Punched Orange singiel „Superbia”

Promocja singla

Zespół Punched Orange, który w swoich utworach bawi się konwencją hard rocka i jego pochodnych właśnie skończył pracę nad nowym materiałem. Jego efekty właśnie, powoli, wychodzą na świat. Pierwszym z nich jest singiel „Superbia”, do którego powstał również teledysk.

Punched Orange mieszkają na Śląsku, ale ich muzyka, pod każdym względem jest wielowymiarowa i bezgraniczna. Udowadniają to w swojej twórczości. Nowy singiel, który właśnie miał premierę, to „Superbia”. Jaka jest jego symbolika?

Superbia oznacza przede wszystkim pychę, dumę. Kawałek opowiada o osobie, która jest zadowolona ze swoich czynów, poglądów, jednak nie do końca zadowolona być powinna ponieważ część z nich to złe cechy

– tak wyjaśniają znaczenie tekstu członkowie zespołu.

Oczywiście, ważna jest tu również ta strefa muzyczna. Tak o niej mówią muzycy:

Instrumentalnie skupiliśmy się na energii, niekoniecznie na szybkości. Wyobrażeniem był tłum ludzi bujający głowami, dający się ponieść mocnemu brzmieniu jednocześnie wczuwając się w groove kawałka. Inspirowaliśmy się tutaj częściowo zespołem Limp Bizkit. Wokalnie zajęło nam to trochę czasu ze względu na to, że chcieliśmy w dobry sposób ukształtować tematykę utworu. Staraliśmy się w dobry sposób przekazać motyw „Superbii” i mamy nadzieję, że się udało.

Utwór jest dostępny w serwisach streamingowych. Powstał do niego również, bardzo pasujący klimatem do całości, teledysk. Jest on dostępny na kanale YT spaceuntravel.

Jak już zostało to napisane wcześniej, jesteśmy świadkami nowego etapu w karierze Punched Orange. Pytani o to, odpowiadają:

Nowy repertuar będzie przede wszystkim mocniejszy, dojrzalszy i dający dużą dawkę energii. Superbia to dopiero wierzchołek góry lodowej, początek bardzo dużego materiału, nad którym nadal pracujemy, którym będziemy się dzielić na bieżąco w ciągu tego roku.

Ich domeną są przede wszystkim koncerty – chcą grać na żywo jak najwięcej. Dlatego polecamy sprawdzić i śledzić ich kanały social media.

Punched Orange to grupa młodych, rozwijających się muzyków ze Śląska, grająca szeroko pojęty rock alternatywny. Potrafią porwać tłumy, są duża dawką pozytywnej energii zarówno na scenie, jak i poza nią. W obecnym składzie grają około 3 lat, jednak początki zespołu sięgają 2015 roku.

Grupa Punched Orange w swoim „muzycznym portfolio” może się pochwalić między innymi supportem na części Europejskiej trasy zespołu Dog Eat Dog, wyróżnieniem spośród finałowej piątki w konkursie Antyradia – Antyfest czy występem na festiwalu w Bieszczadach- Zew się Budzi festiwal.
W maju 2021 wydali debiutancki krążek pt. „ON/OFF”, album to mix hard rocka z domieszką alternatywy i punku.

Skład zespołu:

  • Daniel Chwastek- wokal, gitara
  • Daniel Szatan Nowak- gitara
  • Paweł Szczupider- gitara basowa
  • Kuba Kisiel Zaleski- perkusja

Promocję przygotowano we współpracy z Akademią Menedżerów Muzycznych, której dziękujemy za materiał i informacje umożliwiające publikację. Będziemy przyglądać się kapeli ponieważ mają olbrzymi potencjał i świetne brzmienie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s