Esperal singiel „Toleranz”

Promocja singla

Załoga Esperal poruszająca się w klimatach postpunkowo industrialnych zaczyna ofensywę wydawniczą od całkiem nowej piosenki – „Toleranz”. Singiel został wydany w niecodzienny sposób, ponieważ, mimo że to premierowy utwór, to zespół prezentuje go w wersji live. Premiera „Toleranz” odbyła się 20 października tego roku.

O czym jest „Toleranz„? Oczywiście pytamy u źródła: 

To apel- typu „nie stój z boku”,  „nie bądź obojętny”. W styczniu 2020 były więzień Auschwitz, Marian Turski określił mianem 11. przykazania  właśnie te słowa  „nie bądź obojętny” . To nasz apel i niezgoda na wszystko to, co się wokół rozgrywa.

„Toleranz” to, pod względem muzycznym, efekt ostatniej sesji nagraniowej zespołu Esperal. Dlaczego został właśnie w taki sposób nagrany?

Przede Wszystkim chcieliśmy spróbować czegoś nowego,  zawsze kusiło nas żeby spróbować nagrać materiał na „setkę”. W internetach zobaczyliśmy fajna ofertę  studia  Próbówka Music House no i pojechaliśmy …Teraz wiemy że nie jest to takie proste, ale było warto…A tak poza tym, chcieliśmy  poszukać wspólnej energii , wypaść sobie na weekend do pięknego Wrocławia i  sprawdzić nowe miejsce. Takie przyjemne z pożytecznym

– odpowiadają.

Zespół  Esperal został założony na przełomie 2003 i 2004 roku przez grupę przyjaciół w Chełmku. Po dwóch latach zespół zawiesił działalność. Ponownie Esperal pojawił się w 2017 roku i funkcjonuje nieprzerwanie do chwili obecnej. W 2018 roku w Sosnowieckiej Kotłowni został zarejestrowany materiał pod wdzięcznym tytułem „Metyl”, w skład którego weszło dziesięć numerów, obecnie dostępnych jedynie w postaci bootlegu. Kolejne sesje nagraniowe miały miejsce w Waiting room studio w Oświęcimiu. W lipcu 2022 zespół nagrał 3 utwory w wersji live („na setkę”) we Wrocławskim studiu Probówka Music House.

Skład zespołu

  • Rafał Podgórni – wokal, gitara,
  • Wojtek Raczek – bas, wokal,
  • Marcin Kysiak – bębny,
  • Radomił Opitek – gitara, wokal.

Zapraszamy razem z zespołem na kanały streamingowe Esperal. Znajdziecie tam dużo więcej utworów do posłuchania. Obserwujcie też social media, z pewnością w niedługim czasie wiele newsów o nowych wydaniach i koncertach. Tylko subskrybując strony i kanały zespołu będziecie na bieżąco!

Promocję singla przygotowano we współpracy z zespołem a także Akademią Menedżerów Muzycznych, którym dziękujemy za kontakt i zaufanie. Już w przyszłym roku zespół wystąpi w naszej trasie koncertowej MIAZGA TOUR 2023. Obserwujcie naszą stronę i fanpage zespołu Esperal aby nie przeoczyć tej wspaniałej imprezy promującej polskie zespoły sceny niezależnej!

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s