Erith

Promocja Artysty

Pochodzi z Gliwic, ma 26 lat, na koncie występy w Polsce i za granicą. Na imię ma Martyna Biłogan i jako Erith występuje od 2016 roku. Na początku grała w ciężkich klimatach grunge’owych, później przeniosła się z rocka na elektronikę. W jej muzyce nie ma gitarowych riffów ani perkusji. Ma niebanalny styl, jej muzykę można nazwać kosmiczną w której z wielką swobodą występuje poruszając się na scenie.

Zadebiutowała płytą „Speed of Light”, wprowadzając tym samym świeży powiew na polską scenę muzyki elektronicznej. A teraz usiądźcie wygodnie w fotelu, zamknijcie oczy i posłuchajcie jej debiutanckiego albumu a później napiszcie w komentarzu co czuliście i jakie są Wasze wrażenia, uczucia.

Wyobrażenia to jedne z tytułów nowych utworów, które fani Erith usłyszą na płycie „Miasto Snów”, która jest już dostępna do słuchania we wszystkich serwisach streamingowych. Elektroniczne, dream-popowe brzmienia sprawią, że słuchacze będą mogli chociaż na chwilę oderwać się od codziennych problemów, towarzysząc artystce w surrealistycznej podróży do… No właśnie.

Posłuchajcie utworu „Morskie Potwory” a być może znajdziecie odpowiedź. Miło nam będzie, jak podzielicie się nią z nami i z Erith.

Teledysk do „Need to be” zapowiadał nową płytę Erith. To jak przyznaje artystka, pierwsza piosenka o miłości. To w pewnym sensie owoc naszych czasów nad którym można kontemplować, który płynie, w którym możemy się zanurzyć i poszukać drugiego dna. Utwór nie jest tak metafizyczny i oderwany od rzeczywistości, jak było to w przypadku materiału z jej pierwszej płyty, którą polecaliśmy Wam na wstępie promocji.

Ze względu na wywołaną koronawirusem pandemię, artystka zdecydowała się go nagrać i zmontować na własną rękę. Videoklip powstał w garażu, a scenografia i zdjęcia zostały zrealizowane dzięki pomocy jej najbliższych. Sami obejrzyjcie i posłuchajcie i napiszcie jak podoba Wam się ten garażowy materiał.

„Cud” to nazwa kolejnego singla promującego nowy album Erith “Miasto Snów”. Artystka po raz kolejny stworzyła piosenkę nieoczywistą, która wpada w ucho i zostaje w pamięci.

Nie wiem czy wiecie, ale artystka zamieściła nagranie w sieci dwa dni po opublikowaniu informacji o tym, że wyszła za mąż!

My składamy, choć z opóźnieniem, życzenia pomyślności na nowej drodze życia i liczymy, że również przyłączycie się do życzeń w komentarzach.

Dziś zaprezentujemy Wam sesję live Erith i utwór „Nic nie muszę”. To właśnie tym utworem została zwycięzcą konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, którego nagrodą był występ na Open’er Festival. Ujęła jurorów i internautów twórczością balansującą na granicy psychodelicznego popu i elektronicznego folku.

Na scenie daje fanom całą siebie, tańcząc, śpiewając i obsługując dodatkowo sprzęt muzyczny. Martyna to istny wulkan energii. Od kilku lat stale powiększa się grono jej fanów zafascynowanych niebanalnym stylem i odważnym łączeniem różnych gatunków muzycznych. Jej znakiem rozpoznawczym są neonowe, fluorescencyjne malunki na ciele, charakterystyczny taniec i towarzysząca mu gra świateł.

Album „Miasto Snów” jest bardzo zagadkowy, a teksty utworów pozostawiają słuchaczom szerokie pole do interpretacji. Po kilku latach w branży muzycznej Erith pozostała sobą i wciąż samodzielnie decyduje o każdym słowie i brzmieniu, które trafia do słuchaczy.

Jej piosenki są zbudowane z kompletnie oderwanych od rzeczywistości myśli, emocji i uczuć. Dzięki temu, każdy, kto ich słucha może odnaleźć w sobie nawet bardzo głęboko skrywane pokłady wrażliwości. Na krążku znajduje się 9 piosenek i większość z nich jest napisana po Polsku. Razem z Erith zapraszamy Was do posłuchania albumu „Miasto Snów”.

Erith nie ukrywa, że oprócz komponowania muzyki, ogromnie cieszą ją występy na żywo przed publicznością:

Tak jak wszyscy, mam już dość tej pandemii. Marzę o występach, spotkaniach z ludźmi, o tych wszystkich emocjach, które towarzyszą wyjazdom do różnych miast w czasie trasy koncertowej. Mam nadzieję, że wszystko jak najszybciej wróci do normy, bo żadna cyfrowa forma kultury jeszcze długo nie będzie w stanie zaspokoić potrzeby zarówno twórców, jak i publiczności. Mam jednak nadzieję, że nowe nagrania pozwolą choć na chwilę zapomnieć o wszystkim, co dzieje się wokół nas. Jakoś to przetrwamy i wkrótce spotkamy się na koncertach„.

– dodaje Erith.

I tego życzymy artystce oraz Wam wszystkim. Żebyśmy jak najszybciej spotkali się na koncercie z Erith ale także z innymi polskimi artystami. A na na zakończenie naszej promocji kilka zdjęć jakie dostarczyła nam Erith, abyście mogli poznać ją jeszcze lepiej.

Artystkę znajdziecie:


Promocję przygotowano we współpracy z managerem Erith. Publikacja zawierała 7 postów promujących + 1 post udostępniony z profilu artystki promujący albu. Promocję prowadzono w okresie 3-12.03.2021 na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz post promujący na Instagramie. Utwory „Morskie Potwory”, „Need to be”, „Cud”, „Nic nie muszę” kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych kilka tygodni na Facebooku i YouTube a aktualnie są promowane na naszej Playliście #WaszaMuza #7.


Opublikowane podczas promocji posty na kolejnej stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s