Sopie Szklarska singiel „Najmocniej”

Promocja singla

Sophie Szklarska to młoda artystka z Warszawy, swoją przygodę z produkcją muzyczną zaczęła około półtora roku temu, w Warszawskiej Akademii Dźwięku. Od tamtej pory nie ma w jej życiu dnia bez muzyki. 3 marca premierę miał kolejny singiel Sopie „Najmocniej”. Wiemy, że już niebawem ukażą się kolejne single a Sopie będzie można zobaczyć na RacłaCamp 2023.

Nigdy nie myślałam, że będę pisać piosenki o miłości… a tu proszę 😉
Zawsze uważałam, że to zbyt banalny temat na stworzenie ciekawego utworu. Przecież już tyle ich powstało. Jednak teraz już wiem, dlaczego wszyscy piszą piosenki właśnie o miłości. Pod słowem „miłość” kryje się tyle różnych emocji, często skrajnych, że sztuką jest to wszystko opisać słowami. Najwięcej i najbardziej intensywne emocje pojawiają się w pierwszej fazie tego emocjonalnego rollercoasteru, w fazie tzw. zauroczenia. Nie da się przeżyć dnia bez tej osoby, każde rozstanie to największa tragedia pod słońcem, skrajne emocje pojawiające się podczas najmniejszych interakcji. Siedzenie w aucie do rana i chodzenie niewyspanym do pracy, albo w ogóle rezygnowanie z pracy żeby spędzić trochę więcej czasu razem. Mi często zdarzało się oszukiwać, każda wymówka była dobra, żeby być z nią chociaż o minutę dłużej. Człowiek myśli sobie w tych momentach: kurde, moje życie jest ciekawsze niż niejeden serial. To wszystko wydaje się takie nierealne. Mówią, że miłość to choroba psychiczna, i ja totalnie tak to czuje. Jestem szczęśliwie chora od prawie roku, i naprawdę ciężko te emocje opisać słowami. Podjęłam jednak próbę przedstawienia ich w utworze „Najmocniej”. Tak po swojemu. Zajęło mi to bardzo dużo czasu, w porównaniu do innych piosenek, bo chciałam żeby ta była wyjątkowa. Wyjątkowa jest na pewno bo dzięki niej popchnęłam samą siebie do powiedzenia dwóch magicznych słów, które zmieniają wszystko. Chociaż może nie zmieniają, a przenoszą na inny level.

– komentuje Sophie

Sophie Szklarska, a właściwie Zofia Szklarska, wokalistka, producentka, autorka tekstów i muzyki. Wraz z zespołem gra alternatywną muzykę elektroniczną okraszoną dawką miłego drapiącego po brzuszku bassu. W projekcie udział biorą doskonali, wykształceni muzycy jazzowi, którzy ukończyli Bydgoską Akademię Muzyczną.

  • Zofia “Niska Perkusistka” Karandyszowska – perkusja
  • Marek Krause – bass
  • Maciej Bąk – klawisze

Spytaliśmy co robią muzycy jazzowi w składzie zespołu grającego muzykę elektroniczną?

Robią to co umieją najlepiej, sprawiają, że koncertowe aranżacje są dynamiczne, nieprzewidywalne i okraszone szczyptą szaleńczej improwizacji. Nadaj,ą nowego wydźwięku elektronicznym numerom i sprawiają, że show staje się pełniejsze, a muzyka bogatsza.

– odpowiada Sophie

Skąd się wzięli?

Wyszliśmy z szuflady w maju 2021 z singlem “To me”, którego premiera odbyła się na YT, w serwisach streamingowych oraz w audycji Piotra Stelmacha “Głośni jak miłość” w Radiu 357, w której udział wzięliśmy jako goście zaproszeni do studia. Następnie wydaliśmy szereg singli, zostaliśmy nominowani w plebiscycie: Artysta roku 2023 – portalu Polska Muzyka Alternatywna, #TAKBRZMI2023 – Radia Kampus, wielokrotnie trafiliśmy na playlisty Spotify. Dużym sukcesem było również zaproszenie do wzięcia udziału w Showcase Great September Festival na którym to wystąpiliśmy na scenie Dr.Martensa wraz z Jakubem Skorupą i WaluśKraksaKryzys.

– informuje Sophie

Co dalej? Co przyniesie rok 2023?

  • Nagrywamy nowe numery
  • Liczymy na piękny koncertowy kalendarz
  • Zagramy na RACŁACAMP 2023 i festiwalu organizowanym przez alternatywy.art

O Sophie, jej pomysłach i utworach mogli byśmy pisać w nieskończoność. Jeżeli chcecie poznać artystkę bliżej, zapraszamy do naszego artykułu prezentującego Sophie.

Sophie Szklarska

Sophie Szklarska to młoda 21 letnia  artystka z Warszawy, swoją przygodę z produkcją  muzyczną zaczęła około półtora roku temu, w Warszawskiej Akademii Dźwięku. Od tamtej pory nie ma w jej życiu dnia bez muzyki.

Oceń ten wpis:

Obserwujcie Sophie Szklarską, gdyż przed Wami wiele zapowiadanych nowości.

Wsparcie projektu Polska Muzyka alternatywna!

Przekaż darowiznę 🙂

20,00 zł

Wpłać na zrzutkę.pl 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s