Sarmacja

PROMOCJA ARTYSTY

Napisał do nas Michał z kapeli Sarmacja i od razu ma dla Was sarmackiego NEWSA. Niedawno ukazał się najnowszy singiel kapeli „Chaka Demus”, który rozpoczyna promującą serię ich najnowszego albumu „BOOH”, który już niedługo ukaże się na rynku. Sarmacja narodziła się gdzieś w okolicach 2016 roku a muzyka zespołu to przede wszystkim dub. Korzystając z okazji zapraszam na Promocję zespołu na naszej stronie. Będzie sporo informacji i dobrej muzyki.

Michał z kapeli Sarmacja sprzedał nam sarmackiego NEWSA. Już 4 czerwca ukaże się winyl SLIKBACK – QUOIOS/KLOUT. Dwa oryginalne utwory artysty z Kenii (na zdjęciu poniżej) i dwa remiksy – jeden od bristolskiej artystki Sunun, jeden od zespołu Sarmacja. Prezentujemy Wam od zespołu kilka zdjęć płyty i SLIKBACK’a.

Sarmacja to zespół z Polski. To istotna informacja, gdyż w tym przypadku kontekst kulturowy ma znaczenie. Narodziła się gdzieś w okolicach 2016 roku. Pod koniec 2018 roku nakładem Astigmatic Records ukazał się ich pierwszy album – „Tutejsi” a w 2020r „Jazda Polska”. „Jazda Polska” zyskała jeszcze więcej koloru dzięki obecności zjawiskowej Kachy Kowalczyk, znanej przede wszystkim z zespołów Coals i Muka.

Poznajcie kapelę z występu Live – Sarmacja meets Kacha Kowalczyk & Ńemy. Video: Paweł Brzozowski. Sarmację tworzą Paweł Bartnik / DJ Sajko, Michał Kołowacik / Echo Deal i Aleksandra Szalińska (FLicker Fox). Aleksandra dołączyła do składu już po powstaniu „Jazdy Polskiej”… a właściwie należałoby powiedzieć, że w efekcie jej powstania.

Muzyka zespołu Sarmacja to przede wszystkim dub – jakkolwiek nieortodoksyjny, autorsko ujęty. Mistyczne od-loty, szalone szarże i radosne pieśni – wszystko bez umiaru i z ułańską fantazją. Wydana w 2020 druga płyta „Jazda Polska” odbiła się głębokim, dubowym echem pośród entuzjastów basowych wojaży, w czym także zasługa remiksu od The Orb. Płyta znalazła się w wielu selekcjach najlepszych albumów roku (Culture.pl; POLIFONIA2020 – POLSKA; Nowe idzie od morza; Soundrive; kolekcje; Radio RAM) i była grana między innymi w BBC Radio 6 Music i kanałach Polskiego Radio.

Zobaczcie teledysk „Doktor Słowo”, to trzeci teledysk do najnowszego LP „Jazda Polska”, wydanego przez Byrd Out.

Pod koniec 2019 Sarmacja rozpoczęła współpracę z wokalistką FLicker Fox Aleksandrą Szalińską. Pierwsze koncerty w trio, a potem pierwsza sesja studyjna pokazały, że nie potrzeba „poszukiwania się” ani „docierania”. Od razu działanie. Bez budowania piętrowych konceptów i zmagania się z materią. BOOH to powiew perfum, który przywołuje odległe, ale bardzo konkretne uczucie. Uczucie, które na dobrą sprawę nie wiadomo właściwie z jakim wydarzeniem jest powiązane. I gdy próbujemy je zlokalizować, to ono pryska jak bańka mydlana. Dzięki uprzejmości kapeli prezentujemy Wam zdjęcia zespołu w niezwykłej oprawie graficznej, okładkę płyty i zdjęcie Andrey Rublev oraz Damir Mambetaliev (na ostatnim zdjęciu), którzy razem z zespołem nagrali płytę, która premierę miała 21 maja 2021r.

Informacja o płycie w osobnym artykule PROMOCJA ALBUMU BOOH. Zapraszam.

21 maja ukazał się CD split – Sarmacja – BOOH EP/ Data Animals – SATI EP nakładem londyńskiego Byrd Out nagrany wspólnie z Aleksandrą Szalińską wokalistką FLicker Fox.

BOOH to zabawa – domówka, na której rozmawia się na niepoważne tematy, wrzuca klipy z YT i co rusz popija drinka. Impreza zapowiadała się na krótką, acz treściwą, ale całe szczęście przyszli panowie z Data Animals i ze swoją selekcją pociągnęli imprezę do białego rana. Data Animals tworzy dwóch producentów – Andrey Rublev oraz Damir Mambetaliev

Michał

Razem z Michałem zapraszamy do słuchania, grania i w ogóle, polecamy utwór BOOH. Jednocześnie kończymy naszą promocję, dziękujemy kapeli za materiał, zdjęcia i informacje a Wam za to, że jesteście i wspieracie polskich artystów razem z nami.


PROMOCJA ARTYSTY była poprzedzona akcją PROMOCJA ALBUMU na naszej stronie na Facebooku i Instagramie oraz kanale YouTube. Album prezentowano na stronach 20 maja natomiast Promocję Artysty zrealizowano w okresie 3-15.06.2021r. Razem opublikowano 9 postów na Facebooku i Instagramie. Posty promujące łącznie dotarły do ponad 2,5 tysiąca osób. Piosenki zespołu były promowane na naszej Liście Przebojów #WaszaMuza TOP30 notowanie #13 do #22, obecnie są promowane na naszym kanale YouTube Playlisty #WaszaMuza #9 i #WaszaMuza #10.


Linki do opublikowanego materiału na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s