IRAAS BAND

Promocja Artysty

Z nieukrywaną przyjemnością mamy zaszczyt i przyjemność przedstawić Wam kolejny zespół w naszej serii PROMOCJA ARTYSTY i zaprosić Was razem z liderem zespołu Irkiem Salamonowskim do bliższego poznania zespołu IRAAS BAND. Chcemy przybliżyć Wam historię i twórczość zespołu, który na koncertach cieszy się olbrzymią popularnością wśród publiczności. Jeżeli lubisz dźwięki punka, rocka, ska, reggae, czy funku koniecznie obserwuj promocję Iraas Band!

Na początek poznajcie zespół IRAAS BAND. Zespół, który pomimo wielu zmian personalnych, w końcu ustabilizował swój skład i zaraz po pandemii ma zamiar podbić polską scenę muzyką, która nie jest komercyjna, jest prosto z serca. Muzyka bandu jest określana jako rapsodia rockowa, łącząca wpadającą w ucho muzykę z tekstami, które są przemyślane i odnoszą się często do życiowych doświadczeń. Aktualny skład zespołu to: Aga Szczepańska na perkusji, Czarek Bartosiewicz na gitarze basowej, Kuba Chołuj na gitarze prowadzącej i całkiem nowa osoba w bandzie Radek Melich gitara solowa oraz Irek Salamonowski na wokalu. Poznajcie zespół, zdjęcia z ostatniego występu 18.09.2020r w klubie Potok w Warszawie udostępnił nam Irek, za co bardzo dziękujemy.

Warszawski zespół IRAAS BAND już prezentowaliśmy na naszej stronie na Facebooku. W styczniu tego roku mogliście poznać piosenki „Sarajewo”, „Strzelaj”, „Szpital”, „IV Liceum” cover T.Love, „Więzienie (Drugie życie)” a kilka z nich było nawet na naszej Liście Przebojów. W tej promocji razem z liderem i wokalistą Irkiem Salamonowskim zaprezentujemy Wam zupełnie inne utwory i nowe, nie publikowane w tamtym czasie informacje. Zostańcie z nami i obserwujcie Promocję zespołu Iraas Band!

Zespół zaczął funkcjonować pod nowym szyldem IRAAS BAND pod koniec 2011 roku. Wcześniej występowali pod szyldem „the iras band” ale to osobna historia. Debiut pod nową nazwą miał miejsce na koncercie w Warszawie przed Ś.P. Robertem Brylewskim w czerwcu 2011 r. IRAAS BAND to zespół skupiający ludzi, którym nie obca jest dobra zabawa i czerpanie radości z muzyki. Utwory zespołu charakteryzują szorstkie melodie miejskich dzielnic w formie rapsodii rockowej, ozdobione punkowym zacięciem. Najbardziej pasuje do nich jednak Polski Rock. Teksty nawiązują do szeroko rozumianego buntu wyrażonego w bezpośredni rockowy sposób. Ich głównym celem, jest odsunięcie się od muzycznych kombatantów, którzy zasiedzieli się na polskiej scenie.

A skoro o kombatantach mowa, na początek proponuję Wam piosenkę „Kombatancki Rock”, live z imprezy Pol’and’Rock Festival w 2018r – Scena Viva Kultura.

Założycielem zespołu IRAAS BAND jest Irek Salamonowski. On też pisze piosenki i kieruje zespołem. Dla gazety wyborcza.pl w wywiadzie Zuzanny Suligi w 2014r o sobie powiedział tak:

„Muzyką zacząłem się interesować bardzo wcześnie, a jednym z pierwszych moich idoli był właśnie Muniek Staszczyk. Napisałem pracę magisterską o fanklubie zespołu T. Love, a licencjat o systemie wartości członków subkultury punk rockowej, uwieńczonej wywiadem z Muńkiem. Nigdy bym nie pomyślał, że marzenia się kiedyś spełnią i wystąpię przed T.Love, jak to miało miejsce na trasie „Prymityw 2014” w Radomiu i w Częstochowie”

W październiku 2018 w przedsięwzięciu T. Cover, akcji zorganizowanej z okazji 35-lecia zespołu T.Love, w której różni artyści wykonali utwory T.Love/Muniek we własnych interpretacjach. IRAAS BAND wykonał utwór „IV Liceum”. Takiego spełnienia marzeń życzymy wszystkim zespołom i miłośnikom muzyki a kapeli Iraas Band i Irkowi spełnienia kolejnych marzeń.

Posłuchajcie rozmowy Irka z Muńkiem Staszczykiem pt. „Słuchają nas – Muniek Staszczyk”

My natomiast polecamy Wam zdjęcia Irka z Muńkiem oraz występu z zespołem T.Love a także ówczesnego składu z trasy „Prymityw”.

W lutym 2012r znajomi Irka namawiają go, aby zgłosił zespół IRAAS BAND do konkursu na utwór o żołnierzach AK z okazji 70. rocznicy powstania Armii Krajowej organizowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu. Zespół w swoim dorobku miał już jeden utwór nawiązujący do II wojny światowej: „Wisła sierpniowa” (klip dostępny na kanale YT zespołu, zdjęcia do teledysku „Wisła sierpniowa” zostały udostępnione ze zbioru Muzeum Powstania Warszawskiego a autorem klipu był Jakub Kędziorek, który był również autorem teledysku do piosenki „Więzienie (Drugie życie)”) jednak do konkursu przystąpił z piosenką „Na barykady”, którą Irek napisał jeszcze w liceum. Zespół dostał się do finału konkursu „Hard as Rock”, jako jedyny zespół z Warszawy.

