Ultrasonic Singiel „Kara”

Promocja singla

Electrosynthpopowy duet Ultrasonic wydał nowy klip do piosenki „Kara” promujący debiutancką płytę „Ultrasonic”. Premiera teledysku miała miejsce 14.12.2021 roku na kanale YouTube. Obok melancholijnej ‘’Kary’’, z tekstem Katarzyny Sulej nie można przejść obojętnie.

Głosy Kamili oraz Janusza bardzo dobrze się uzupełniają i nawzajem dopełniają. Słychać to właśnie w melancholijnej ‘’Karze’’, z tekstem Katarzyny Sulej do której nagrany został teledysk w Studio Burza. W teledysku wystąpiła Aleksandra Kowalska. Teledysk promuje debiutancki album zespołu zatytułowany tak samo jak nazwa zespołu „Ultrasonic”. Album jest utrzymany w klimacie synthwave, triphop, elektropop z wykorzystaniem mocy syntezatorów. Co o teledysku mówią sami artyści:

„Teledysk zrealizowany został przez Studio Burza z Warszawy w ostatni ciepły weekend tego roku w Budach Ciepielińskich nieopodal Serocka. W rolę głównej bohaterki teledysku wcieliła się Aleksandra Kowalska. „Kara” to swobodna interpretacja sytuacji, w której nasze oczekiwania zderzają się z rzeczywistością, w której nie możemy się odnaleźć, której musimy się poddać. Tekst, którego autorką jest Katarzyna Sulej, można odczytywać na kilka sposobów, podobnie jak teledysk, w którym nic nie jest jednoznaczne. Resztę,chcemy pozostawić widzowi”.

Zespół powstał w 2018 roku w Oświęcimiu. W skład Ultrasonic wchodzą: Kamila Sibik (śpiew, syntezatory, teksty, kompozycje), absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Janusz Majcherek (śpiew, gitary, bas, syntezatory, kompozycje, teksty, mix i produkcja), wicedyrektor oświęcimskiego MDK. Razem tworzą świetny duet dający powiew świeżości w elektronicznym świecie. Poznajcie zespół Ultrasonic.

Oprócz koncertów w Polsce mają za sobą kilka występów w Gruzji m.in. na festiwalu w Udabno w 2019r. Muzyka którą tworzą  to mieszanka elektropopu, synthwave’u, przestrzennej muzyki elektronicznej oraz klimatów alternatywnych. We wrześniu tego roku ukazała się pierwsza płyta Ultrasonic. To muzyczna opowieść zawarta w 10 utworach. Teksty na albumie „Ultrasonic” opowiadają o poszukiwaniu siebie, swojej własnej drogi, jak i bezsilności wobec losu. Okres pandemii mocno się przyczynił do nastroju, który słuchać na tym albumie. Nagrali naprawdę udany i przemyślany album z dobrze zaaranżowanymi piosenkami wpadającymi w uszy i pełne emocji. Więcej o albumie i nowościach oraz o tym co będzie realizował zespół znajdziecie na ich socjal mediach i kanałach streamingowych na które zapraszamy a na koniec proponujemy przesłuchanie albumu zachęcając Was do jego zakupu.

W podobnych klimatach polecamy również zespół Synth Flowers. Zapraszamy do artykułu Promocja Artysty z Synth Flowers.

Synth Flowers

Z olbrzymią przyjemnością mam możliwość promować na naszej stronie zespół Synth Flowers. Materiał jaki dla Was przygotowałem dzięki Wojtkowi Gierowskiemu i Annie Szostak dostępny tylko u nas, przedstawiony w bardzo nowatorski sposób rozmowy z artystami. Nie tylko przedstawimy Wam formację i zaproponujemy muzykę ale zdradzimy trochę informacji, które po raz pierwszy ukażą się w sieci.

Oceń ten wpis:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s