Deresolution Album „March of a Thousand Marionettes”

Promocja Albumu

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam nowy, debiutancki album koncepcyjny zespołu Deresolution pt. „March of a Thousand Marionettes”. Premiera albumu miała miejsce 1 października 2021 roku a album cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Dziś również na naszej stronie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania zespołu, poznania albumu a to wszystko w naszym artykule.

Deresolution to niezależna łódzka formacja powstała w 2016 roku grająca progresywny metal/djent. W skład formacji wchodzą:

 • Kacper Zieliński – gitarzysta i producent
 • Lubomir Kusiak – gitarzysta
 • Natalia Siwecka – basistka
 • Kamil Niewęgłowski – klawiszowiec
 • Albert Pietrzak – perkusista

Poznajcie Deresolution bliżej, zdjęcia dostarczył Lubomir Kusiak, gitarzysta kapeli za co pięknie dziękujemy.

Ich artystyczny styl definiowany jest przez pojmowanie muzyki jako opowieści, dlatego często w ich kompozycjach można odnaleźć nietypowe struktury i podziały rytmiczne, a utwory przechodzą płynnie z jednego do drugiego w celu stworzenia większego świata fabularnego. Energetyczne kompozycje z ciężkimi, niskostrojonymi riffami gitarowymi łączone są z ambientowymi krajobrazami oraz emocjonalnymi melodiami, co tworzy niepowtarzalny materiał. Tego właśnie możecie spodziewać się na albumie „March of a Thousand Marionettes”, którego okładkę prezentujemy poniżej.

Pod koniec 2020 roku wydali debiutancki singiel, Omen, zaś 20 sierpnia 2021 światło dzienne ujrzał teledysk do utworu The Final Solution. Oba dzieła stanowią promocję nadchodzącego albumu „March of a Thousand Marionettes”, który swoją premierę będze miał 1 października 2021 roku. Będzie to pierwszy longplay zespołu, samodzielnie wyprodukowany oraz wydawany nakładem własnym. Masteringu zaś dokonał Acle Kahney, znany z zespołu Tesseract. Wokali na płycie gościnnie udzielił Mac Guarnieri, znany rownież z projektu Protodream.

„March of a Thousand Marionettes” to debiutancki album koncepcyjny zespołu. Świat przedstawiony to dystopijna reprezentacja niedalekiej przyszłości, gdzie szybki postęp technologiczny i adopcja przez człowieka zaawansowanych ulepszeń ciała nasiliły różnice społeczne, co doprowadziło do masowej segregacji populacji. Delikatna równowaga staje jednak pod znakiem zapytania pod wpływem jednego, nieskalanego i niezłamanego człowieka, który decyduje się na walkę z opresyjnym systemem – systemem, w którym każdy ulepszony człowiek jest tylko i wyłącznie trybikiem w maszynie. Opowieść ta stanowi przestrogę przed niekontrolowanym wyścigiem technologicznym, który może doprowadzić do nieodwracalnych przemian cywilizacyjnych, a w konsekwencji do upadku człowieka jako wolnej, niezależnej jednostki.

Album do przesłuchania na:

My prezentujemy Wam album na Spotify. Zawiera 7 świetnych utworów idealnie oddających interpretację jaką przedstawił zespół. Mroczne SF jako przestroga przed niekontrolowanym galopem technologicznym na świecie.

Tracklista:

 1. Impulse 3:54
 2. Omen 6:68
 3. March of a Thousand Marionettes 6:41
 4. The Oncoming Storm 7:05
 5. The Final Solution 6:28
 6. Hic Natus Est 11:16
 7. Dawn of a Hybrid Man 4:24

Mu już subskrybowaliśmy kanały streamingowe zespołu i profile społecznościowe aby być na bieżąco. Ciekawi jesteśmy kolejnych singli i zaprezentowanego na nich świata, który zespół przedstawi w teledyskach. To może być bardzo ciekawe i interesujące a z całą pewnością idealnie pasujące do muzyki jaką tworzą, Was też namawiamy do subskrypcji a zespół znajdziecie:

Dziękujemy Lubomirowi Kusiakowi, gitarzyście kapeli i całemu składowi Deresolution za kontakt, za informacje i materiały, którymi mogliśmy się podzielić z czytelnikami. Dziękuję również czytelnikom, dzięki temu, że jesteście pozwalacie nam działać jeszcze intensywniej a to z kolei pozwala na jeszcze większe wsparcie polskich artystów. A właśnie o to w tym wszystkim chodzi abyśmy razem poznali się i wspierali.

Linki promujące:

Playlista #WaszaMuza #11
Playlista HEAVY SOUND PL 2021

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s