Próżny Typ

Promocja Artysty

Mamy zaszczyt zaproponować Wam kolejną promocję świetnego artysty-muzyka na naszej stronie. Poznajcie przedstawiciela alternatywnej sceny w Polsce, warszawskiego muzyka, wokalistę i producenta Tomasza Gołębiewskiego realizującego swój projekt pod nazwą Próżny Typ.

Próżny jest przedstawicielem alternatywnej sceny w Polsce. Jego muzyczne inspiracje są głęboko zakorzenione w muzyce ciężkiej z której się wywodzi. Obecnie jednak jego krąg zainteresowań mocno skręcił w stronę muzyki popowej, synth-pop oraz muzyki alternatywnej okraszonej dużą dawką elektroniki. Tomasz Gołębiewski jest multiinstrumentalistą posługującym się licznym asortymentem instrumentów strunowych, klawiszowych czy perkusyjnych ponadto śpiewa, pisze teksty, komponuje i produkuje wszystkie swoje utwory. Studiem nagraniowym projektu Próżny Typ jest prywatne mieszkanie Tomka w którym zgromadził pokaźny arsenał sprzętu muzycznego i instrumentów. Poznajcie Tomka bliżej.

Próżny Typ czyli Tomasz Gołębiewski tak naprawdę nie jest próżny i wcale nie próżnuje o czym przekonacie się podczas naszych kolejnych prezentacji.

„Potomek” był pierwszym singlem z projektu Próżny Typ. Wbrew pozorom piosenka ma zachęcić słuchacza do rozmyślań prowadzących w kierunku empatii, pomocy ludziom którzy mają problemy z emocjonalnością, a dla niektórych formą ulgi, że nie są w tych odczuciach samotni – pomimo mrocznej oraz ironicznej konstrukcji.

Trzy lata temu utwór powstał w całości lecz odrzuciłem jego główny moduł pozostawiając tylko wstęp. Wraz ze startem Próżnego na początku 2020 roku powróciłem do dalszych prac. Założyłem, że początkowo opowiem o cięższych tematach. Utworem oraz teledyskiem chciałem przedstawić obraz emocji oraz „głosów” jakie na co dzień nami kierują. Głosy kompleksów, ambicji, marzeń, niezadowolenia, braku akceptacji stanu rzeczy jaki nas otacza czy ból związany z dzieciństwem, doskwierają dużej części społeczeństwa. Emocje jakie wywołują bywają ciężkie do zniesienia i często prowadzą do zgubnych decyzji które ciężko potem naprawić. Utwór miał wprowadzać w stan zaniepokojenia a może nawet strachu po to, by każdy mógł się przekonać na własnej skórze, z czym niektórzy z nas muszą zmagać się na co dzień.

Przedstawiam Wam drugi singiel tego artysty aby powiedzieć co nieco o osobach, które go wspierają. Za całą wizualną oprawę projektu odpowiada Julia Stolarska. To właśnie Julia jest autorką zdjęć, materiałów promocyjnych, okładek singli oraz teledysków, do których pisze scenariusze, a następnie je reżyseruje i montuje.

Dzięki tak świetnej współpracy już w lipcu 2020r premierę miał kolejny singiel „Szczerze wyszukane”, którego reżyserię, zdjęcia, montaż i scenariusz Tomasz zrealizował właśnie z Julią Stolarską.

„Szczerze wyszukane” nawiązuje klimatem do pierwszego singla „Potomek”, natomiast wkracza w inną tematykę. Znacznie spokojniej, nadal mrocznie, opisywany jest problem szeroko pojętego zła. Kto je definiuje – społeczeństwo, religia, kultura? Gdzie są granice pomiędzy tym co dobre a co złe oraz jaki wpływ wywiera na człowieka „dobro”, które nie jest uniwersalne, a jedynie zależy od perspektywy danej osoby – to wszystko starałem się opisać patrząc ze swojej perspektywy. Cały utwór stworzyłem w domu, jest w pełni elektroniczny, chociaż partie perkusyjne w całości zostały nagrane na syntezatorze Nord Drum 3P – taka elektronika pomieszana z klasycznym uderzaniem pałkami. Miksem i masteringiem zajął się Marcin Sicher Staniszewski ze Studia Color My Sound”.

Gdzieś w połowie 2020r, Próżny Typ czyli Tomasz Gołębiewski nawiązał współpracę ze swoją znajomą Zosię Szklarską, artystką występującą pod pseudonimem Sophie. Sophie Szklarska również pisze i produkuje własne utwory, więc takie spotkanie mu-siało zaowocować czymś świetnym i wyjątkowym. Spotkanie tych dwóch głosów pozwoliło na stworzenie niezwykle klimatycznego i przepełnionego emocjami utworu.

