóły o koncertach i nowościach znajdziecie w mediach społecznościowych artystki.

Promocję przygotowano we współpracy z Cantaramusic.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s