Piosenka „Na Barykady” jak i piosenka „Szpital” swego czasu zyskały spory rozgłos na portalu YT za sprawą wykorzystania ich do dwóch odcinków programu „Niekryty Krytyk” Macieja Frączyka. My przedstawiamy piosenkę „Na Barykady” wykonaną na tym właśnie konkursie opublikowaną w oryginale przez Centrum Historii Zajezdnia.

Pora w naszej promocji przedstawić Wam dorobek twórczy zapisany na nośnikach zespołu IRAAS BAND, dlatego kolejne posty poświęcimy właśnie temu zagadnieniu. W 2013 r. zespół IRAAS BAND wydał z własnej inicjatywy płytę koncertową z występu w dniu 9.11.2012r w warszawskim klubie „Tygmont” pod nazwą „Bótleg” (Live do przesłuchania na kanale YT zespołu) a w 2014 r. własnym sumptem minialbum „EP”, na której znalazły się piosenki w wersji demo, takie jak: „Szpital”, „Strzelaj”, „Więzienie – Drugie Życie”, „Sarajewo”, „Zbyt Szybko” i „Korpo Damy”.

Wszystkie utwory dostępne na kanale YT zespołu, część mogliście już usłyszeć na naszej stronie ale dziś, chcemy zwrócić Waszą uwagę na utwór „Korpo Damy” wykonany w Częstochowie na placu Biegańskiego, z okazji Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu, w dniu 1 kwietnia 2016.

Dnia 18 grudnia 2017 r. zespół IRAAS BAND wydał swoją debiutancką płytę „Oszukana Generacja”. Na płycie znalazło się 10 rockowych utworów plus bonus a wszystkie autorstwa Irka Salamonowskiego oraz Kuby Chołuja głównego gitarzysty kapeli. Warte odnotowania jest pojawienie się gościnnie na płycie Tomka Bieleckiego z jego słynną harmonijką. Pozostali goście na płycie to Rafał Połczyński – puzon, Mario Rutczyński – sax, Anna Gaudy – śpiew i chórki, Piotr PNIAK – perkusjonalia. Główny skład który nagrał płytę to: Jakub Chołuj gitara, Tomek Kurnik – bas, Patryk Grochowalski – perkusja i Irek Salamonowski – śpiew.

My zaś proponujemy Wam materiał wydany przez zespół IRAAS BAND w którym opowiadają o płycie „Oszukana Generacja”. Bardzo ciekawy pomysł promocji płyty, koniecznie obejrzyjcie.

O występach i osiągnięciach zespołu IRAAS BAND moglibyśmy pisać bez końca, gdyż są ulubieńcami publiczności a tym samym posiadają olbrzymi dorobek artystyczny w swojej karierze. W skrócie wymienimy tylko kilka z nich, m.in. udział w finale „Fonografika Young Stage vol. 1” w Warszawie gdzie zagrali z YAZZ GOD i MNIEJSZE ZŁO! , Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym (GAPA), w którym zespół uzyskał wyróżnienie od rozgłośni radiowej „Antyradio, w 2015 roku na festiwalu w Jarocinie (Scena dla każdego – Miasteczko Namiotowe 2015) a w kwietniu 2016 brał udział w akcji „Rock dla autyzmu” pod tytułem „Zapal się na niebiesko dla autyzmu” razem z zespołem Kobranocka i Shamboo w Częstochowie na placu Biegańskiego, w 2017 r. w klubie Odnowa w Toruniu występując jako support zespołu Kult, rozgrzewając licznie zgromadzoną publiczność. W maju 2018 roku wyłoniony został w głosowaniu słuchaczy i zagrał na Juwenaliach Warszawskich MEGAWAT 2018 a w sierpniu miał miejsce występ na Pol’and’Rock Festiwal (dawny Woodstock) na Scenie Viva Kultura. W styczniu 2019 roku występują z zespołem Farben Lehre na koncercie w DOK Ursynów a w sierpniu zespół wystąpił na Letniej Scenie VooDoo Club w III edycji DOGBITE SUMMER FEST razem z zespołem Dogbite i zaraZZaraz. Zagrali też w kilku Finałach WOŚP. To jedynie niektóre występy zespołu, bo występowali bardzo często na scenach w całej Polsce.

Zobaczcie ich na żywo w piosence „On i Ona”, Live z imprezy Pol’and’Rock Festival 2018 – Scena Viva Kultura.

Polecamy Wam trzy realizacje, których warto posłuchać. Zespół wystąpił m.in. w programie „Teleexpress” u Marka Sierockiego (tu link), w audycji „Makakofonia” w Antyradiu oraz ciekawy jest także wywiad z zespołem przeprowadzony podczas festiwalu Pol’and’Rock Festival 2018 – Scena Viva Kultura. Dwa ostatnie polecam poniżej.

Promocja Artysty z zespołem IRAAS BAND dobiega końca. Mamy nadzieję, że udało nam się przekazać Wam w tych kilku postach wiele informacji o kapeli i przekonać Was do ich naprawdę świetnej twórczości. Zespół chętnie uczestniczy w wywiadach, chętnie spotykają się z fanami, dlatego na zakończenie podamy informacje, gdzie możecie dowiedzieć się jeszcze więcej.

Na zakończenie zaprezentujemy Wam kilka zdjęć udostępnionych przez Irka. Za wszelkie informacje, zdjęcia bardzo dziękujemy Irkowi i całej kapeli. Życzymy wielu koncertów i wspaniałej publiczności. Odzywajcie się do nas i nie zapominajcie naszej strony i czytelników.


Promocję przygotowano dzięki Irkowi Salamonowskiemu, liderowi kapeli IRAAS BAND. Publikacja zawierała 8 postów promujących zespół opublikowanych w okresie 18.05 – 06.06.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do prawie 9 tysięcy osób. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Aktualnie utwory są promowane na naszych Playlistach na kanale YouTube #WaszaMuza #9 i #10


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s