Punktera

Promocja Artysty

Naszym gościem honorowym jest zespół Punktera!!
Zespół zdobył największą liczbę Waszych głosów w głosowaniu na artystów, którzy prezentowali swoją twórczość na naszej stronie w październiku. Dzisiaj poznamy ich lepiej. Bądźcie z nami i z zespołem Punktera.

Aktualny skład zespołu Punktera to:

  • Łukasz-gitara basowa, wokal
  • Mirek-gitara rytmiczna
  • Sebastian-gitara solowa
  • Dawid-perkusja

Posłuchajcie filmików, w pierwszym zespół zaprasza na naszą stronę, na spotkanie z zespołem, w drugim chłopaki przedstawili się jak należy.

Przenieśmy się do roku 2017. Kto z Was pamięta co wtedy robił? Może założył jakiś zespół?
W 2017 r. na granicy Małopolski i Śląska zrodziła się Punktera. Po skompletowaniu składu i przygotowaniu utworów, kapela w maju 2018 r rozpoczęła swoje koncertowanie. Pierwotny skład zespołu to: Łukasz-gitara basowa, wokal; Mirek-gitara rytmiczna; Sebastian-gitara solowa; Mateusz-perkusja. Pierwszy koncert zagrali w Chrzanowie a dalej….. to już poszło samo. A oto zdjęcia pierwszego składu kapeli.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Wiemy, że Punktera to zlepek słów powstałych z przypadku. Jak wyjaśnia zespół mieli grać punka więc użyli słowa punk, to było pewne. „Tera” powstało z przebłysku, w danym momencie. Tak powstała nazwa Punktera. Co sądzicie o nazwie zespołu?

We wrześniu 2018 r. miały swoją premierę na kanale YT utwory takie jak: „Chcę”, „Kolory róż”, w grudniu tuż przed świętami utwór „Lirycznie spierdalaj”. Dziś również tuż przed świętami ale dwa lata później polecimy z tym kawałkiem.

Pierwsze demo zespołu Punktera było nagrane w 2018 roku. Kolejne 3 kawałki na przełomie 2018/2019. Znalazły się na niej utwory takie jak „Moralniak”, „To samo” , „Ogrodnik”, „To ja”, Ten czas”, „Szanuj zieleń”, „Walka”. Jak informuje zespół, wydane było około 150 szt. tego CD.

Grają to co chcą, jak chcą. Ocenę swojej twórczości pozostawiają słuchaczom. Zapraszamy na Live zespołu PUNKTERA Życie, z koncertu w Częstochowie w 2019 r. poniżej.

W grudniu 2018r na kanale YT miał swoją premierę utwór świąteczny, czyli Punkowa kolęda – Przybieżeli do Betlejem. Zagrajmy więc świątecznie, przecież nadchodzą święta!

Niedługo po tym zaszły zmiany, na wokalu pojawiła się Monika, Mirek przeszedł na bass a Tomek przeszedł na gitarę rytmiczną. Zespół stworzył kilka nowych utworów m.in. „Ten czas”, „Samotność”, „Zycie, zagrał kilka koncertów i promował klip „Dziadek”. Ówczesny skład to : Monika Kastelik – wokal, Dziadek – gitara basowa, gitara rytmiczna, Ważka czyli Sebastian Kulak – gitara solowa, Matt czyli Mateusz Sajdak – perkusja oraz Tomek – gitara rytmiczna.

Gdzieś na koniec lata 2019 r. nastąpił rozpad kapeli, odeszli z zespołu Tomek, Mateusz i Monika. Przypadek sprawił, że udało się zbudować zespół od nowa.

Sebastian i Mirek chcieli nagrać na pamiątkę kilka utworów więc zaprosili Łukasza, który został w zespole na dobre. Na perkusję wskoczył Dawid i też został z zespołem. W tym składzie od początku 2020 r. zaczęli tworzenie nowego materiału. Odeszli nieco od punka na rzecz muzyki bardziej rockowej. Tak narodziła się ponownie całkiem nowa Punktera!

