NoVela Singiel „Ten sam błąd”

Świetnie przyjęty zarówno przez fanów jak i branżę album zespołu NoVela, który miał premierę pod koniec maja, doczekał się kolejnego singla promującego ten krążek. Jest nim „Ten sam błąd”, do którego powstał również wakacyjny teledysk.

Intrygujący tytuł i intrygujący teledysk… Sam tekst również można odczytać jako niejednoznaczny, dlatego o interpretację prosimy Dominikę Dmowską, wokalistkę NoVeli oraz autorkę wszystkich tekstów na płycie.

Piosenka jest o tym wszystkim, co nie daje nam odpocząć emocjonalnie, umysłowo, a nawet fizycznie. Szczerze mówiąc, pisałam ją z myślą o nałogu, uzależnieniu, a w delikatniejszej wersji – z myślą o kacu po prostu. Bohater tekstu jest osamotniony, jest też w pewnym sensie zniewolony przez własne myśli, problemy, traci poczucie bezpieczeństwa, chce zostać w ukryciu, ale wciąż popełnia ten sam błąd.

NoVela przyzwyczaiła również fanów do świetnych, zarówno pod względem fabuły, jak i realizacji, teledysków. Tak jest również i tym razem. O koncepcji również opowiada Dominika:

Po godzinach spędzonych w studio, chcieliśmy być na planie w plenerze, wykorzystać uroki pogody, okoliczności przyrody i – paradoksalnie – obrazem złagodzić znaczenie tekstowe piosenki.  Praca na planie była świetnym doświadczeniem – sama dobra energia, niby proste, ale ciekawe pomysły na scenariusz i cudowny kontakt z ekipą filmową. Marzyliśmy o klipie z wakacyjnym klimatem.

Video można do woli oglądać na kanale YouTube zespołu. Cała płyta jest również do osłuchu na wszystkich serwisach streamingowych.

Zespół NoVela powstał w 2019 roku z inicjatywy Dominiki Dmowskiej (wokal, teksty) i Jana Niedzielskiego (gitara, kompozycje). Skład zespołu uzupełniają Bartosz Turkowski – bas, Dawid Artyszuk – perkusja i Daniel Szulc – gitara. Muzyka, którą tworzy NoVele to połączenie popu, rocka i funku podszytego duchem lat 80tych, przy współczesnej aranżacji i brzmieniu. Niebawem zagrają m.in. na festiwalu ROCK & LOVE, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie.

Minęło już parę tygodni od premiery, więc pytamy zespół o to, jakie mają odczucia co do albumu „39:54”.

Oceniamy go podobnie jak na początku. Niczego nie żałujemy, jesteśmy zadowoleni z efektów. Z pewnością nowym przemyśleniem może być fakt, że muzyka, którą gramy nie jest obecnie zbyt modna.

Zapraszam Was do wysłuchania materiału o kulisach powstawania płyty „39:54”.

Płytę można też kupić w wersji fizycznej, choćby przez stronę dystrybutora: goramuzyki.pl

Zespół szykuje się również do koncertów, zagrają m.in. na festiwalu ROCK & LOVE, który odbędzie się we wrześniu w Krakowie. Żeby być na bieżąco, przekierowujemy was do social media zespołu.

Materiał udostępnił Przemysław Kubajewski, Dyrektor Operacyjny z Akademii Menedżerów Muzycznych za co dziękujemy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s