Doxa

Promocja Artysty

DOXA opowiada historie. Nie tak dawno, na naszej stronie opowiedzieli Wam historie Syzyf, Persefona, Orfeusz. Dziś chcemy Wam opowiedzieć kolejną historię „Ikar”. To pragnienie błogiego stanu, które staje się Ikarowym lotem… jedna z historii powtarzających się w życiu człowieka. Jest to hymn zagubionego, który chwyta rozpaczliwie, ulotne chwile, chcąc zapomnieć o szarej codzienności. Doświadczenie przejściowego szczęścia, które trwać powinno jak najdłużej. Tak opisuje utwór Konstruktor!

Poznajcie opowieść napisaną losami „człowieka” na przestrzeni wieków. Tak na swoim profilu przedstawia się zespół DOXA, który mamy przyjemność Wam zaprezentować. Ich muzykę można bliżej określić jako oscylującą w rejonach alternatywnego rocka z progresywnymi naleciałościami. A jak określić obraz? Zobaczcie sami.

Opowiedzieliśmy Wam już cztery historie, dziś chcemy opowiedzieć kolejną – „Tartar”. Obraz Tartaru, malowany dźwiękami w którym usłyszycie historię jego mieszkańca. Dopracowany, wymierny, doskonały – takim właśnie jest mieszkaniec Tartaru. Niczym grecka waza. Być może właśnie to czyni jego życie piekłem.

DOXA to przestrzeń w której opowieści przedstawiane są nie tylko muzyką. Grupa wyraża się również obrazem, wystawiając na pierwszy plan człowieka, który odgrywa istotną rolę. Przestrzenne kompozycje, z refleksyjną treścią tworzą nietypowe połączenie, a całość przedstawiona w nurcie alternatywnego rocka, z progresywnymi naleciałościami ma za zadanie wprowadzić w zastanowienie. Cztery zamaskowane postacie, opowiadające historię w imieniu tajemniczego Konstruktora.

Dziś polecam razem z kapelą DOXA opowieść „Labirynt”. Mityczny Labirynt został zbudowany na polecenie króla Krety, który chciał ukryć w nim własnego syna – Minotaura. Swoją największą klęskę, a jednocześnie odbicie siebie. Jakiego potwora Ty chowasz w labiryncie?

Chłopaki z kapeli DOXA pokazują światu, że można pokazać twórczość w sposób odmienny od standardu. Wykorzystując techniki rejestracji dźwięku i obrazu tworząc niesamowity spektakl zmuszający widza do refleksji i przemyśleń. Ich muzyka oscyluje wokół rocka alternatywnego, obraz natomiast minimalizmem w każdym calu. Opowiadają na nowo historie z którymi ludzkość spotyka się na przestrzeni wieków.

Teraz opowiemy Wam siódmą historię pt. „Tragedia”. To refleksja bohatera, niczym rozdział w książce… Krzyk, manifestacja, słowa ku przestrodze. Otwórzcie… to tylko księga! Nie uczynicie nic gorszego niż Pandora! Przedstawienie niech trwa!

Zapraszamy razem z zespołem DOXA. Napiszcie, jakie są Wasze wrażenia po przeczytaniu tego rozdziału

Razem z zespołem DOXA opowiedzieliśmy na naszej stronie 7 różnych historii, które każdy zna, jednak przedstawione w taki sposób aby poznać je na nowo. Wszyscy mogliśmy przejrzeć się w twarzach bohaterów by na samym końcu ujrzeć własną twarz. Teraz zespół DOXA chce połączyć te wszystkie historie w jedną opowieść. Album „Prolog” PREMIERA już 20.03.2021r.

Nowy album zespołu DOXA „Prolog” ujrzał światło dzienne. Wszystkie historie łączą się w jedną całość. A to wszystko zrobił stwórca – Konstruktor! Opowiedział Wam historie ustami swoich Mojr. Mojry są narzędziami w rękach Konstruktora i to one w jego imieniu opowiadać będą „Prolog”. Teraz słuchajcie Doxy.

Za wszelkie udostępnione przez zespół materiały i informacje bardzo dziękujemy. Dziękujemy również naszym czytelnikom i namawiamy Was gorąco, wspierajcie polskie zespoły sceny niezależnej, kupujcie płyty a jak już będzie to możliwe, wpadajcie na koncerty. Zespół DOXA, bardzo anonimowi ale jak potrafią opowiadać o życiu. A swoją drogą ciekawe, który z nich jest Konstruktorem. Może dowiemy się niebawem. Przedstawiamy Wam zdjęcia zespołu, abyście mogli poznać ich jeszcze lepiej.  


Promocję przygotowano uprzejmości kapeli. Publikacja zawierała 6 postów promujących zespół i nowy album opublikowanych w okresie 13-20.03.2021 r. na stronie Polska Muzyka Alternatywna na Facebooku oraz posty promujące na Instagramie. Posty dotarły do prawie 4 tysięcy osób i wywołały ponad 200 reakcji czytelników. Dodatkowo utwory prezentowane na stronie kandydowały do Listy Przebojów #WaszaMuza TOP30. Były promowane przez zabawę przez kolejnych kilka tygodni na Facebooku i YouTube notowanie #6 do #13.


Posty publikowane na portalach społecznościowych na następnej stronie.

4 myśli na temat “Doxa

  1. Dzięki, kawał dobrego tekstu i świetna robota! Macie serce do swojej pracy i robcie to jak najdłużej, bo możesz grać, ale jeśli nikt o tym nie opowie to grasz tylko dla siebie, dziękujemy! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s