Muzyczna Środa: #31 KONTAGION

Premiera 22 luty 2023 godz. 20:00

RTV Sławenia i Polska Muzyka alternatywna zaprasza na #31 odcinek audycji “Muzyczna Środa”, której celem jest prezentacja ciekawych i oryginalnych polskich projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną. Już w środę 22 lutego 2023 o godz. 20:00 spotkanie z  grupą łączącą w sobie cechy industrial metalu, metalu lat 90. XX w. zahaczając o post metal. Poznajcie zespół KONTAGION!

KONTAGION został sformowany pod koniec 2007 roku w Bydgoszczy. Zespół ma na koncie EP „!” z 2008, debiutancką płytę „[R-!-E]” (2011), EP „[R-!-E]\/[]|_+” (2012), płytę „[R-!-E]LEN+LESS” (2015), EP „KO[R-!-E]” (2017) jak również kilkadziesiąt koncertów, m.in. przed LOST SOUL, TRAUMA, PANDEMONIUM, HATE, SCHIZMA, ARMAGEDDON, TOXIC BONKERS, TORTURE SQUAD. 

31. października 2019 r. zespół wydał swoją trzecią płytę pt. „Kontagion” poprzez niezależną wytwórnię MOANS MUSIC. W okresie pandemii COVID-19 Kontagion połączyło siły z Bydgoskim zespołem doom-sludge FATIGUE w celu skomponowania i nagrania albumu kolaboracyjnego (który obecnie jest w przygotowaniach do wydania) i zagrania kilku koncertów wspólnie. Od października 2021 Kontagion komponuje nowy materiał, gra koncerty promujące album „Kontagion” oraz wypuścił EPkę dopełniający ten album – „Kontagious Kontent”.

Aktualny skład zespołu:

  • Damian „Sfenson” Bednarski – wokal, gitara, programowanie perkusji
  • Rafał „Zmarzły” Zmarzły – gitara
  • Łukasz „Piehoo” Pieszczyński – wokal, bas
  • Tomasz Madej – perkusja

Zespół znajdziecie na social mediach i kanałach streamingowych do których zapraszamy.

„Muzyczna Środa” to audycja realizowana we współpracy RTV Sławenia nadającej z Londynu i redakcji Polska Muzyka alternatywna wspierającej polskich artystów sceny niezależnej. Celem audycji „Muzyczna Środa” jest prezentacja ciekawych i oryginalnych projektów muzycznych reprezentujących szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Audycję prowadzą, Matt Smok, kompozytor i gitarzysta występujący dla Polonii w Wielkiej Brytanii a jednocześnie redaktor stacji internetowej RTV Sławenia oraz Patii czyli Patrycja Neodym, polska piosenkarka mieszkająca w Niemczech ale często występująca w Polsce, laureatka Plebiscytu Singiel Jesieni 2022 z utworem Manifesto (Veni, Vidi, Vici).

RTV Sławenia

Matt Smok

Patrycja Neodym

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w audycji prosimy o zgłoszenie przez formularz na stronie.

Emisja odcinków w środy o 20:00 czasu polskiego. Każdy odcinek to wyjątkowe spotkanie z muzykami nie tylko z Polski ale z całego świata i okazja do poznania muzyków i ich twórczości, której nie usłyszycie w radio czy telewizji.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s