Smoleńsk Album „Nowy Ład”

PROMOCJA ALBUMU

Prosto ze wschodnich rubieży Rzeczpospolitej zespół Smoleńsk w składzie:

 • Paweł – ĆFIQ – bas i darcie mordy
 • Konrad TADZIK – gitara i porykiwania
 • Krystian GROMBES – gary

ogłasza PREMIERĘ albumu „NOWY ŁAD”!

Jest też druga okazja. Termin ukazania się płyty zbiega się w czasie z dniem 51-szych urodzin Ćfika 25.05 jest więc swoistym prezentem urodzinowym dla SZANSONISTY zespołu. Korzystając z okazji my również przyłączamy się życząc rock’n’rollowej zabawy, kreatywności, inspiracji i zajebistych wykonów przez 100 lat a nawet dłużej 🥂🎂

Nagrania zostały dokonane na przełomie lutego i marca 2021 roku w studio nagrań ARONEX Bodzechów. Okładka w/g tryptyku „OŁTARZ HIPOKRYZJI” Piotra Jakubczaka. Za naszym pośrednictwem zespół serdecznie dziękuje autorowi za zgodę na wykorzystanie obrazów.

Płyta zaczyna się od utworu, który w mało punk rockowej wersji zamykał płytę „Coraz bliżej prawdy” (2019). Początek utworu na gitarze zagrał Arek „Ślepy” Zieliński – to jego kompozycja, więc i wykonanie zespół powierzył Arkowi. Autorem wszystkich tekstów i współautorem muzyki własnej zespołu Smoleńsk jest Paweł – ĆFIQ. Oprócz własnych kompozycji kapeli Smoleńsk na krążku znalazły się też 3 covery. Są to utwory trzech ostrowieckich kapel punkowych, czyli THE BILL, MOR i BUNTOWNIK.

W przypadku kawałka MOR-u pozwoliliśmy sobie na niewielką ingerencję w tekst. Przyczyną był brak dostępu do oryginalnego tekstu, a jakość posiadanego nagrania uniemożliwiała jego odtworzenie. Mamy nadzieję że nikt z MOR-u nie poczuje się tym urażony.

– wyjaśnił Paweł ĆFIQ

Tracklista:

Strefa Smoleńska

 1. Wstyd – 2,59
 2. Stado baranów – 3,36
 3. Nasza rzeczywistość – 2,40
 4. Telewizja – 3,10
 5. Myślę czuję decyduję – 2,33
 6. Wypierdalać – 3,04
 7. Wojna – 2,03
 8. Deklaracja – 2,50
 9. Mamy to – 2,51
 10. Policjant kurwa i złodziej – 2,55

Strefa coverów

 1. Achtung – cover THE BILL Ostrowiec – 1,42
 2. Maski – cover MOR – 2,47
 3. Dominacja cover BUNTOWNIK – 3,49

Strefa melomana

 1. Deklaracja – piano – 2,45

Tekst 1-10, 14 Paweł Ćwik
Muzyka 1 – 10 Smoleńsk, 14 – Smoleńsk, aranżacja Яся
Deklaracja – piano – aranżacja, granie i śpiewanie Яся

Singiel promujący płytę to „Mamy to”.

Nabyć płytę CD można pisząc do zespołu Smoleńsk albo na Allegro. Płyta również  w naszym Sklepie, klikając przekieruje Was do profilu kapeli a tam już tylko wystarczy napisać do zespołu i zamówić płytę.

Kupujcie płyty od polskich zespołów, to dla Was tworzą, dla Was grają. Wspierajmy polskich muzyków!

Specjalne podziękowania od zespołu:

W wydaniu tego materiału wspomogli nas: Jarek Kuba QBEZ, Miro i Karola, Jacek Bil, LENEK, Paweł W, Andrzej Bała, Paweł Wawrzonkowski, Grzesio Wiesio, Jarek Edeński, Jacek Gawroński CLASCH, Mateusz Juszczyk, POLU, Piotr Grzemski, Maciej Folwarczyk, Marta Haponik, Ewa Rolecka, , Małgorzata Feszter, Adam Różalski, Paweł Pędziwiatr, państwo Sokołowie, Saper Kosiński, Maciej Furtak, Aleksandra Pora, KONGA z wygazowanym Adriankiem, Wujaszek Kultury, Rafał, Jan Paweł, CUKIER, Weniorika. Specjalne podziękowania dla Izy i Żana za wiele cierpliwości i wsparcie nie tylko przy tej płycie.

Dajcie Lajka albo komentarz jeśli podoba Wam się album i przekaz zespołu Smoleńsk. Życzymy razem z zespołem dobrych wrażeń. Najlepiej słuchać Full Volume, można drzeć mordę razem z Pawłem, można też wywinąć pogulca, tylko mebli nie rozwalcie. A ocenę pozostawiamy Wam, każdy indywidualnie niech oceni. Bawcie się dobrze.
Redakcja Polska Muzyka alternatywna i zespół Smoleńsk poleca album „NOWY ŁAD” jednocześnie dziękując Pawłowi za świetny kontakt, materiały i informacje.

Posty promujące:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s