Psychotype

Promocja Artysty

Mamy wielką przyjemność promować na naszej stronie zespół Psychotype. W artykule opowiemy Wam o kapeli, przedstawimy ciekawostki i twórczość zespołu. Dziękujemy Przemkowi Kubajewskiemu z Akademii Menedżerów Muzycznych za współpracę przy tworzeniu promocji. A na wstępie posłuchajcie utworu „Follow My Way”.

Zespół Psychotype składa się z polskich muzyków mieszkających w Norwegii. Powstał w Norwegii w Oslo w 2016 roku , na skutek interakcji dwóch polskich muzyków (Psycho T i Psycho G. ). Dziś Psychotype to wypadkowa 5-ciu różnych osobowości muzycznych tworzących siłę i charakter zespołu, który oscyluje pomiędzy groove, nu i death metalem. Zespół zyskał w środowisku już jakiś czas temu popularność dzięki świetnym singlom, bardzo dobrze przyjętej płycie „The Way to Kill For” wydanej w 2018 roku, nagranej w Hertz Studio oraz mocnym koncertom między innymi Bloodstock Festival, gdzie wygrana eliminacji zapewniła im udział w jednym z największych festiwali metalowych w Europie u boku takich artystów jak Gojira, Judas Priest, Cannibal Corpse.

Psychotype występują w maskach, budując klimat tajemnicy i obłędu wylewającego się ze sceny podczas występów. Są bardzo tajemniczy, postanowili nie ujawniać swojej tożsamości a podając skład zespołu otrzymujemy takie informacje:

  • Psycho G. – guitars, backing voc.
  • Psycho T. – guitars
  • Psycho B. – main voc.
  • Psycho P. – drums
  • Psycho V – bassist

Na stronie prezentujemy zdjęcia Oskar Szramka, które otrzymaliśmy do prezentacji.

Muzycy z kapeli Psychotype byli (lub są) związani z takimi bandami jak: Naumachia, Hate, Faust, Decapitated, Vader, Scarlet skyes czy It Follows. Razem stworzyli swój niepowtarzalny gatunek muzyczny black mental.

Możemy zapewnić Was, że energii w ich utworach nie brakuje a ich ostatnie utwory to potężne ciosy wagi ciężkiej. Możecie się o tym przekonać także w utworze „Sweet Madness”.

Po ponad roku posuchy wdawniczej Psychotype powracają singlem „Grievous”. Na początku należy podkreślić, że „Grievous” może jak najbardziej zaskoczyć tych, którzy przyzwyczaili się do stylu Psychotype. Jak mówią członkowie zespołu:

„Każdy artysta szuka nowych dźwięków, muzyka jest jak woda, ciągle przelewa się w głowie i szuka ujścia”. W tym przypadku nie wyleciała jak fontanna, lecz powoli sączyła się, by w refrenie pokazać siłę rwącego nurtu. Jest na pewno inaczej – ale możemy zapewnić, że energii nie zabraknie.

„Grievous” choć nieco inny od pozostałych utworów, przepełniony jest niezwykle istotną warstwą tekstową i mocno dopasowaną do niej sferą muzyczną. Pytając o genezę powstania muzycy odpowiadają:

„To jest odczuwanie wielkiej straty kogoś bliskiego. Takie uczucie, że odszedł ktoś istotny”

Wiemy już, że „Grievous” bardzo szybko będzie miał następcę w postaci kolejnego nowego singla. A tymczasem posłuchajcie singla „Grievous” z klimatycznym i pasującym do treści klipem.

Pytani o plany, zarówno koncertowe jak i wydawnicze odpowiadają:

Ciężko pracujemy nad nowym materiałem. Koncertów w tym roku nie będzie to jest pewne, nawet nad tym nie pracujemy. Teraz jest czas siewów – na plony trzeba będzie cierpliwie i z pokorą poczekać.

Już wiemy od zespołu, że nowy materiał powstaje, ma już określone kształty i niebawem kapela zaprezentuje kolejne single, bo chłopaki bardzo chcą wydać nowy album. By być na bieżąco, sprawdzajcie social media Psychotype, bo szykują dużo nowego stuffu!
Kapelę znajdziecie:

Dziękuję kapeli i Przemkowi Kubajewskiemu z Akademii Menedżerów Muzycznych za materiał, informacje i współpracę. Życzymy sukcesów i czekamy na nowości. Zapraszam na drugą sesję zdjęciową. Zdjęcia Oskar Szramka Photography.


Promocja artysty prowadzona w okresie 17-30.09.2021r. Zawierała 6 postów promujących na Facebooku i Instagramie, które dotarły do prawie 4 tysięcy osób. Utwory są promowane na naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30 a utwór „Follow My Way” w notowaniu #23 był na 17 miejscu. Dodatkowo utwory są promowane na naszej Palyliście #WaszaMuza #11 na YouTube i Playliście „HEAVY SOUND PL 2021”


Słuchajcie naszych Playlist promujących polskich artystów:

Playlista HEAVY SOUND PL 2021
Playlista #WaszaMuza #11

Posty promujące na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s