Vae Solis Album „Created in the Dark”

Promocja Albumu

Zwrócił się do nas zespół Vae Solis z prośbą o prezentację zespołu i wydanej płyty. Choć trudno uznać zespół za polski – poza tym, że siedzibę ma w Polsce to jednak jest zespołem z za wschodniej granicy – Nick, basista wysłał do nas płytę, co zobowiązuje, dlatego uznaliśmy, że prezentacja powstanie. Płyta była nagrodą w konkursie, który zorganizowaliśmy we wrześniu tego roku w naszej Grupie.

Zespół założony w 1998 roku, w Krzywym Rogu, Ukraina. Po dłuższej przewie w 2018 roku wznowił działalność, przeszedł zmiany składu i obecnie ma siedzibę w Polsce, we Wrocławiu. Skład zespołu to:

  • Yevhenij Doronin – Guitar, vocals;
  • Nikolay Kolesnik – Bass;
  • Dmitry Stam – Producer, Director;

W październiki 2020 roku zaprezentował swoją mroczną historię w stylu symfonicznego black metalu na płycie „Created in the Dark”. Poznajcie Vae Solis. Zdjęcia, które udostępnił zespół wykonał wrocławski fotograf Dimitri Ilkov.

Dyskografia formacji to „My Fire Is Eternal” (1998), ” Trilogy of Unlight „(1999), ” the Blazing Shadows Beyond Eternity” (2000) i nowość „Created in the Dark” (2020), który dziś promujemy. Płyta została zrealizowana we Wrocławskim Metal Stam Studio, projekt graficzny albumu wykonała Lena Savynova. Premiera miała miejsce 24.10.2020 roku.

Płytę promował singiel „Created in the Dark”, który przedstawia ostatnią bramę dzielącą nas od świata Chaosu! Od świata, w którym światło jest legendą a Ciemność tworzy i dominuje. Gdzie Sale Wieczności śpią czekając na mroczne dusze do których zbliża się godzina wiatru i burzy! I tylko aksamit zimna, ciężki i nieruchomy. A pieczęć zemsty zakrywa słońce swoim cieniem. Biada Mu. – tak opisali singiel na kanale YouTube.

Prace nad nową płytą trwały ponad 3 lata. Tto najbardziej dopieszczony materiał nad którym pracował zespół Vae Solis z Wrocławia. Każdy utwór jest jak bajka, a klimat całej płyty jest fantastyczny.

Album „Created in the Dark” zawiera 7 utworów:

  1. Who are you?
  2. Created in the Dark
  3. The last day of Emperor
  4. The sun will disappear
  5. Legends and mysterious time
  6. Over the Woods and Lakes
  7. The labyrinth of Eternal Sleep

Jeżeli macie ochotę przesłuchać, polecamy krążek pełen dobrej muzy w klimatach symfonicznego black metalu.

Zespół znajdziecie na portalach społecznościowych:

Za udostępnienie zdjęć i materiałów dziękujemy Nickowi i całej kapeli a Wam polecamy krążek pełen dobrej muzy w klimatach symfonicznego black metalu. Przygotujcie się na mroczne klimaty. Płyta do nabycia na stronie zespołu, wystarczy do nich napisać. Umieszczamy też propozycję w naszym sklepie na stronie na Facebooku skąd łatwo traficie do miejsca, gdzie nabędziecie tą mroczną symfonię. Polecam i życzę miłego odsłuchu.

Wspierajmy scenę niezależną i muzyków, którzy tworzą dla nas świetną muzę.

Linki promujące:

Playlista #WaszaMuza #9

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s