Pomimo pandemii i faktu że nie ma koncertów, chłopaki spotykają się, grają próby. Pomimo sytuacji nie poddają się co przynosi pozytywne efekty. Utwór „Ogrodnik” znalazł się na składane Rock’n’sfera vol.5 Stowarzyszenie AiMix Studio i był prezentowany przez Radio-ElitaCafe /R.E.C/. Możecie ich też posłuchać na różnych listach przebojów. Utwór „Smok” jako nowość znalazł się na 23 miejscu na liście „Metal TOP30” Radia ElitaCafe notowanie XI oraz 12 miejscu w XIV edycji Metal Top 30 w Radio-ElitaCafe. Zajął również 40 miejsce w podsumowaniu pierwszego półrocza 2020 listy Polisz Czart Radia Wnet.

Chłopaki pracują w różnych firmach a po godzinach pracy spotykają się i razem grają. Jest ciężko ale robią to z pasji więc udaje się organizować próby, tworzyć i nagrywać utwory. Razem piszą teksty, ogarniają muzykę i powstają nagrania. Tak powstał utwór „Pożeracz”, który znalazł się na 11 miejscu w XIV edycji Metal Top 30 w Radio-ElitaCafe. Mamy kilka zdjęć z przygotowania klipu do Pożeracza, którego usłyszeliście w poprzednim poście. Klip powstał w przeciągu jednego popołudnia. Cegielnia, którą widzieliście w klipie znajduje się w Wilamowicach.

Chętnie uczestniczą w wywiadach i spotykają się z fanami. Aby lepiej poznać zespół podrzucamy wywiad w radio Mixcloud.

Zespół Punktera specjalnie na dzisiejszy dzień przygotował dla Was w wersji akustycznej utwór „To ja”. Tylko u nas taki rarytas! Takiego wykonu nie znajdziecie w żadnym radio, tv czy innym portalu muzycznym! Dziękujemy kapeli i zapraszamy.

Na przełomie października i listopada trwały próby i prace nad video do utworu „Szatan”. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z przygotowań. Zobaczcie co wyszło z montażu zdjęć które pokazaliśmy w poprzednim poście. Utwór Szatan opublikowany na YT 22.11.2020r.
Kawałek nagrany w składzie: ŁUKASZ – wokal, gitara basowa; SEBASTIAN – gitara solowa; MIREK – gitara rytmiczna; DAWID – perkusja; Barbara Białas – OSK3 Pszczyna – rekwizyty; Yellow Pelican REC – Zdjęcia/montaż a Miłosz Pawęta – mix/master

Zespół zaprasza na swoje profile i kanały w mediach społecznościowych:

Na zakończenie chcielibyśmy gorąco podziękować zespołowi Punktera za współpracę, udostępnienie materiałów oraz zgodę na ich publikację. Wielkie dzięki, ukłony dla Was.
W imieniu własnym i zespołu Punktera ogromnie Wam dziękujemy, że byliście z nami.
Jeśli ktoś nie mógł być z nami na bieżąco, warto posłuchać przygotowanej audycji poświęconej dzisiejszej prezentacji.

W audycji skrót z dnia dzisiejszego. Opowiemy Wam o zespole i zagramy wybrane kawałki, które były publikowane w tym dniu na stronie.
Będziemy wdzięczni za subskrypcje naszego kanału, komentarze, reakcje.
Zapraszamy i dziękujemy za caaaały dzień.


Promocję przygotowano wraz z zespołem Punktera w okresie 15-30.12.2020 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz na Instagramie i YouTube. Akcja Dzień z Punktera miała miejsce 21.12.2020r tuż przed świętami. Zbiórka pieniędzy na cel charytatywny trwała przez cały grudzień i zakończyła się sukcesem.


Linki do publikowanych postów na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s