Jak udało się to połączenie głosów i osobowości sprawdźcie sami. Utwór „Pozwolisz? Niech opadnie kurz” miał swoją premierę w październiku 2020r.

A jak to wszystko się zaczęło i skąd taki pomysł Próżny zdradził Redakcji portalu uptone.pl w kwietniu 2021r.:

“Utwór powstawał w momencie, gdy wraz ze znajomą wokalistką/producentką przygotowywaliśmy się do koncertu. Potrzebowałem świeżego materiału, aby zapełnić listę utworów. Baza całego utworu powstała podczas jednej burzy, gdzie natchniony zjawiskiem atmosferycznym zabrałem się do pracy. Piosenkę miałem wykonywać sam. Po napisaniu tekstu stwierdziłem, że potrzebuje do realizacji kobiecego głosu. Tekst jak i brzmienie miał przynosić nadzieję i pokazać, że warto mieć w sobie trochę pokory by docenić otaczający nas świat. Chciałem pokazać, że po czasie, gdy krok po kroku dążymy do celu, znikają nasze udręki a pojawiają się nowe możliwości. Aby intencja tekstu zgadzała się z brzmieniem, zaprosiłem do współpracy Sophie by zrobiła ciepłe tło swoim głosem tak, aby budować jeszcze większą nadzieję i poczucie ulgi”.

Utwór „Pozwolisz? Niech opadnie kurz” zrealizowany przez Próżny Typ razem z Sophie został szeroko zauważony przez media i publiczność. Piosenkę puszczało Radio Akadera, Radio Pałac, Radio Nowy Świat, a także Trojka Polskie Radio. A kiedy Tomek wydał kolejny utwór „Tak niewiele się stało” pojawił się w audycji Nim Wstanie dzień w Radio Spacja, w audycji Świeży Towar w Antyradio, był też gościem w programie Adama Bysieka w Halo Radio, który jest redaktorem Halo Radio i Eska ROCK.

Singiel „Tak niewiele się stało” został wydany w lutym 2021r. i zaraz pojawił się na antenie Radio Aktywne w propozycji do Fast Forward Charts.

Tomasz zrealizował go razem z Piotrem Gierlachowskim, który aranżował drugą gitarę, partie solowe oraz perkusję i Rafałem Zduniakiem, basistą z Psyhoes i Atom Heart, aranżującym do utworu na gitarze basowej. Za realizację utworu odpowiada Nebula Studio a za materiały graficzne, okładkę singla, filmy oraz zdjęcia Julia Stolarska.

„Tak niewiele się stało”, wcześniej nazywany po prostu „bluesem” wymyśliłem na gitarze akustycznej ponad 3 lata temu. Był modyfikowany wielokrotnie oraz grany w mojej poprzedniej kapeli. Niestety prace nad nim zakończyły się na graniu prób. Po założeniu projektu „Próżny Typ” stwierdziłem, że pomimo odmiennej stylistyki chce wydać ten numer. Utwór opowiada o „brudnej”, zakazanej miłości która, patrząc przez pryzmat społeczeństwa, nie powinna się wydarzyć. Nie brakuje tematu uwodzenia i balansowania na krawędzi moralności. Jest to jedyna piosenka w projekcie, która w całości jest zagrana na żywych instrumentach”.

Zmierzamy do końca naszego spotkania z muzykiem, wokalistą i producentem Tomaszem Gołębiewskim realizującym projekt pod nazwą Próżny Typ. To nie oznacza, że nie usłyszycie Tomka na naszej tablicy. Próżny pracuje nad nowymi utworami, w planach ma też wydanie swojej pierwszej debiutanckiej płyty. Jak tylko pojawią się nowości obiecał, że podeśle nam informacje a my z całą przyjemnością zaprezentujemy Wam utwory Tomka. Namawiam do śledzenia profilu Próżny Typ aby nie przegapić nowości. Próżny Typ nie próżnuje i już szykuje nowy materiał, zacieśnił także współpracę z Sophie Szklarską, z którą już w niedługim czasie ruszą w trasę na wspólne koncerty pod szyldem Próżny Typ & Sophie.

Z naszej strony chcemy bardzo podziękować Tomkowi za poświęcony czas, materiał do udostępnienia i współpracę. Dziękujemy również Wam, czytelnikom i fanom za uwagę, Lajki i udostępnienia postów. To wiele znaczy dla każdego artysty, dzięki takim działaniom mogą poznać go inni. Na zakończenie prezentujemy serię zdjęć Próżnego Typa i okładki jego singli. 3majcie się zdrowo.


Promocję przygotowano dzięki Tomaszowi Gołębiewskiemu realizującemu projekt pod nazwą Próżny Typ. Publikacja zawierała 6 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 20.05 – 05.06.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do prawie 2 tys osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Aktualnie utwory są promowane na naszych Playlistach na kanale YouTube #WaszaMuza #9 i #10


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s